Харків отримає від Чехії та Німеччини теплоенергетичні установки, аби пережити зиму
У Берліні стартувала міжнародна конференція URC2024, напередодні якої кілька європейських країн та інституцій пообіцяли надати Харкову енергетичне обладнання й профінансувати відновлення пошкодженого росіянами житла.
«Люк» розповідає детальніше, на яку допомогу може розраховувати наше місто.
Що саме відбувається?
11 та 12 червня у Берліні проходить щорічна міжнародна конференція Ukraine Recovery Conference (URC2024). Вона присвячена поточному відновленню та довгостроковій відбудові України після початку повномасштабного вторгнення Росії. В межах цієї зустрічі обговорюється надання екстреної допомоги для негайних потреб України, реалізація короткострокових проєктів та активного залучення громадянського суспільства до цих процесів.
URC2024 зосереджується на наступних ключових напрямках:
- мобілізація приватного сектору для відбудови, зелений та цифровий перехід;
- мобілізація людського капіталу, питання соціальної єдності та інклюзивності (зокрема інтеграція ветеранів, внутрішньо переміщених осіб та репатріантів);
- посилення участі місцевих громад у відновленні, сталий розвиток міст, прозорість та підзвітність;
- реформи, пов’язані зі вступом України до ЄС.
Читайте також:
- Теплохарчування: що робити з харківською системою опалення після російських обстрілів?
- «Нафтогаз» передасть Харкову газопоршневу енергетичну установку
Що Харків отримає від міжнародних партнерів?
Вчора, напередодні URC2024, відбулася окрема зустріч, присвячена відновленню і потребам Харкова. В результаті перемовин Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) погодило передачу місту чотирьох когенераційних установок, ще дві пообіцяв надати уряд Чехії. Про це повідомив харківський міський голова Ігор Терехов:
«Вражений такою підтримкою і готовністю, незважаючи ні на що, продовжувати допомагати необхідним стільки, скільки це буде потрібно, — написав він у своєму Telegram-каналі. — Проте найголовніше досі залишається незмінним, спочатку — треба захистити небо над нашим містом і забезпечити безпеку наших людей.».
Терехов подякував українським та європейським чиновникам, що сприяли отриманню цієї допомоги. Також він окремо відзначив роль міжнародних фінансових інституцій за підтримку в енергетичній сфері та фінансуванні відбудови Харкова. За його словами, Харків отримає від Європейського інвестиційного банку фінансування програми муніципального житла у міській громаді.
Текст та обкладинка — Антон Алохінссон, фото з каналу Харківської міської ради