Головна - Новини - На Харківщині вже перейменували майже 18 тисяч топонімів. Скільки ще залишилось?

На Харківщині вже перейменували майже 18 тисяч топонімів. Скільки ще залишилось?

Час прочитання: < 1 хв

14 травня у Харківській обласній військовій адміністрації (ХОВА) пройшло перше засідання Робочої групи з питань деімперіалізації та деколонізації топонімії. Там озвучили, що у області вже перейменували понад 18 тисяч топонімів.

«Люк» розповідає детальніше.

Що було на засіданні?

Учасники групи розглянули результати проведеної роботи з перейменування в області. Вони встановили, що станом на 27 квітня близько 18 тисяч топонімів змінили назви. 

«479 об’єктів в області і 52 — на території Харкова потребують перейменування. Це питання перебуває на контролі начальника ХОВА Олега Синєгубова», — розповіла голова групи, заступниця голови ХОВА Віта Ковальська.

Вона закликала представників районних військових адміністрацій та громад до 24 травня підготувати пропозиції щодо перейменування інших топонімів, опрацювати дані й надати їх членам Робочої групи для подальшого опрацювання.


Читайте також:


Що цьому передувало?

Нагадаємо, у березні минулого року Верховна Рада України ухвалила закон «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», який набув чинності 27 липня 2023 року.

Заміну топонімів у межах населених пунктів, а також демонтаж пам’ятників і пам’ятних знаків здійснювали органи місцевого самоврядування населених пунктів, голови міських, сільських громад з 27 липня 2023-го до 27 квітня 2024 року. З 28 квітня 2024-го відповідні повноваження перейшли до голів ОВА.

Текст і обкладинка — Антон Малиновський

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк