«Триває десятий рік». Вийшла нова книга від «Гарелеї Неотодрешь»
Вийшло третє друковане видання від «Гарелеї Неотодрешь» під назвою «Триває десятий рік». Книга зібрала 30 історій молоді зі сходу України.
«Люк» розповідає детальніше.
Що відомо про книгу?
«Триває десятий рік» — двомовна друкована збірка персональних історій дитинства і дорослішання молоді Луганщини та Донеччини, створена на базі архіву 14-8-22. Відповідно до нього, історії розділені на три частини:
- 14 — 2014 — початок війни росії проти України, окупація частини Луганської та Донецької областей.
- 22 — 2022 — початок повномасштабного вторгнення росії в Україну.
- 8 — ∞ — нескінченні вісім років життя між цими датами.
«”Триває десятий рік” продовжує вивчати обличчя молоді Луганщини та Донеччини, а також впливу війни на їхнє дорослішання, тим самим підтримуючи дискурс про важливість дослідження персональної пам’яті. Книга присвячується Сходу та всім молодим людям України, чиї дитинство та юність були і є спотворені війною», — йдеться в описі до книги.
Куратором книги та менеджером проєкту є Віталій Матухно, в книжці зібрали 30 історій молоді зі сходу, а також 90 історій від Каті Дрозд, Машики Вишедської, Хорхе Фарго, Карини Алістратової та Єгора Кучерука.
Читайте також:
- «Погляд на дві тисячі ярдів». Як «гарелея неотодрешь» створила зін із рефлексіями митців про війну
- «Те, якими будуть міста в майбутньому, повинно хвилювати більшість, а не тільки активістів». Конспект дискусії «Роль культури під час війни» на Brave Culture
Як отримати книгу?
Щоб отримати видання, необхідно заповнити форму за посиланням. Ціна — донат, бажано від 100 гривень, зібрані кошти підуть на діяльність «Гарелеї Неотодрешь» та на потреби ЗСУ.
Відправлення здійснюються як по Україні, так і в інших країнах, в яких працюють поштові сервіси «Нової Пошти». Для закордонних відправлень необхідно спершу написати на сторінку проєкту «Гарелея Неотодрешь» в Instagram.
Що таке «Гарелея Неотодрешь»?
«Гарелея Неотодрешь» — проєкт художника, музиканта та куратора Віталія Матухна. Він починався у рідному для Віталія Лисичанську. Зазвичай роботи митців виставляли в закинутих будівлях і недобудовах, бо їх у Лисичанську було багато. З часом проєкт розширив географію і почав організувати виставки в інших містах сходу. Наприклад, у 2021 році «гарелея» влаштувала «турне» містами України, щоб відкривати локальних авторів широкому загалу. Тоді «Люк» встиг побачити кілька виставок «гарелеї» — на фестивалі The Most Fest у Костянтинівці, а також на рейві та в будівлі закинутого боулингу в Маріуполі.
Наразі головною метою проєкту є збереження та репрезентація локальної пам’яті людей та міст сходу України. В межах цього «Гарелея» випустила вже три книги і готує четверту.
Текст і обкладинка — Антон Малиновський