Головна - Місто - Час впрягатися: Мінфін хоче позбавити культуру фінансування
…

Час впрягатися: Мінфін хоче позбавити культуру фінансування

Час прочитання: 2 хв

У зв’язку з пандемією коронавірусу уряд хоче позбавити культуру фінансування.

Міністерство фінансів планує внести зміни в бюджет та урізати фінансування всіх напрямків діяльності Міністерства культури, молоді та спорту.

Про це стало відомо з заяви Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, яку оприлюднила в Facebook заступниця голови фракції «Слуга народу» Євгенія Кравчук. 

Зокрема, фінансування хочуть позбавити:

– Держкіно – 750 млн грн;

– Український культурний фонд – 500 млн грн;

– Інститут книги – 150 млн грн;

– Туризм – 240 млн грн. 

«Наголошуємо, що такий крок призведе до кризи і стагнації креативних індустрій країни, втрати тисяч робочих місць, – йдеться в заяві Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики. 

Ми розуміємо, що в ситуації з розповсюдженням коронавірусу і необхідності залучати додаткові кошти для боротьби з вірусом, необхідно переглядати бюджет. Проте, будь-які кроки мають обговорюватись з депутатами профільного комітету та з залученням представників міністерства. 

Ми закликаємо Мінфін утриматись від прийняття рішень до проведення консультацій. 

Ми готові оперативно увійти в діалог і напрацювати рішення, які не призведуть до краху культурної сфери нашої держави». 

Виконавча директорка Українського культурного фонду Юлія Федів оприлюднила у Facebook звернення культурних інституцій до уряду з вимогою не допустити такого масштабного скорочення фінансування культурної сфери.

«Відмова від публічних подій – виставок, концертів, кінопоказів, вистав тощо – миттєво призводить до стрімкого падіння доходів усіх, хто інвестував час, зусилля і кошти у те, аби культура в Україні була доступною, якісною, а її проекти добре організованими, – йдеться в зверненні.

Українські культурні інституції і незалежні виробники уже нині опиняються без ресурсів, що дозволили б виплачувати зарплати, фінансувати першочергові протиаварійні чи реставраційні роботи і навіть настільки насущні потреби як охорону державної частини українського музейного фонду.

Це загрожує не просто зупинкою розвитку чи замороженням досягнень останніх років, адже це звична загроза, стосовно якої сфера культури має досвід якщо не подолання, то протидії. Нині виникає загроза значно серйозніша: розпад інституційної системи і втрата цілого покоління талановитих творців і менеджерів культури. Це ситуація, типологічно схожа на стан справ в Україні впродовж 1990-х років.

Тому ми звертаємося з проханням серйозно проаналізувати ці ризики й разом із культурною спільнотою, Комітетом з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради України зробити все можливе для їхньої мінімізації. Передусім, вважаємо за необхідне переспрямувати видатки розвитку, передбачені на культуру або інші цілі в межах бюджетів головних розпорядників, що управляють інституціями культури, на поточну інституційну підтримку. 

Необхідно зберегти робочі місця і належний безпековий стан інституцій. Для цього дуже важливо відмовитися від потенційного скорочення видатків на оплату праці. Принципово важливо скористатися усіма можливостями, що мають Український культурний фонд та Український інститут книги, на вирішення проблем, котрі виникають з нинішньою кризою. Це надзвичайно важливі інституції, від яких наразі чекають підтримки як ніколи раніше».

Онлайн-журнал «Люк» підтримує таку позицію українських культурних інституцій та закликає уряд не скорочувати витрати на культуру під приводом боротьби з коронавірусом. 

Підписати звернення до уряду можна тут.

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк