Головна - За містом - GRABAR, Vitryla, Jamala, Twenty One Pilots, Bring Me the Horizon та багато іншого. Шо по релізах?
…

GRABAR, Vitryla, Jamala, Twenty One Pilots, Bring Me the Horizon та багато іншого. Шо по релізах?

Час прочитання: 6 хв

Щось там музичних новинок назбиралось. Мабуть, вітром принесло — він сьогодні сильніший, ніж зазвичай.

Макс Бурєнок розповідає, що цікавого з’явилося за останні сім днів у світі української та світової музики.

GRABAR — «Дощі»

Митець та військовий Олег Грабар концептуально продовжує сюжетну лінію, розпочату його попереднім синглом.

Пісня за драматургією поділена на три акти, що символізують три етапи стихії: грім, злива та стан після дощу — все задля ілюстрування історії про етапи прийняття себе.

«Буря сприймається як руйнація, та водночас вона покликана втамувати спрагу природи та наповнити землю вологою. Те, що ми звикли називати хаосом, є гармонійним процесом, як і сильні людські переживання, що є завжди прагненням до балансу, — пояснює Олег. — Разом із треком “Іскрою”, ці дві пісні є однією цілісною історією про ліричного персонажа. Із каламуті власних життєвих пошуків та невизначеності відносин з коханою людиною, герой все ж знаходить спокій та повертається до себе».

Як і до попереднього треку, цього разу свою руку доклали багато гарних музикантів: ви знову можете почути саксофон Андрія Бармалія та барабани Олександра Явдика, аранжуванням тут займався Стас Корольов, а студійною магією — Ярослав Bunht Татарченко з гурту «Тонка».

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Granat Garden — «Білий безкрай»

Львівські інді-рокери анонсували майбутній мініальбом виходом пісні про ілюзорність буття та про перманентний пошук сенсу.

«Це композиція про безякісне матеріальне першоджерело, що містить у собі весь спектр матерій, як білий колір містить у собі весь спектр трьох основних кольорів», — пояснюють музиканти.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Jamala — «Люблю»

Джамала презентувала нову пісню, адресовану «всім тим, хто вірить у кохання в усіх його проявах». Також до композиції вийшов кліп режисера Павла Буряка, в якому виконавиця ефектно показана на останніх місяцях вагітності.

«У цій роботі я така, якою я є зараз. У цьому чарівному моменті: справжня, натхненна, сповнена любові. І хочу поділитися цими відчуттями з вами. Це моя ода життю, коханню, продовженню та боротьбі», — каже вона.

А ще біт, який лежить в основі пісні, приємно навіює часи альбому «Подих».

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

BaWN — «Тіні» (feat. Alice Change)

Тетяна Коноваленко несподівано зазвучала у стилі пост-панк, завітавши на новий трек проєкту Миколи Карпюка. Дует підготував його спеціально до місяця обізнаності про ментальне здоров’я, а розповідає він про дві найбільш стигматизовані психічні хвороби — шизофренію та межовий розлад особистості.

«Ідея пісні виникла у мене після розмови з другом, який хворіє на шизофренію. Він розповів, що до початку лікування біля нього нібито розмовляли тіні, причому про нього самого. Цим треком ми хотіли не романтизувати симптоми, а скоріше привернути увагу до тих, хто хворіє та потребує допомоги», — розповідає Микола.

«І шизофренія, і межовий розлад пов’язані з купою міфів і негативних ярликів. Це тільки погіршує стан хворих, бо їх автоматично сприймають як небезпечних, неконтрольованих і невиліковних. І такі упередження зазвичай пов’язані просто з необізнаністю», — додає Тетяна.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Схожа та «Марний» — «Брат Сестра»

Анастасія Мунтяну та гурт «Марний» стали на один сингл ближче до майбутнього обіцяного спільного мініальбому. Ця пісня про братську любов та її силу, а також про страх втрати близької людини через війну в Україні.

