Головна - Новини - На Львівщині планують закласти парк пам’яті загиблих мешканців Ізюма
…

На Львівщині планують закласти парк пам’яті загиблих мешканців Ізюма

Час прочитання: 2 хв

У місті Дрогобичі Львівської області планують закласти новий парк, присвячений пам’яті жертв російської агресії в місті Ізюм. Саджанці для нього частково привезуть з Харківщини.

«Люк» розповідає, чому прикарпатці приділяють таку увагу Ізюму.

Як пов’язані між собою Дрогобич та Ізюм?

Дрогобич та Ізюм стали містами-побратимами ще влітку 2022 року, коли міські ради Дрогобича та Ізюма підписали договір про партнерство. Тоді дрогобицький міський голова Тарас Кучма приїхав до Харкова, аби підписати меморандум і передати гуманітарний вантаж для місцевого підрозділу Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Приїхати безпосередньо в Ізюм він тоді не зміг  — з квітня по вересень місто окупували росіяни. За цей час Ізюм суттєво постраждав від масованих артилерійських обстрілів та авіаударів.

Зруйнована школа в Ізюмі, Харківська область. Фото: Катерина Переверзева
Зруйнована школа в Ізюмі, Харківська область. Фото: Катерина Переверзева

Збройні сили України звільнили Ізюм 10 вересня 2022 року. Після деокупації на околицях міста знайшли масові поховання страчених росіянами цивільних, в тому числі дітей (усього 447 тіл). Влада Дрогобича продовжила підтримувати ізюмців регулярними конвоями з гуманітарною підтримкою.

Як у Дрогобичі вшанують загиблих мешканців Ізюма?

У Дрогобичі планують закласти новий парк до Дня Героїв, який вшановує всіх, хто присвятив своє життя боротьбі за свободу та незалежність України:

«Цей парк стане місцем пам’яті та пошанування всіх невинно убієнних та закатованих жертв російського терору, виявлених в Ізюмі», — повідомляє Дрогобицька міська рада. 

Над створенням парку працює робоча група. Саджанці дерев для нього привезе офіційна делегація з Харківщини, яка приїде на урочистості. До висадки також запросять внутрішньо переміщених осіб, зокрема з Харківської області. Час та місце події Дрогобицька міськрада обіцяє повідомити згодом 


UPD: Закладення парку пам’яті закатованих мешканців Ізюма відбулося 22 травня, напередодні Дня Героїв. Він отримав назву Парк Нескорених і займає понад два гектари на вулиці Северина Наливайка.

Саджанці дуба для нового парку безкоштовно надало лісове господарство Дрогобича, розповіда, начальниця дільниці зеленого господарства КП «Служба муніципального управління» Дрогобицької міської ради  Наталія Пилипів.

«Саме дуб є символом стійкості та незламності українського народу, — пояснює вона у коментарі «Люк». — Прикладемо максимум зусиль, щоб дерева стали віковими та нагадували всім наступним поколінням про героїзм та нескореність нашої нації».

Парк Нескорених на честь закатованих мешканців Ізюма

Парк Нескорених на честь закатованих мешканців Ізюма

Парк Нескорених на честь закатованих мешканців Ізюма

Антон Алохінссон, Фото: Катерина Переверзева, обкладинка — Катерина Дрозд


Читайте також:

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою.

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк