Проєкт «КОНТУР» представив 11 документальних історій про трансформацію митців та міст. Де подивитись?
Автори документально-музичного проєкту «КОНТУР» випустили 11 відео з різних міст України. Одинадцять днів вони подорожували вздовж лінії фронту та розмовляли з митцями, громадськими діячами й активістами про те, як маленька ініціатива може докорінно змінити життя великого міста.
Випуск про Харків присвячений художній майстерні Aza Nizi Maza.
«Люк» розповідає, в чому полягає місія проєкту «КОНТУР» і де подивитись відео.
Що це за проєкт?
«КОНТУР» — документально-музичний проєкт музикантів Антона Слєпакова, Андрія Соколова та Станіслава Корольова. Реалізацією проєкту займалась соціально-культурна організація Vidlik Projects. Продюсерка — Євгенія Відіщева.
У грудні 2022 року Слєпаков, Соколов і Корольов відправились у тур разом з командою громадських діячів та документалістів. Подорожували прифронтовими та звільненими містами України: Харковом, Одесою, Миколаєвом, Херсоном, Кривим Рогом, Запоріжжям, Кам’янським, Сумами, Черніговом та Ірпенем.
«Протягом 11 днів було знято 11 документальних фільмів, які розповідають історії змін у містах вустами активістів та волонтерів.» — йдеться в пресрелізі проєкту.
«Кожен та кожна з них просто зараз діють, впливають і трансформують свої міста, розбудовують спільноти та створюють нові правила взаємодії».
Історії 11 героїв мають на меті «продемонструвати мешканцям інших міст країни, наскільки важливу та змінотворчу силу може мати маленька ініціатива однієї людини».
Хто став героєм відео про Харків?
У Харкові героєм проєкту став Микола Коломієць, засновник та викладач дитячої художньої студії Aza Nizi Maza.
«Основне завдання студії — донести до дітей, що вони є дієвими гравцями культурного становлення країни та допомогти дітям усвідомити, що вони і є майбутнім», — описують автори проєкту «КОНТУР».
Після початку повномасштабного вторгнення Микола Коломієць зробив з приміщення майстерні бомбосховище. Протягом трьох тижнів там жили близько 50 людей і їх домашні тварини.
Пізніше, у квітні 2022-го, викладачі студії Aza Nizi Maza давали безкоштовні уроки малювання в метро, аби морально підтримати і відволікти дітей та їх батьків. Картини, які створили впродовж цього часу, беруть участь у закордонних та українських виставках.
Подивитись інтерв’ю Миколи Коломійця можна за посиланням.
Інші відео проєкту «КОНТУР» доступні у плейлісті на Youtube каналі «Суспільне Культура».
Олександра Пономаренко, обкладинка — Катерина Дрозд
Читайте також:
«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.