«Під вибухи і грози дай мені знак, або витри пальцем мої сльози… І поки крутиться земля — ти мій брат, а я твоя сестра», — співають вони.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

левко — «перешкода»

Левко Капранов отримує від нашої редакції лайк за єнота на обкладинці.

«Пісня про токсичний альтруїзм, який дозволяє людям витирати об тебе ноги, а ти занадто мʼякий, щоб це припинити», — коментує він свій новий панк-трек.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

«хейтспіч» — «мама казала»

Дует Дмитра Однороженка та Алекса Єфімова каже, що це також перший трек із майбутнього міні-альбому. Цього разу вже класична для гурту легенька панкуха.

До речі, рожевий жигуль із кліпу можна виграти, задонативши на дружній гурту збір на дрони.

Vitryla — «Харків Vol.1» (LP)

Музичний проєкт родом із Сумщини несподівано обзавівся альбомом на харківську тематику.

Як каже фронтмен Олександр Строй, це не просто збірка пісень, а емоційний маніфест, який через призму музики передає його внутрішній світ та зв’язок з містом.

«Робота над альбомом була надзвичайно емоційною і водночас важкою. Кожен трек — це результат глибоких внутрішніх пошуків і відвертих розмов з самим собою. Музика стала способом виразити всі ті почуття, які неможливо передати словами», — додає Олександр.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

thekomakoma та «ПРОКЛЯТИЙ ХУЙ» — «Простотак» та «Сонечко» (Remixes)

Харківський гурт за останні пару тижнів зробив цілих два ремікси на хіти Сергія Сілакова. Хоча я би назвав це не реміксами, а саме реворками — всім давно знайомі пісні тепер звучать по-панковому бадьоро.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим та цим посиланнями.

«фріланс» — «передоз кавою» (LP)

Ніколи такого не було, і ось знову — Микола Пацюк створив черговий сайдпроєкт. І одразу випустив альбом!

Цього разу це емо/скрімо на тему міського життя трудяги з заводу, який освоїв ШІ та записав з його допомогою цілу збірку пісень. Насправді, достатньо навіть просто прочитати назви пісень від початку й до кінця, аби отримати екзистенційну кризу.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

SHREKY — «big city life»

Настя Букрєєва у своїй новій пісні про міщанське життя намагається закохатись так, як в дешевому кіно середини десятих.

«Цей трек відчувається як ті самі 10 хвилин перед першим поцілунком, коли ви розумієте, шо обидва закохані. Вайб ромкома з Вєрой Брєжнєвой і Володимиром Зеленським», — коментує вона.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Kitusha — «Де будемо ночувати»

Інді-поп проєкт Микити Шклярука, який родом із Севастополя, обзавівся новим кліпом авторства Олександри Лянни.

«Ідея відеокліпу полягала в експерименті з візуальною частиною. Танець виявився ідеальним переходом для втілення композиції на екран, — пояснює вона. — Мета полягала в показі “диявола”, який метушиться з боку на бік у пошуках чогось».

Сама ж пісня осягає питання самотності та пошуку.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

REDENGY — «звір»

Бахмутська альтрок виконавиця Ангеліна Полькіна презентувала нову пісню про відчай, самотність і водночас про надію на звільнення від власних демонів.

Це перший трек з майбутнього альбому «По той бік усмішки», який покаже Ангеліну із зовсім іншої сторони і складатиметься з темних і депресивних треків про її особисту боротьбу з депресією.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Sextur — «Turbodetox» (LP)

Гурт презентував дебютний повноформатний альбом. Зі слів музикантів, турбодетокс — це виведення усіх страхів і загонів, яких вони набували під час становлення себе як особистостей.

«Тепер наш шлях — це безперервна боротьба із комплексами і стереотипами минулого світу. Так як музика це фундамент, на якій створюється власне “Я”, ми поєднали все в купу для того, щоб не мати кордонів для самовираження», — додали вони.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Twenty One Pilots — «Clancy» (LP)

«Я створив цей світ, щоб відчувати певний контроль», — співав Тайлер Джозеф у пісні «Bandito» з альбому «Trench». Цими ж рядками починається і нова платівка «Clancy» — завершення дев’ятирічної вигаданої історії про повстанців Бандіто, що ведуть боротьбу проти дев’яти єпископів із таємничого міста Дема, які проповідують релігію під назвою Віалізм.

