У Харківському шпиталі встановили томограф
У Харківському шпиталі вже встановили новий томограф.
«Люк» розповідає детальніше.
Що про це відомо?
У Благодійному фонді Сергія Притули повідомили, що новий томограф вдалося придбати на 10 мільйонів гривень дешевше від ринкової вартості. Всього було зібрано понад 18 мільйонів гривень.
«Це головний інструмент для збереження життя. Комп’ютерна томографія дозволяє за лічені хвилини виявити внутрішні кровотечі, де локалізовані осколки, пошкодження внутрішніх органів», – каже начальник клініки комп’ютерної томографії та променевої діагностики шпиталю Олександр Ясинський.

Читайте також:
- Збір на томограф для шпиталю закрито — половину суми виділила Харківська міськрада
- Важка робота та мінімальна зарплатня. На які проблеми нарікають українські медики
Що цьому передувало?
В травні цього року у Харківському шпиталі вийшов з ладу єдиний томограф, на новий треба було зібрати 30 мільйонів гривень. Тоді в шпиталі заявляли, що апарат працював буквально 24/7.
На наступний день голова Харківської ОВА Олег Синєгубов заявив, що шпиталь отримає новий компʼютерний томограф від ХОВА та Міністерства охорони здоровʼя. Однак збір від Гуманітарного Фонду Сергія Притули продовжили, адже апарат, запропонований ними, був недостатньо потужним.
Збір закрився 23 травня, коли Харківська міськрада виділила 15 мільйонів з бюджету міста на закупівлю необхідного томографа.
Текст і обкладинка — Антон Малиновський