Головна - Місто - «Культура переходу» та критичне осмислення 30 років незалежності: що буде у програмі цьогорічного Parade-fest
…

«Культура переходу» та критичне осмислення 30 років незалежності: що буде у програмі цьогорічного Parade-fest

Час прочитання: 2 хв

9-11 вересня в Харкові відбудеться фестиваль про право на місто Parade-fest.

Цьогорічний фокус фестивалю — критичне осмислення 30 років незалежності України крізь призму мистецтва, освіти, урбаністики та правозахисних рухів.

Parade-fest поєднує освітню, візуальну, театральну та урбан-програми для того, аби за допомогою різних мистецтв та медіа залучити людей до ревізії цінностей і свідомої розбудови культури міста. 

Який меседж фестивалю цьогоріч?

Задача цьогорічного фестивалю, за словами організаторів, — не плакатно відсвяткувати 30-ту річницю незалежності України, а критично осмислити зміни, що розпочалися в українському суспільстві з 90-х. 

У програмі «Культура переходу» Parade-fest порушує наступні питання:

  • Як змінились українські міста після розпаду СРСР? 
  • Чи стали ми більш відповідальними, толерантними і відкритими?
  • Чи можемо відрізняти фейк від реальності, а медіаманімуляцію — від правди? 
  • Чи навчились будувати громадський простір разом? І взагалі, хто такі «ми»? 

«Я відчуваю, як у суспільстві поширюється такий настрій, мовляв, нічого не змінилося навіть після Майдану, — розповідає програмна директорка Вероніка Склярова. — Але насправді є дуже багато індикаторів, за якими можна відслідкувати, що це не так. 

Коли з’явилась тема “культура переходу”, я почала аналізувати процеси, які, на мою думку, є такими індикаторами. Гадаю, що на фестивалі ми розкриємо найважливіші з них — це права людини, медіаманіпуляції та їхній вплив, інклюзія в широкому розумінні».

Що у програмі?

У програмі цього року — презентація й читка п‘єси скандальної польської драматургині Юлії Холевінської, документальна фотовиставка про архітектуру тимчасового житла Томаша Шерженя, прем’єрні покази «Української Одіссеї» від Dollmen та Театр «Нєфть», лекції, воркшопи та дискусії про незалежну журналістику, толерантність і право на публічний простір. 

На відвідувачів фестивалю, учасників і запрошених активістів чекають також презентація проєкту Анастасії Косодій і Наталії Ворожбит, лабораторія перформансу за участі художника Пьотра Армяновського, показ фільму Миколи Рідного, рейви, концерти та інсталяції в міському просторі. 

З повною програмою Parade-fest можна ознайомитись тут.

Команда фестивалю також збирає кошти на платформі краудфандингу «Моє місто» для того, аби організувати якісні трансляцій всіх подій, виготовити мерч і забезпечити необхідним волонтерів. Підтримати фестиваль можна за посиланням.

Колонку Антона Григорова про Parade-fest та право на місто читайте тут.   

Вхід на всі лекції, дискусії, виставки, покази кіно та презентації в рамках фестивалю безкоштовний. Інформація про продаж квитків на вистави з’явиться незабаром.

Обкладинка — Катерина Дрозд


«Люк» — це крафтове медіа про Харків і культуру. Щоб створювати новий контент і залишатися незалежними, нам доводиться докладати багато зусиль і часу. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу ptrn-1024x235.png
Поділитись в соц мережах
Підтримати люк