Головна - Місто - From Russia With Hate. Як виглядає понівечений росіянами спорткомплекс «Політех»
…

From Russia With Hate. Як виглядає понівечений росіянами спорткомплекс «Політех»

Час прочитання: 4 хв

У ніч на 24 червня росіяни завдали ракетних ударів по спорткомплексу Харківського політехнічного інституту. Будівля зазнала значних руйнувань.

«Люк» показує, як зараз виглядає спорткомплекс «Політех».

Спорткомплекс НТУ «ХПІ» був збудований в Молодіжному парку у 1985-1991 роках. Загальна площа комплексу — 8602 кв. м. 

«Епопея його будівництва є яскравою сторінкою біографії всього університету — зазначається на сайті вишу. — Фінансування забезпечили чимало завідувачів кафедрами через Міністерства та відомства СРСР і України. На возведенні спорткомплекса працювали тисячі студентів, сотні викладачів та співробітників». 

СК «Політех» — єдина спортивна споруда України, що нагороджена Державною премією в галузі архітектури, має статус «База олімпійскої підготовки збірних команд України». 

Тут проходили тренування збірних команд України з баскетболу, бадмінтону, легкої атлетиці та іншим видам спорту, навчальні заняття зі студентами, чисельні спортивні заходи.

Студенти та студентки вишу мали змогу відвідати легкоатлетичний манеж, два басейни, ігровий зал, зали для боротьби, гімнастики, настільного тенісу, аеробіки, тренажерний зал, стадіон з гральними майданчиками для тенісу, мініфутболу і баскетболу, занять гімнастикою, легкою атлетикою, футболом.

У ніч на 24 червня, близько 00:26, росіяни влучили в спорткомплекс двома ракетами з «Іскандеру». Ракети були випущені з території Бєлгородської області РФ. Внаслідок ударів ніхто не постраждав. Проте сама будівля зазнала значних руйнувань, зайнялася пожежа на площі 200 кв. м. 

«До ліквідації пожежі було залучено п’ять оперативних відділень ДСНС. О 04:09 вогнеборцям вдалось приборкати вогонь»,зазначають у ДСНС у Харківській області.

Невдовзі після ракетних ударів по СК «Політех» правоохоронці розпочали досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України).

Фотографії — Катерина Переверзева


«Люк» — це крафтове медіа про Харків і культуру. Щоб створювати новий контент і залишатися незалежними, нам доводиться докладати багато зусиль і часу. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу ptrn-1024x235.png
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу image.png
Поділитись в соц мережах
Підтримати люк