Головна - Новини - Виставка школи концептуальної фотографії  MYPH пройде у «ЄрміловЦентрі»

Виставка школи концептуальної фотографії  MYPH пройде у «ЄрміловЦентрі»

Час прочитання: 2 хв

У червні в «ЄрміловЦентрі» відкриється виставка під назвою «Нові MYPhології», присвячена п’ятиріччю школи концептуальної та артфотографії Сергія Мельниченка.

Виставка мала пройти ще рік тому, але планам завадило повномасштабне вторгнення росіян.

«Люк» розповідає подробиці.

Тогорічна виставка, яку ніхто так і не побачив

З 1 червня по 15 липня у центрі сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр» проходитиме виставка «Нові MYPhології». Співорганізатором виступає засновник власної школи концептуальної та артфотографії Сергій Мельниченко.

За його словами, виставка мала відкритися ще в травні 2022 року. Початок великого російського вторгнення Росії в Україну вплинув на долю цього проєкту. 

«Від перших днів ми допомагаємо ЗСУ, волонтерам та народові України, — зазначив він у надісланому пресрелізі. — Через деякий час, всупереч війні, школа продовжила освітню і виставкову діяльність та підготувала два потоки нових і перспективних випускників, які також взяли участь в конкурсі проєкту ”Нові MYPhології”».

Виходити за межі своїх «бульбашок» і подорожувати країною

Організатори виставки провели опенкол та відібрали для експозиції роботи 28 авторів та авторок. До експозиції увійшли не тільки фото, але й артоб‘єкти, інсталяції та відеоарт.

«Сьогодні вже не потрібно нікому доводити важливість роботи культурних інституцій під час війни,пояснює координаторка проєкту та директорка ЄрміловЦентру Наталія Іванова. — А комунікація між артінституціями в Україні — вимога часу. Вкрай необхідно виходити за межі своїх “бульбашок”, створювати нові зв’язки, робити спільні проєкти, подорожувати Україною. Не евакуюватись, а подорожувати. Це надає поштовх розвитку, саме так виникають нові ідеї, створюються нові можливості для майбутніх проєктів.

За словами Наталії Іванової, у вітчизняних митців є величезна потреба у спілкуванні, фаховій взаємодії наживо, а не лише в онлайн форматі. Вона також додала, що після Харкова проєкт MYPH найближчим часом презентуватиметься й у Миколаєві.

Тема майбутньої виставки

Назва проєкту — «Нові MYPhології» — поєднує абревіатуру школи з темою міфологічного мислення в мистецтві, яке звертається до чуттєвого, емоційного осмислення реальності та його образного вираження. 

За словами кураторки виставки Ірини Антонець, митці природно створюють свої уявні світи, трактуючи реалії сучасності за допомогою особистісного, інтуїтивного вираження, що часом приймає різноманітні та химерні форми.

Саме такі персональні світи, населені сучасними богами та героями, формують центральну тему виставки. Митці за допомогою фотографії та сучасних медіа  розповідають і нові легенди та міфи. В межах цього проєкту вони шукають відповіді на питання, наскільки кожен індивідуальний міф є частиною ширшого наративу і яким чином він вкладається в систему колективної міфології.

Експозиція відкриється 1 червня, о 18:00 у «ЄрміловЦентрі» за адресою: майдан Свободи, 4, головний корпус ХНУ імені В.Н. Каразіна, вхід з боку Клочківського узвозу.

Антон Алохінссон, обкладинка — Катерина Дрозд


Читайте також:

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою.

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк