У Харкові проведуть «Медіадень Премії Ґонґадзе»
19 липня 2025 року у Харкові відбудеться «Медіадень Премії Ґонґадзе» — конференція для журналістів, редакторів, комунікаційників, студентів, пресофіцерів і всіх, хто працює з медіа або цікавиться їхньою роллю в умовах війни.
«Люк» розповідає, що планується.
Що відомо про подію?
«Медіадень Премії Ґонґадзе» — конференція для всіх, хто працює з медіа або цікавиться їхньою роллю в умовах війни. Захід є частиною серії зустрічей, які створюють простір для відкритого діалогу, обміну досвідом та взаємопідтримки.
Це вже другий регіональний Медіадень у межах ініціативи «Медіадні.Регіони», започаткованої командою Премії імені Георгія Ґонґадзе, щоб дати більше голосу локальним редакціям. Перша така подія відбулася в листопаді 2024 року в Одесі. Цього року захід пройде у Харкові.
«У таких містах як Харків, де сирени і звуки вибухів фактично не стихають, гучнішими є хіба що голоси локальних медіа, які залишаються, працюють. Тут медіа стали ще й однією з форм опору, бо кожна публікація, репортаж та історія — це свідчення. Це субʼєктність і видимість. Ми їдемо до Харкова з важливим диспутом та ціннісними розмовами», — зазначає програмний директор Премії Владислав Зінкевич.

Директорка Премії Георгія Ґонґадзе Анастасія Абрамець наголошує, що саме регіональні медіа першими помічають зміни, реагують на виклики, працюють безпосередньо у своїх громадах. І хоча вони виконують ключову функцію, часто їхні голоси лишаються поза фокусом великого медійного середовища. Ініціатива «Медіадні.Регіони» покликана змінити це.
Читайте також:
- «Регіональні медіа — це лакмусова бумажка того, куди спільнота рухатиметься наступні 5-10 років». Інтерв’ю з Кирилом Соляром про роль медіа та дизайну
- Україна піднялась у рейтингу свободи преси
- Як живе та працює херсонське незалежне медіа? Інтерв’ю з головним редактором «Моста» Сергієм Нікітенком
Що у програмі?
Програма включатиме публічне інтерв’ю, панельні дискусії, кінопоказ та обговорення.
У публічній розмові зустрінуться Дмитро Козацький (Орест) — ветеран російсько-української війни, фотограф, і Наталія Курдюкова — керівниця Kharkiv Media Hub.
Одна з головних дискусій — «Зарегульованість чи вимоги воєнного часу: взаємодія воєнкорів та пресофіцерів». Учасники говоритимуть про баланс між безпекою і свободою доступу до інформації, про специфіку взаємодії під час бойових дій.
Серед спікерів:
- Василіса Степаненко — журналістка і воєнна кореспондентка;
- Олександра Новосел — продюсерка «Суспільне Харків»;
- Володимир Дегтярьов, речник 13-ї бригади НГУ «Хартія»;
- Мар’яна Рева — очільниця комунікаційного департаменту МВС;
Дмитро Лиховій — офіцер Головного управління комунікацій ЗСУ.
Модератор — Дмитро Кутовий, співкоординатор Kharkiv Media Hub.
Ще одна важлива тема — «Розслідування під час війни: воєнні злочини та корупція», яку модеруватиме Анна Бабінець, керівниця «Слідство.Інфо» і фіналістка Премії 2024 року. У фокусі — документування злочинів, викриття корупції та нові виклики, з якими стикаються розслідувачі.
Учасники дискусії:
- Мартина Богуславець — голова «Антикорупційного центру Межа»;
- Дмитро Булах — CEO «Харківського антикорупційного центру»;
- Євген Стрельцов — головред радіо «Накипіло»;
- Вероніка Хорольська — співзасновниця SODA, ексредакторка «Запорізького центру розслідувань».
На завершення події відбудеться закритий кінопоказ документального фільму «З любовʼю з фронту» режисерки Аліси Коваленко — історія про любов, війну і витривалість. Після перегляду заплановане обговорення за участі режисерки. Модерує директор з розвитку медіа «Накипіло» Віктор Пічугін.
Програма фіналізується, можливі зміни.
Як потрапити на «Медіадень Премії Ґонґадзе»?
Вхід на подію вільний, але за умови попередньої реєстрації.
Текст — Олександра Пономаренко, обкладинка — Макс Бурєнок