Головна - Місто - Помер харківський художник Віктор Погорєлов. Дивіться його останні роботи про воєнний Харків
…

Помер харківський художник Віктор Погорєлов. Дивіться його останні роботи про воєнний Харків

Час прочитання: 2 хв

У понеділок, 9 січня, раптово помер художник-монументаліст, заслужений діяч мистецтв України, доцент кафедри малюнка державної академії дизайну та мистецтв Віктор Погорєлов. Художнику було 69 років. Про це повідомили на сайті вишу.

Ким був Віктор Погорєлов?

Віктор Погорєлов народився навесні 1954 року в Харкові, в родині архітекторів. 

Навчався в дитячій художній школі імені Рєпіна, закінчив Харківський художньо-промисловий інститут. З 1994 по 2004 року викладав малюнок, живопис та композицію в Харківському державному художньому училищі, з 2004-го був доцентом кафедри малюнка Харківської академії дизайну та мистецтв. 

Погорєлов працював у живописі, графіці та монументалістиці. Учився у  Бориса Косарєва, Олександра Мартинця і Бориса Колесника, відомих харківських митців і професорів. Був членом Національної спілки художників України. Розробив ескізи і виконав монументальні розписи на понад 30 громадських об’єктах в Україні.

Визнання

Представники Спілки художників Харкова кажуть, що Віктор Погорєлов «створив власний необароковий світ живопису» і впізнаваний авторський стиль:

«Незабутній, він залишається для нас взірцем художника-мислителя, а його творчість — нашим спадком і знаком високої мистецької якості».

Художник взяв участь у понад 180 виставках по всьому світу. Його роботи зберігаються у музеях та приватних колекціях України, Литви, Німеччини, Китаю, Італії, США, Мексики, Канади, Греції та Польщі.

Погорєлов і Харків

Все життя Віктор Погорєлов віддав мистецтву, країні і Харкову зокрема. Останню виставку під назвою «Харків 24.02.2022» художник присвятив рідному місту та харків’янам. 

Картини представлені у спілці художників Литви у Вільнюсі.

Олександра Пономаренко


«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк