Головна » Місто » Мам, купи мем: у Харкові відбудеться виставка NFT-мистецтва
…

Мам, купи мем: у Харкові відбудеться виставка NFT-мистецтва

Час прочитання: 3 хв

З початку пандемії тільки й розмов про діджиталізацію мистецтва: театри створюють Zoom-вистави, галереї та фан-зони концертів переїжджають у простори віртуальної реальності. Зараз все частіше лунають розмови про продаж мистецтва у вигляді NFT-об’єктів за криптовалюту.

З 14 по 16 травня у Харкові в Unit City Kharkiv пройде виставка NFT-мистецтва POLEMAKIV. Цифрові витвори буде продемонстровано на 120-ти екранах iMAC, а усі охочі зможуть відвідати презентацій, лекції та дискусій з приводу популяризації NFT-мистецтва. 

Організатори експозиції криптомитець Нікіта Худяков та засновниця «PR-Blockchain agency» Альона Карпінська розповіли «Люку», як працює NFT та навіщо криптомистецтву аналогові офлайн-заходи.

Ну, по перше: що таке NFT?

NFT — це унікальний сертифікат, що засвідчує право власності на цифрові об’єкти. В основі формування NFT — блокчейн-технологія, завдяки якій ці сертифікати мають найвищий рівень безпеки, їх не можна підробити чи змінити. 

Ви завжди можете перевірити, ким був створений об’єкт, кому переданий у власність, та за яку ціну. NFT має неабиякі перспективи у питаннях авторського права майже на всі товари у цифровому світі, та на токенізовані фізичні об’єкти. 

Що може стати NFT-об’єктом?

Що завгодно (майже). 

Наразі найпоширенішим прикладом NFT виступають цифрові зображення, відео, тексти, музичні та ігрові об’єкти, витвори дизайну та архітектури. А найдорожчим NFT-токеном стала картина Everydays: The First 5000 Days американського художника Beeple, яку придбали за $69,3 млн, а музичний альбом 3LAU — за $11,7 млн.

Everydays: The First 5000 Days

З продажем криптомистецтва експерементують і медіа. «Телебачення Торонто» у квітні продали відомий мем «жуй сраку» за $2,5 тис.

Журналіст The New York Times Кевин Рус написав колонку про NFT, назвав її «Buy this column on blockhain», створив з неї NFT-об’єкт та продав на аукціоні за $560 тис.

Щоб розібратися, як працює NFT, «Люк» пропонує спробувати купити за криптовалюту наш перший «дроп» обкладинку до матеріалу про анатомічний театр на Воробйова. 

«Дуже важливо поширювати інформацію серед зацікавленої аудиторії, адже тема CryptoArt’а нині ледве чи не найпопулярніша у цифровому просторі, — зазначає співорганізаторка виставки та засновниця «PR-Blockchain agency» Альона Карпінська. 

Капіталізація ринку NFT-об’єктів тільки набирає обертів, але вже перевищує $8 млрд. Ми розуміємо потенціал талановитої  української аудиторії та наскільки важливо дати їй можливість доторкнутися до майбутнього, яке вже настало. 

NFT своєю концепцією повністю відкриває культурні та комунікаційні кордони, тож і ми залюбки проведемо обмін досвідом, познайомимо с витворами арт-творців та намагатимемося відповісти на численні питання щодо того, як долучитися до NFT-простору».

Що з криптоартом у Харкові?

Криптомитець та один з амбасадорів NFT-мистецтва у Харкові Нікіта Худяков стверджує, що виставка POLEMAKIV — одна з подій, яка має посилити співтовариство завдяки тому, що зустрічі відбуваються в реальному світі, а не в Telegram, Twitter тощо.

Він залучає до спільноти нових митців, допомагає розібратися в механізмі роботи технології та організовує офлайн-зустрічі для розвитку ком’юніті та знайомства широкої аудиторії зі світом криптоарту.

«Мені здається дуже цікавим ідея того, що мистецтво виставляється в інноваційному просторі, а не в традиційній галереї, каже Нікіта.

За допомогою цього, хочеться підкреслити, що арт-події змінюються разом з новим часом. І експеримент POLEMAKIV полягає не в тому, щоб принести цифрові екрани в галерею, а в тому, щоб принести галерею туди, де є екрани». 

Відкриття виставки POLEMAKIV відбудеться в п’ятницю, 14 травня, о 19:00 за адресою вулиця Академіка Павлова, 271, Харків. Вхід вільний.

Катерина Переверзева, обкладинка — Катерина Дрозд


«Люк» — це крафтове медіа про Харків і культуру. Щоб створювати новий контент і залишатися незалежними, нам доводиться докладати багато зусиль і часу. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу ptrn-1024x235.png
Поділитись в соц мережах
Підтримати люк