Справу про розкрадання колишньою керівницею апарату ХОВА 15 мільйонів гривень на гуманітарці передали до суду
Справу про розкрадання понад 15 мільйонів гривень на закупівлі Харківською ОВА продуктів для гуманітарних потреб скерували до суду. Серед обвинувачених — колишня керівниця апарату ХОВА Вікторія Белявцева.
«Люк» розповідає детальніше.
Що про це відомо?
19 травня Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили, що скерували до суду цю справу.
Серед обвинувачених:
- керівниця апарату Харківської ОВА Вікторія Белявцева;
- директорка ТОВ та її заступник;
- директор регіонального управління ТОВ.
Дії обвинувачених кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 4 ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) та ч. 1 ст. 366 (Службове підроблення) КК України.

Фото: Вікторія Белявцева (KharkivToday)
Читайте також:
- Керівницю апарату ХОВА підозрюють у розкраданні 15 мільйонів гривень. Її звільнили з посади
- Ексголова апарату ХОВА Белявцева внесла 3,6 мільйона гривень застави
Що цьому передувало?
В лютому 2024 року стало відомо, що керівницю апарату ХОВА Вікторію Белявцеву підозрюють у службовому підробленні та заволодінні сумою понад 15 мільйонів гривень. Тоді ж стало відомо, що вона «написала заяву на звільнення».
Як встановило слідство, у березні 2022 року Белявцева та директорка приватного товариства уклали тристоронній договір між Харківською ОВА, АТ «Укрзалізниця» та згаданим ТОВ на постачання продовольчих товарів. Вказана продукція купувалася за державною програмою для безоплатної роздачі населенню в прифронтових областях та на деокупованих територіях.
«Надалі посадовиця Харківської ОВА у змові зі службовими особами ТОВ підробила документи про нібито отримання 235 тонн продукції від постачальника, що стало підставою для перерахування на його рахунки «Укрзалізницею» понад 15 млн грн. Втім, оплачену продукцію так і не поставили», — розповідали тоді в НАБУ.
У грудні 2022 року учасники схеми дізнались про наявність у Національному бюро кримінального провадження щодо їх діяльності. З метою уникнути викриття злочину, посадовиця Харківської ОВА вирішила замаскувати невидачу продуктів населенню фактом їх відповідального зберігання. Врешті-решт продукцію ОВА поставили та фактично відшкодували завдану шкоду.
Текст і обкладинка — Антон Малиновський