Головна - Місто - У Харкові планують реорганізувати кінотеатр «Боммер», симфонічний оркестр і бібліотеку
…

У Харкові планують реорганізувати кінотеатр «Боммер», симфонічний оркестр і бібліотеку

Час прочитання: 1 хв

На сесії Харківської обласної ради розглянуть питання щодо реорганізації кінотеатру «Боммер», молодіжного академічного симфонічного оркестру «Слобожанський» та Харківської обласної бібліотеки для юнацтва.

«Люк» розповідає, що буде з цими трьома установами.

Хто і навіщо ініціював реорганізацію?

Ініціатором реорганізації став департамент культури і туризму Харківської обласної військової адміністрації. 

Директор департаменту Едуард Павленко пояснив, що реорганізація кінотеатру, оркестру та бібліотеки потрібна для «оптимізації мережі комунальних закладів культури області, із одночасним збереженням необхідного рівня доступності та якості надання культурних послуг».

Яка доля «Боммеру»?

Один із найстаріших кінотеатрів в Україні та Східній Європі, «Боммер» наразі підпорядковується Харківській обласній раді. 

З жовтня 2021 року кінотеатр не працює. Будівля, якій виповниться 115 років, потребує ремонту та сучасного обладнання.

Згідно рішення облради, кінотеатр «Боммер» хочуть приєднати до «Обласного організаційно-методичного театрально-концертного центру» та перейменувати на «Обласний організаційно-методичний театрально-концертний центр — кінотеатр “Боммер”».

«Об’єднання закладів в єдину установу створить умови для більш ефективного розвитку кінематографії, театрально-концертної діяльності та кінообслуговування населення», — йдеться в пояснювальній записці до рішення.

До 2021-го в «Боммері» показували арт-хаусне, інтелектуальне і документальне кіно, влаштовували тижні закордонних короткометражок, здебільшого мовою оригіналу.

Що буде з симфонічним оркестром?

Наразі комунальне підприємство «Молодіжний академічний симфонічний оркестр “Слобожанський”» не має на балансі приміщення, тому оркестр не може повноцінно працювати, проводити концерти і репетиції, зберігати музичні інструменти.

Водночас є відреставрована будівля Харківської обласної філармонії на вулиці Римарській, 21, тому пропонують об’єднати філармонію та оркестр. Будівля є пам’яткою архітектури.

Як реорганізують бібліотеку для юнацтва?

Через відсутність приміщення планують реорганізувати і Харківську обласну бібліотеку для юнацтва, розташовану на проспекті Ювілейний, 49/8.

Її хочуть об’єднати з Харківською обласною бібліотекою для дітей по вулиці Алчевських, 43 та утворити єдину бібліотеку для дітей та юнацтва.

Бібліотечний фонд Харківської обласної бібліотеки для юнацтва складає 100 560 примірників. Його, а також майно бібліотеки розмістять у разі ухвалення рішення про реорганізацію в приміщення Харківської обласної бібліотеки для дітей.

Прийняття усіх трьох рішень з реорганізації не потребує додаткових витрат з обласного бюджету.

Олександра Пономаренко, обкладинка — Катерина Дрозд


Читайте також:

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк