Головна » Новини » У Харкові хочуть покращити ситуацію з безбар’єрністю. Які рішення пропонує міськрада?

У Харкові хочуть покращити ситуацію з безбар’єрністю. Які рішення пропонує міськрада?

Час прочитання: < 1 хв

Харківська міська рада анонсувала кілька рішень для покращення безбар’єрності у місті. Так, створять чат-бот для ідей щодо інклюзивності та розроблять інтерактивну мапу доступності.

«Люк» розповідає детальніше.

Що відомо про чат-бот?

Директор Департаменту інклюзивної доступності та безбар’єрного середовища Юрій Шпарага повідомив, що у Харкові планують створити чат-бот, за допомогою якого громадяни зможуть запропонувати свої ідеї для покращення безбар’єрності в місті.

Він нагадав, що національна стратегія передбачає шість основних напрямків формування безбар’єрності — фізичної, інформаційної, цифрової, суспільної, освітньої та економічної.

«Люди повинні розуміти, що доступність та безбар’єрність — це не лише про людей з інвалідністю. Йдеться взагалі про маломобільних громадян. Навіть взявши важку валізу, ви вже маломобільні та потребуєте низьких сходів, щоб зайти в потяг. Тому міська влада відрита для пропозицій. Допоможіть створити безбар’єрне та доступне середовище в Харкові», — звернувся Шпарага до харків’ян.


Читайте також:


А що там з мапою?

Крім цього, Шпарага повідомив про розробку мапи доступності. За його словами, у місті вже є чимало об’єктів, які вже відповідають нормам безбар’єрності.

«Проблема в тому, що про них мало хто знає. Тому було вирішено створити мапу доступності. Відкривши її, можна буде побачити реальну картину доступності в Харкові», — розповів він. 

У кожному районі були створені робочі групи, які вже перевіряють на відповідність нормам безбар’єрності заклади торгівлі та побутового обслуговування, лікарні, банки, готелі, установи соцзахисту населення тощо. Усі об’єкти, які пройдуть цю перевірку, будуть позначені на інтерактивній карті. Крім того, за допомогою сервісу можна буде дізнатися, де курсують тролейбуси та автобуси з низькою підлогою. 

Ті об’єкти, які поки що не відповідають цим нормам, внесуть в окремий реєстр, після чого буде розроблена програма з подолання бар’єрів у Харкові.

Текст і обкладинка — Антон Малиновський

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк