Головна - За містом - «З міста Залізобетону». У Польщі відкриється виставка робіт харківських митців і мисткинь
…

«З міста Залізобетону». У Польщі відкриється виставка робіт харківських митців і мисткинь

Час прочитання: 3 хв

З 17 березня по 16 квітня у галереї Arsenal в Познані, Польща, пройде виставковий проєкт відео та медіа-арту «З міста Залізобетону». У виставці беруть участь сім харківських митців і мисткинь. Співорганізатор — Муніципальна галерея Харкова.

«Люк» розповідає, яка мета виставки і чиї роботи можна буде там побачити.

Яка ідея виставки?

Виставковий проєкт «З міста Залізобетону» з’явилась в результаті колаборації муніципальних галерей двох міст: Харкова і Познані.

«Харків і Познань пов’язує багато – ми міста-побратими і за довгу історію побратимських відносин відбулося чимало значущих акцій, в тому числі і в сфері культури, — розповідають у пресрелізі організатори виставки.

Нинішня колаборація проходить у важкий для Харкова та України воєнний час, тому ініціатива наших польських партнерів: провести виставку Харківського медіа-арту в Познані — особливо цінна». 

Виставка «З міста Залізобетону» дає можливість харківським художникам і художницям висловити активну творчу і громадянську позицію, привернути увагу європейської аудиторії до культури та актуального мистецтва воюючої країни.

Хто бере участь у виставці?

У проєкті задіяні сім харківських художників та художниць, які впродовж року повномасштабного вторгнення активно працювали у своєму медіа і напрямку.

У виставці беруть участь:

  • Артем Волокітін — працює переважно в традиційній техніці олійного живопису, у напрямках гіперреалізму і необароко. Отримав Гран-Прi Non Stop Media і місце на першому конкурсі Pinchuk ArtPrize, брав участь в основній програмі Венеціанської Бієнале (2015), стажувався у Лондоні. У виставці представляє відео «Комбінаторика» (2013-2022), сучасну версію якого доробив минулого року за час резиденції в Німеччині.

  • Влас Бєлов — художник концептуального напрямку, digital artist, virtual performer. Одним з перших у Харкові і країні зайнявся 3D-програмами, VR і NFT-art; постійно бере участь в міжнародних цифрових форумах, продовжує досліджувати цей інноваційний напрямок у мистецтві.

  • Юлі Голуб — професійно займається відео, інсталяцією, перформансом, фотографією, медійним колажем. На виставці представляє антивоєнну серію «Корова», витоки якої сягають 2014 року з подій на Донбасі.

  • Тетяна Малиновська — працює у напрямку магічний реалізм, ковровий живопис, відео, ліногравюра, графіка. Співпрацює з Артемом Волокітіним у креативній арт-лабораторії.

  • Роман Мінін — працює в живописі, графіці, фотографії та стріт-арті. Одним з перших в українському мистецтві почав використовувати технології VR, Cripto-art, NFT у роботах. На виставці представляє відео New Maya Challenge про долю сучасного пролетаріату та гегемона.

  • Оля Федорова — концептуальна художниця, працює з текстом, фотографією, відео, мультимедіа. Практикує акціонізм і перформанс, бере участь в арт-резиденціях по всьому світу. На виставці представляє відео «Соняшники», яке відсилає до події битви за Іловайськ у 2014 році.

  • Олексій Яловега — експериментує з новими і старими сенсами в новітніх медіа. На виставці представить авторську NFT-серію, яку створив в 3D-скульптурі.

Відкриття виставкового проєкту «З міста Залізобетону» відбудеться 17 березня о 18:00 у галереї Arsenal за адресою вул. Szyperska 2, 61-754 (Познань, Польща).

Виставка триватиме місяць, до 16 квітня включно.

Олександра Пономаренко, обкладинка — Катерина Дрозд


Читайте також:


«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк