Головна - Новини - Росіяни ракетою знищили будинок культури в Ізюмі

Росіяни ракетою знищили будинок культури в Ізюмі

Час прочитання: < 1 хв

Росіяни обстріляли будинок культури «Залізничник», що в Ізюмі Харківської області. Тепер пам’ятку архітектури зруйновано.

«Люк» розповідає детальніше.

Що сталося?

В ніч з 19 на 20 травня окупанти завдали удару по Ізюму. За інформацією Харківської обласної прокуратури, росіяни використали ракету «Іскандер». 

За процесуального керівництва Ізюмської окружної прокуратури Харківської області розпочато досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

Керівник міської військової адміністрації Володимир Мацокін повідомив, що російська ракета зруйнувала пам’ятку архітектури — будинок культури «Залізничник»

«До війни ми урочисто відсвяткували його 95 річний ювілей, був готовий план реконструкції. Десятки гуртків, унікальна сцена, бібліотека, десятки тисяч дітей повʼязували своє дитинство з цим закладом. Жодного військового, приміщення зазнало уражень ще під час окупації», — написав він.

Ізюм

Ізюм

Ізюм


Читайте також:


Що це за будівля?

Ізюмський Палац молоді та підлітків був зведений у 1926 році як робочий клуб місцевого тепловозоремонтного заводу. Цю пам’ятку архітектури, місцевого значення розграбували російські військові під час окупації міста.

Після будівля потерпала від рук місцевих вандалів. Вони регулярно зламували двері, знищували залишки вікон та зривали з них листи OSB. Зі стін палацу вирізали залишки проводки, місцева молодь влаштовувала в ньому розпиття спиртних напоїв в будівлі, справляння нужди. 

Текст і обкладинка — Антон Малиновський

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою.

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк