Місто біля уявного моря. У Харкові відбудеться фестиваль «Харківське море»
У Харкові з 14 по 24 червня відбудеться фестиваль локальної культури «Харківське море». Організатори обіцяють виставки, воркшопи, лекції, вистави і багато іншого.
«Люк» розповідає детальніше.
Про що цей фестиваль?
Фестиваль «Харківське море» організовується командами кількох проєктів: плейбек-театру «Нема», громадської організації «Символ», творчою спілкою «Химери» та творчою платформою Wonders.
«Здається, море у Харкові — це щось неможливе та невловиме. Але ми все ж спробуємо вхопити, дослідити його та все, що трапиться нам на шляху: спогади про місця, яких вже немає, імена тих, хто віками творив це місто, голоса тих, хто творитиме його завтра», — розмірковують організатори.
Гостям і учасникам фестивалю пропонують поставити собі питання «хто ми є?»: «периферія двох держав чи фронтир, обрубаний транспортний вузол, місто заводів чи місто студентів, культурний центр чи місто біля уявного моря?»
«Бути в Харкові зараз — це велика відповідальність, яку набагато легше нести з кимось разом. Тож ми хочемо дати вашим плечам відпочити: утворити місце, де можна відчути приплив енергії та натхнення, де є місце різним людям, течіям та поколінням, різним емоціям, думкам, враженням, знанням і мріям», — кажуть організатори.
Читайте також:
- «Фільми про електронну сцену і силу культури». У Харкові пройде фестиваль кіно INTRO
- У Харкові днями стартує фестиваль KISFF. Публікуємо гід по подіям
Що очікує гостей фестивалю?
За словами команди проєкту, фестиваль — це подорож, що складається з чотирьох етапів. Перший — знайомство на березі та святкування відплиття:
- музичні та поетичні події;
- вистави вже відомих театрів;
- відкриття виставок та публічні зустрічі з їхніми учасниками;
- запрошення до міфотворчості через лекції та воркшопи.
Другий етап — це дослідження у відкритому морі та обмін творчим інструментарієм між митцями та мисткинями:
- пленер;
- міжнародна танцювальна прогулянка;
- екскурсія;
- лекторій;
- урбанворкшоп.
Третій етап — риф, шторм та географічні відкриття:
- «жива бібліотека» з волонтерами та громадськими діячами;
- open wall для фотографів та художників;
- world café;
- простір для діалогу поколінь та дискусій;
- показ робіт «В розробці» та пітчинг проектів.
Четвертий етап — повернення додому та рефлексія спільного шляху:
- круглий стіл представників культурного сектора;
- воркшопи з безпеки та урбаністики;
- розпис арки та створення капсули часу.
«На кожному з етапів буде простір для вашої рефлексії на перформансах плейбек-театру, де глядачі розповідають історії, а актори втілюють їх на сцені. Також протягом фестивалю відбудуться перформативні та драматургічні лабораторії, але про це згодом», — обіцяє команда.
Як стати учасником фестивалю?
Наразі на сторінках фестивалю розміщено два опенколи. Перший — для візуальних митців, що працюють з наступними темами:
- місто і все, що з ним пов’язано;
- легенди і міфи сучасності;
- переосмислення минулого та бачення майбутнього;
- ідентичність та досвід переживання війни.
«Також ми будемо дуже раді роботам, що були створені під час повномасштабного вторгнення, але ще не були виставлені в Харкові. Таким чином, ми б хотіли повернути місту шматочки його ідентичності та надати тимчасово переміщеним митцям простір для рефлексії поняття “дому”», — йдеться в описі до опенколу.
Відібрані роботи візьмуть участь в серії виставок в рамках фестивалю «Харківське море» у середині червня. Дедлайн подачі — 15 травня. Податись можна за посиланням.
Другий опенкол — для театральних колективів. Шукають студентські та аматорські театральні колективи, що готові презентувати етюди, вистави або перформанси, які знаходяться на стадії розробки або щойно вийшли. Презентація відбудеться 22 червня. Дедлайн подачі — 15 травня. Податись можна за посиланням.
Текст і обкладинка — Антон Малиновський