Головна - Новини - «Філософія театру» Леся Курбаса. В Харкові презентують раритетну книгу драматурга
…

«Філософія театру» Леся Курбаса. В Харкові презентують раритетну книгу драматурга

Час прочитання: < 1 хв

Цієї суботи, 25 лютого, відбудеться перша харківська презентація збірки текстів Леся Курбаса «Філософія театру».

«Люк» розповідає деталі.

Про захід

До дня народження українського режисера та драматурга Леся Курбаса в Харкові вперше презентують збірку його текстів «Філософія театру».

Захід організовують видавець Олександр Савчук і актор Микола Набока. Вони розкажуть «про Курбаса і його методики, про фізичний театр і його появу в Україні, про життя Курбасових текстів сьогодні», йдеться в описі до події.

Раніше, у грудні 2022-го, харківська резиденція «Слово» провела у Львові схожу виставку «Курбас. Майстерні», яка базувалася на матеріалах видання. У Харкові подібний захід відбудеться вперше.

Про збірку

«Філософія театру» Леся Курбаса є перевиданням книги, що побачила світ у 2001 році у видавництві «Основи» за редакції Миколи Лабінського та Михайла Москаленка. 

Книга містить найповнішу на сьогодні збірку текстів Леся Курбаса: лекцій з режисури та практики сцени, протоколів засідань «Березолю», театрознавчих статей тощо.

За ініціативи актора Миколи Набоки у 2022 році вийшло перевидання, адже книга вже стала раритетом.

Обкладинку створила художниця Літмузею резиденції «Слово» Діна Чмуж. Вичиткою текстів займалась Марина Куценко — наукова працівниця Літмузею.

Книгу «Філософія театру» Леся Курбаса можна купити на сайті видавця Олександра Савчука. Тираж обмежений.

Презентація збірки відбудеться 25 лютого о 15:00 в пресцентрі «Накипіло» (вул. Мистецтв, 14). Вхід вільний.

Олександра Пономаренко, обкладинка — Катерина Дрозд


Читайте також: 


«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою.

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк