Головна » Розпочинається Місяць обізнаності про ментальне здоров’я. Як долучається Україна?

Розпочинається Місяць обізнаності про ментальне здоров’я. Як долучається Україна?

Час прочитання: 2 хв

У всьому світі травень вважається Місяцем обізнаності про ментальне здоров’я. Долучилася до події цього року й Україна з власною кампанією на базі Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»

«Люк» розповідає детальніше.

Що відомо про проєкт?

У межах всесвітнього Місяця обізнаності про ментальне здоров’я Україна запустить кампанію під гаслом «Ти як? Сенси поряд». Кампанія реалізована у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Команда проєкту провела дослідження, яке показало, що третина українців почуваються розчарованими (39 %) та безсилими (35 %). Ці стани — не свідчення втрати сенсів, а сигнал про потребу знову віднайти контакт із ними.

розлад

Як виглядатиме кампанія?

До дня запуску кампанії оновився сайт «Ти як?». З’явився новий розділ «Самодопомога», де українцям пропонуються прості щоденні техніки — від дихальних вправ до алгоритмів у кризових ситуаціях. 

розлад

До відкритої «СенсоТеки» на платформі щодня додаватимуть слова підтримки та поради. До створення збірки афірмацій доклалася психологиня Світлана Ройз.

розлад

З 1 травня на сторінках програми «Ти як?» і Координаційного центру з психічного здоров’я КМУ у Facebook стартує марафон етерів — розмови з експертами, які поділяться власними опорами й щоденними практиками. 

розлад

Також в межах кампанії спільно з ЮНІСЕФ створили застосунок «Моментал». Його м’який герой, Моментал, змінюється залежно від стану користувача або користувачки і веде крізь практики ментальної підтримки.


Читайте також:


Що таке Місяць обізнаності про ментальне здоров’я?

Місяць обізнаності про ментальне здоров’я запровадили вперше у 1946 році в США, і з часом кампанія масштабувалася на весь світ. 

Як тоді, так і досі ця подія має на меті дестигматизувати тему розладів психологічного та психічного характеру, а також закликати людей до профілактики подібних захворювань. 

розлад

Текст — Дарина Карапетян, редактура — Олександра Пономаренко, обкладинка — Макс Бурєнок

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк