Головна - Барабашовка - Будинки гобітів для тероборони. ХОВА закуповує укриття на 118 мільйонів гривень
…

Будинки гобітів для тероборони. ХОВА закуповує укриття на 118 мільйонів гривень

Час прочитання: < 1 хв

У Харкові закуповують укриття у вигляді «будинків гобітів» з книг Джона Толкіна «Володар перснів». Однак використовувати їх будуть у якості оборонних споруд для територіальної оборони.

«Люк» розповідає, що відомо про угоду та ці укриття.

Що сталося?

Харківський антикорупційний центр (ХАЦ) повідомив, що департамент житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу ХОВА уклав угоду з ТОВ «Хоббіт Хаус» на купівлю залізобетонних конструкцій на суму 118,5 мільйонів гривень.

Згідно з накладною, купуватимуть ці укриття за обласною програмою територіальної оборони, тож використовувати їх зможуть і військові. Наразі за цим договором проплатили вже 5,4 мільйонів гривень.


Читайте також:


Що це за укриття?

Компанія «Хоббіт Хаус» займається виробництвом та постачанням мобільних укриттів, що закопують у землю. На сайті вказано кілька варіантів модулів з місткістю від 20 до 60 осіб. Крім цього, модулі можна поєднувати, збільшуючи кількість місць.

Зовнішньо вони схожі на будинки гобітів із книг Толкіна, власне, на цьому і будується їхня рекламна кампанія. В ХАЦ зазначають, що такі укриття в основному замовляють для невеликих сіл та селищ, де немає сенсу будувати великі бомбосховища.

В угоді вказано, що ХОВА планує закупити 65 таких модулів по 1,82 мільйони гривень кожен, однак їх параметри не вказані.

ХАЦ зазначає, що саме департамент ЖКГ та ПЕК Харківської ОВА займається замовленням будівництва фортифікаційних споруд на Харківщині.

«У 2023 році Департамент уклав договорів на роботи, що стосуються будівництва фортифікацій, оборонних споруд та захисту об’єктів критичної інфраструктури, на суму понад 2 мільярди гривень. Ці кошти розподіляли “вручну”, адже тендерів у класичному розумінні ніхто не проводив», — заявили антикорупційники.

Текст і обкладинка — Антон Малиновський

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою.

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк