Головна » Новини » Міськрада Харкова програла апеляцію по справі трамвая на Весніна. Що буде далі?

Міськрада Харкова програла апеляцію по справі трамвая на Весніна. Що буде далі?

Час прочитання: 3 хв

Харківська міська рада подала апеляційну скаргу на судове рішення, яке визнало демонтаж трамвайної колії на вулиці Весніна незаконним. Проте суд відмовив у її задоволенні, залишивши ухвалу суду першої інстанції без змін.

«Люк» відвідав засідання і розповідає, чого чекати далі.

Що саме сталося?

Сьогодні, 17 липня, у Другому апеляційному суді Харкова розглядалася апеляційна скарга міськради на рішення суду першої інстанції. Нагадаємо, у січні Харківський окружний адміністративний суд визнав незаконним демонтаж трамвайних рейок на Журавлівському узвозі та вулиці Весніна. Також суд вирішив, що знищення колії суперечить генеральному плану міста.

Пізніше Харківська міська рада та її Департамент інфраструктури подали апеляції на це рішення, але розгляд справи затягувався через часті повітряні тривоги та неявки представників міськради на засідання.

Міськраду у суді представляє спеціалістка юридичного департаменту Ілона Гевел, а Департаменту інфраструктури — Діана Погудіна. Позивачі Олексій Свід та Ірина Кравченко захищали свої інтереси самостійно. За клопотанням їхнього адвоката Андрія Коломійцева, судді розглядали справу за його відсутності.


Читайте також:


Що відбувалося на засіданні?

Міськрада та Департамент інфраструктури просили скасувати січневу постанову суду про те, що демонтаж рейок на Весніна був незаконним і суперечив генеральному плану міста. Їхні аргументи були наступними:

  • КП «МіськЕлектроТрансСервіс» (МЕТС), яке й зносило трамвайні рейки, є окремою юридичною особою, отже міськрада не може бути відповідачем у цій справі. 
  • За тогорічним рішенням Східного апеляційного суду, Департамент інфраструктури не може втручатися у діяльність КП МЕТС чи здійснювати на неї вирішальний вплив.
  • Ілона Гевел також вважає, що при залученні співвідповідачів до справи були порушені норми процесуального права, оскільки у справі відсутні докази порушення прав позивачів.

Суд перейшов до вивчення доказів справи й надав слово Олексію Свіду. Той намагався з’ясувати в Ілони Гевел, на якій підставі директор підпорядкованого міськраді КП МЕТС прийняв рішення про демонтаж всупереч генплану. Не отримавши прямої відповіді, активіст попросив суд не підтримувати скаргу міськради, оскільки вона мала достатньо повноважень, щоб притягнути до відповідальності директора КП МЕТС та повернути рейки на місце.

Також Свід заявив суду, що представниці міськради лише затягують процес, як і в суді першої інстанції, відмовляючись надати затребувані документи. За його словами, міськрадою досі не було спроб згодити генплан з реальною ситуацією. Свід вважає, що директор Департаменту інфраструктури мав добиватися повернення рейок на місце, оскільки КП МЕТС звітує перед Департаментом та виконавчим комітетом міськради.

Що вирішив суд у справі по трамваю на Весніна?

Вислухавши аргументи сторін, комісія суддів у складі Зої Кононенко, Ольги Минаєвої та Віталія Калиновського постановила відмовити міськраді у задоволенні їхньої апеляційної скарги. Таким чином, залишилося без змін рішення суду, що знесення колії на вулиці Весніна було незаконним. У ньому немає прямого зобовʼязання відновити демонтовані рейки, але позивачі планують тепер звертатися із такою вимогою до міськради:

«Звісно, просто так нічого повертати не будуть, але ми не збираємось на цьому зупинятися, — пояснює Олексій Свід у спільноті «За трамвай на Весніна». — Це відкриває для нас можливість вимагати цього від міськради, причому не тільки на рівні обіцянок, а й на рівні конкретного рішення».

Зазначимо, що швидко повернути колії не вийде: під час реконструкції вулиці Весніна у 2022 році відбулося зміщення червоних ліній, розширення проїжджої частини та перекладання водогону під нею. За законом, прокладати трамвайну колію над підземними комунікаціями заборонено.

Після провалу справи в апеляції вона гіпотетично ще може розглядатися у касаційному суді. Проте позивачі мало вірять у таку можливість — надто слабкою є правова позиція міськради.

Текст та фото — Антон Алохінссон, обкладинка — Макс Бурєнок

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа про Харків, яке висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою.

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк