Головна - За містом - Кліп з alyona alyona, постери та відео-експлейнер. Як команда «Доступно.UA» розповідає про інклюзивну відбудову українських міст?
…

Кліп з alyona alyona, постери та відео-експлейнер. Як команда «Доступно.UA» розповідає про інклюзивну відбудову українських міст?

Час прочитання: 3 хв

Організація з моніторингу доступності українських міст «Доступно.UA» запускає інфокампанію про інклюзивну відбудову після війни. Цим команда планує підтримати маломобільні групи населення.

«Люк» розповідає, що планують автори кампанії, яка її мета і цінності.

Чому це важливо?

В Україні росіяни зруйнували близько 144 тисяч будинків, повідомляє аналітична команда Київської школи економіки (KSE). Найбільш постраждали Донецька, Київська, Луганська, Чернігівська та Харківська області.

Міський голова Харкова Ігор Терехов в ефірі телемарафону розповів, що через російські обстріли постраждали понад 5 тисяч будинків, 500 з них не підлягають реконструкції. 150 тисяч харків’ян залишились без даху над головою, їх розселяють у гуртожитки.

На початку 2023 року уряд створив Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України, аби подолати кризу житлового фонду і побороти наслідки війни. Однак у відбудові міст потрібно враховувати аспекти інклюзивності, впевнені представники організації «Доступно.UA». У березні вони запустили інформаційну кампанію для підтримки маломобільних груп населення.

В чому мета інфокампанії від «Доступно.UA»?

Інклюзивна відбудова українських міст — це можливість зробити країну доступною для всіх її мешканців.

«Цей проєкт важливий саме зараз, у нелегкий час для України. Після розпаду “совка” в нас залишилася “спадщина”, не тільки архітектурна, але й ціннісна — у головах чиновників, підрядників і людей, які не в темі. — пояснює у пресрелізі засновник «Доступно.UA» громадський діяч і ведучий рубрики «Інклюзія» від «Телебачення Торонто» Дмитро Щебетюк.

Тому важливо змінювати їхнє сприйняття і будувати доступну зручну Україну для всіх. Зараз багато чого реконструюється, відновлюється, будується. Саме час акцентувати та звертати увагу на проблему доступності, бо війна скоро закінчиться, ми переможемо, а соціальні аспекти важливі вже зараз».

Інфокампанія спрямована на тих, хто буде відбудовувати та брати участь у розвитку повоєнної України. Мета — актуалізувати питання доступності просторів, розповісти, як зробити Україну комфортною для всіх людей.

Що саме увійде в інфокампанію?

В рамках кампанії створили 5 видів постерів. Вже зараз їх можна побачити у потягах «Інтерсіті», а також на сітілайтах і метролайтах Києва.  

Інклюзивність

Інклюзивність

Інклюзивність

Інклюзивність

Інклюзивність

Постери від «Доступно.UA»

Зовсім скоро автори інфокампанії презентують відео-експлейнер та анімований музичний кліп про безбар’єрність українських міст за участі реп-співачки alyona alyona.

«Мені дуже сильно хочеться, щоб Україна була країною, де пандус ставлять не тому, що так треба і для галочки (байдуже, придатний він для того, щоб ним користуватися, чи ні). А де, все ж таки, споруджуючи новий будинок і плануючи в ньому ліфт, він буде на такому поверсі, на який людина на візку просто доїде, не оминаючи 300500 сходів. — розповідає  alyona alyona у пресрелізі.

Є багато подібних нюансів, які хотілося б урахувати для того, щоб маломобільні люди могли відчувати себе як усі. І хочеться звернутися до влади, бо ми платимо податки, і це від влади залежить, в який бік буде розвиватися і суспільство, і інфраструктура, і доступність будь-якого простору для людей».

Інформаційну компанію реалізують за підтримки офіційного дипломатичного представництва Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні British Embassy Kyiv.

Олександра Пономаренко, обкладинка — Катерина Дрозд


Читайте також:


«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк