Українська «Вікіпедія» оголосила марафон написання статей кримськотатарською мовою
Громадська організація «Вікімедіа Україна» розпочала марафон Serbest Entsiklopediyа з написання статей для «Вікіпедії» кримськотатарською мовою.
«Люк» розповідає детальніше.
Що відомо про марафон?
Марафон Serbest Entsiklopediyа триватиме з 20 червня по 20 липня цього року. Долучитися до нього можуть всі охочі, що володіють кримськотатарською мовою. За цей час організатори за допомогою учасників планують доповнити тисячу статей, які повинні бути в усіх мовних розділах «Вікіпедії» і ще 250 статей, пов’язаних із Україною, Кримом, кримськотатарською культурою, традиціями, історичними персоналіями.
«”Вікіпедія” кримськотатарською мовою існує уже понад 16 років і має близько 30 тисяч статей. Це великий внесок у розвиток вільних знань кримськотатарською мовою. Однак, на жаль, у нашому мовному розділі є ще багато ключових тем, які не висвітлені достатньо; зокрема багато статей про базові поняття відсутні чи дуже короткі, — кажуть організатори.
Марафон має на меті підкреслити важливість збереження кримськотатарської мови, особливо в умовах окупації. Кримськотатарська мова — це не просто засіб спілкування, це невід’ємна частина культурної спадщини, ідентичності та історії».
Читайте також:
- «Укрпошта» випускає нові марки, присвячені Харківщині та Криму
- Листи до вільного Криму. Українців закликають писати листи кримським політв’язням
Які правила участі?
Правил участі всього чотири:
- статті повинні мати енциклопедичний характер;
- тексти мають писати винятково учасники марафону, не порушуючи авторських прав;
- усі твердження мають бути підкріплені джерелами;
- текст статей не може містити невичитаного машинного перекладу.
Зареєструватися й дізнатися про деталі конкурсу можна за посиланням. 26 червня організатори проведуть вебінар, де поділяться порадами, щодо того, як писати, редагувати й оформлювати статті.
Наприкінці марафону організатори нагородять десятьох учасників, які зроблять найбільший внесок, призами й сувенірами.
Текст і обкладинка — Антон Малиновський