Історія вигадана, але порушені у ній теми цілком реальні: невпевненість у собі, людські сумніви, ментальне здоров’я та суїцид, питання відданості, дружби, любові й пошуку взаємопідтримки. А ще тут завжди знаходилось місце для приколів.

І все це оформлено із символізмом у кожній дрібниці — від невипадково випадкових рядків у піснях, закінчуючи різноманітними візуальними рішеннями. «Clancy» в цьому плані взагалі рекордсмен, бо Тайлер і його незмінний компаньйон Джош Дан зняли й випустили кліпи на кожен трек альбому (останній і найважливіший з яких, правда, вийде десь на початку червня).

Але розбиратися в лорі всесвіту можна дуже довго (Тейлор Свіфт, посунься), та й не обов’язково це буде цікавим для пересічного слухача (хоча посилання на переклад перебігу історії українською залишу тут). Що із самою музикою?

Хлопці зробили те, що вміють найкраще — жонглювали жанрами та художніми засобами. Інді-рок, поп-рок, просто поп, реп, поп-панк, альтернатива та різні суміші вищезазначеного. І все це зроблено так, що в межах одного альбому звучить цілком органічно (треба віддати належне продюсеру Полу Міні з гурту Mutemath, який також вкотре доклав свою руку до створення платівки). Тут можна впізнати рішення з попередніх трьох лонгплеїв гурту, але при цьому відкривати для себе нові звуки.

Окремо зверну увагу на пісню «The Craving», яка вийшла в двох різних версіях. Альбомна «версія Дженни» присвячена дружині Тайлера (це вже четверта така присвята), і вона максимально мінімалістична й акустична. В той час синглова версія, яка вийшла за два дні до альбому, має об’ємне інді звучання та власний кліп з великою метафорою на провал попередньої платівки «Scaled and Icy» (цей альбом чи не менш за все подобається шанувальникам, хоча я його гаряче люблю). Що іронічно, серед двох версій «The Craving» слухачі вже теж визначили свого фаворита, і не на користь «версії Дженни».

Загалом, як я люблю казати, — це моя особиста рекомендація на сьогодні. Зазвичай я раджу слухати альбом від початку до кінця, та враховуючи наявність кліпів — варто перший раз саме дивитись.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням, а дивіться за ось цим.

Imagine Dragons — «Nice to Meet You»

Диско-фанко терапія. Ні, це я не про хіт гурту «Циферблат», а про новий сингл Imagine Dragons.

Коли я казав, що гурт давно грає відвертий поп, не очікував почути саме такого звучання. Але воно їм навіть надзвичайно личить!

Та враховуючи попередній сингл, майбутній альбом «Loom» заграватиме із різними  жанрами. До речі, його реліз заплановано на 28 червня.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Bring Me the Horizon — «POST HUMAN: NeX GEn» (LP)

Гурт планував випустити цей альбом ще 15 вересня минулого року, але через «непередбачені обставини», які призвели до того, що команда «не змогла довести запис до стандарту, яким була б задоволена», його вирішили відкласти на невизначений період. Настільки невизначений, що анонс платівки стався менше ніж за день до її появи на музичних платформах.

Що я можу сказати? Хлопці в чудовій формі! Музиканти намагаються тут урізноманітнити металкорове звучання настільки, наскільки це можливо. Та особливо несподіваною для мене є поява поп-співачки Aurora на одній із пісень — не думав, що вона себе зможе комфортно почувати за важкими гітарними рифами, але вийшло файно.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Текст та обкладинка — Макс Бурєнок, редактура — Олександра Пономаренко


Читайте також:
Усі релізи минулих тижнів

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою.

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк