Головна - Місто - Оцифрований щоденник Вакуленка і вірші з його нової збірки. Харківський ЛітМузей відкриється вперше після початку повномасштабного вторгнення
…

Оцифрований щоденник Вакуленка і вірші з його нової збірки. Харківський ЛітМузей відкриється вперше після початку повномасштабного вторгнення

Час прочитання: 2 хв

Цього вівторка, 21 березня, харківський ЛітМузей відкриється вперше після початку повномасштабного вторгнення.

До Дня поезії заклад організує щорічний фестиваль «Читання на драбині». Цього року захід присвячують письменнику Володимиру Вакуленку, який загинув під час російської окупації в Ізюмі.

«Люк» розповідає деталі фестивалю.

Яка мета фестивалю? 

Cпільно з письменницею Вікторією Амеліною харківський літературний музей запрошує на щорічний фестиваль «Читання на драбині». Три дні, з 21 по 23 березня, ЛітМузей буде відкритий для відвідувачів — вперше з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

«21.03.2022 року фестиваль “Читання на драбині” був нашим першим онлайн-заходом з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Саме День поезії став для співробітників Харківського ЛітМузею опорою, своєрідною перемогою над розпачем, знеструмленням та заціпенінням», — пишуть організатори заходу у Facebook.

Цьогорічний захід присвятили письменнику Володимиру Вакуленко, який народився і загинув на Ізюмщині під час російської окупації. Щоденник Вакуленка про воєнні події передали до ЛітМузею після смерті письменника. Оцифровану версію представлять на заході «Читання на драбині».

Афіша фестивалю «Читання на драбині» у ЛітМузею. Джерело.

Яка програма фестивалю «Читання на драбині»?

21 березня

  • 17:30 — відкриття фестивалю. Співробітниця ЛітМузею Тетяна Ігошина розкаже про творчість Володимира Вакуленка, а українська письменниця та документаторка воєнних злочинів Вікторія Амеліна розповість, як у вересні 2022 знайшла щоденник Володимира Вакуленка на звільненій Ізюмщині;
  • 18:00 — традиційне «Читання на драбині». Прозвучать вірші Володимира Вакуленка з нової збірки, яку готує до друку видавництво «Віват». Модерує захід мисткиня-монументалістка й книжкова ілюстраторка Діна Чмуж.

22 та 23 березня

  • З 11:00 до 17:30 всі охочі зможуть подивитись щоденник Володимира Вакуленка та послухати коментар від Тетяни Ігошиної за QR-кодом.

Ким був Володимир Вакуленко?

Володимир Вакуленко — український письменник, прозаїк і поет, перекладач, громадський діяч. Автор тринадцяти книг, лауреат літературних премій імені Олеся Ульяненка, Платона Воронька, Леся Мартовича. Нагороджений відзнакою «Срібний тризуб» до 20-річчя Незалежності України за літературні досягнення (2011).

Вакуленко народився і жив у селі Капитолівка за Ізюмом. Російські окупанти викрали письменника у березні 2022-го, перед тим обшукавши житло і вилучивши всі книжки. До кінця листопада його доля залишалася невідомою. 

Тіло письменника виявили в Ізюмському лісі у братській могилі на 400 тіл під номером «319». Дані про загибель Вакуленка підтвердила ДНК-експертиза. У тілі залишились дві кулі від пістолета Макарова. 

Після звільнення села колеги Вакуленка знайшли його щоденник, закопаний у рідному садку за день до викрадення. Після розшифровки трьох десятків рукописних листів батьки передали щоденник до харківського літературного музею — сам письменник просив віддати його людям, «коли наші прийдуть».

Ознайомитись із оцифрованим щоденником Володимира Вакуленка можна цього вівторка, з 21 по 23 березня, у харківському ЛітМузеї за адресою вул. Багалія, 6 (станція метро «Пушкінська» або «Архітектора Бекетова»). Вхід вільний.

Олександра Пономаренко, обкладинка — Катерина Дрозд


«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк