Головна - За містом - «Діти інженерів», Soundots, Burned Time Machine, Maya Hawke, Eminem та багато іншого. Шо по релізах?
…

«Діти інженерів», Soundots, Burned Time Machine, Maya Hawke, Eminem та багато іншого. Шо по релізах?

Час прочитання: 6 хв

Що ж нам музичного підготував останній день календарної весни?

Макс Бурєнок розповідає, що цікавого з’явилося за останні сім днів у світі української та світової музики.

Сергій Жадан та Євген Турчинов — «Танго Харків» (EP)

Сергій Вікторович та Євген грають разом вже не перший рік — то в гурті «Жадан і Собаки», то в «Лінії Маннергейма». Цього разу вони вдвох зібрали кілька пісень, які за звучанням та настроєм не підійшли до жодного з проєктів, та випустили їх під власними іменами.

Ба більше, «Мишоловка» стала саундтреком до однойменного повнометражного трилеру, який вийде в українських кінотеатрах в 2025 році.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

«Діти інженерів» — «ОМГ (один мільйон гривень)» (EP)

Гурт минулої осені оголосив, що випустить новий мініальбом, коли закриє свої збори для ЗСУ на загальну суму 1 000 000 гривень. Музиканти досягли мети та закарбували цей момент у назві.

Щодо звучання, то команда продовжує свій загальний курс. А ось за настроями вийшло різноманітно: десь драйвово, десь ностальгійно, а десь навіть із нотками істерики.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

«ХОССП» — «Stone Song»

Харківський хор поділився другим відео з невеличкого концерту під назвою «КниголендConcert». Цього разу слухаємо авторську пісню керівниці хору Анни Мінакової.

«Ця пісня стала для мене ключем до альтернативної реальності: в процесі її створення мій особистий шлях став виглядати зрозумілим, і якось все стало на свої місця. Сподіваюся, і гармонізація нашого спільного простору набере обертів! Підспівуйте!», — пояснює вона.

До речі, трохи менше, ніж за місяць «ХОССП» зіграє великий літній концерт у Харкові. Деталі шукайте за цим посиланням.

Soundots — «Dark Circuit» (LP)

У Дніпрі на початку 2023 року Артем Генералов, Dim Natem та Юрій Буличев з проєкту Monotonne створили новий проєкт, на якому спробували трохи переосмислити тріп-хоп, змішавши його з елементами деяких інших жанрів.

«Живі інструменти та живоподібні секвенції електронної складової настільки рясніють парадоксами гармоній та форм, що це виглядає “підозрілою” щедрістю», — спробували пояснити музиканти те, що загалом вийшло на дебютному альбомі. У цій роботі дійсно цікаво копирсатися, а запрошені гості викликають щирий захват: тут можна почути Tik Tu, Casey Sherman, Grisly Faye, Elle Alicia Bennett, Krapka, Kinnota, Валя Левченко з проєкту Spiv Ukraine та Антон Прібиткін із Secret Avenue.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

«Відчай» — «Завтра не існує» (feat. Alice Change)

Тетяна Коноваленко записує новий альбом, але й часу не гає та з’являється в якості гості на піснях інших виконавців вже другий тиждень поспіль. Цього разу вона заспівала разом із Женєю з гурту «Відчай» про хронічну втому та безвихідь.

Як кажуть музиканти, в цій пісні вони розділяють одне почуття — розчарування у власній справі, з яким стикаються багато інді-артистів.

А ще це перший сингл з майбутнього альбому «Виворіт» гурту «Відчай».

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

SEMMAR — «Голоси дівчат»

Тепер вже інді-поп дует Андрія Шатрова та Артура Данієляна презентували альбом, який створювався ще до початку повномасштабного вторгнення. Та творчість довелося поставити на паузу через війну та раптову смерть бас-гітариста Артема Веремієнко.

Як пояснюють самі музиканти, фактично весь цей матеріал — це відповідь та рефлексія на сильний емоційний досвід, який було закарбовано у ці сім пісень і абсолютну пустку, яка спіткала їх після запису.

«”Голоси дівчат” ймовірно вже не мав би й вийти, бо особливих причин і підстав для цього наразі не було, — розповідає Андрій. — Ми займалися своїми справами на тлі війни. Втім, старанна робота психотерапевта допомогла виокремити важливе, і ми повернулися до роботи над релізом та до репетицій. Цей “запал” призвів до того, що ми вже почали роботу над наступним мініальбомом. Фактично “Голоси дівчат” — це наш борг перед Артемом, який брав участь у альбомі, але раптово пішов у кращий світ, і дівчатам, яким присвячено цей альбом».

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

«ЩукаРиба», Bunht, Yevhen Puhachov та Helldrummy — «Веснянки» (EP)

Півроку тому «ЩукаРиба», Ярослав Татарченко та Євген Пугачов до зимових свят презентували спільний мініальбом, на якому поєднали фольклорні мотиви та електроніку з джазом.

Тепер до музикантів приєднався барабанщик Міша Бірченко, і разом вони зробили це знову! Тільки тепер проспівавши традиційні українські веснянки. Мені дуже подобається результат.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Chubareene — «Chubareene (Live at Repair Together)» (EP)

Інструментальний київський гурт, який змішує у своїй музиці фанк, рок, джаз та латинські мотиви, випустив концертний мініальбом з піснями, котрі були зіграні в межах проєкту Jazz Toloka 2023 від Repair Together.

«Цього разу склад гурту був зменшений і включав гітару, бас-гітару, барабани, перкусію, саксофон, трубу та синтезатор. Мешканці селища Бакланова Муравійка були приємно здивовані, почувши наші джазові інтерпретації», — кажуть музиканти.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

DONBA₴GRL — «zbroya»

Вікторія Лелека, фронтвумен українсько-польсько-німецького джаз-фолк гурту Leleka, створила авант-поп сайд-проєкт, аби розповідати про більш особисті речі.

Дебютна пісня створена на основі вірша Лесі Українки та розповідає «про боротьбу з внутрішнім мороком та пошук бажання, сили та потреби жити далі» — остаточне рішення створити проєкт Вікторія прийняла, коли лежала у важкому стані депресії в психіатричній лікарні.

Партію хору виконав акапельний фольк ансамбль з Донецька «ДИВИНА», якому довелося тікати від російської агресії вже двічі: у 2014 та 2022 роках. В аранжуванні також чутно старовинні українські традиційні духові інструменти, на яких заграв Максим Бережнюк. Нагадую, що разом із ним також був записаний минулорічний альбом гурту Leleka.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

lumosback — «Вогні»

«Чи часто тебе наздоганяють сумніви? Як ти справляєшся з болем? Чи доводилось тобі відчувати кохання, близькість, невизначеність?» — каже Дмитро Приходько щодо свого нового треку про любов, селфхарм та очікування неминучого.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

NOSIK — «Залишайся» (feat. Sleepy Andy)

Полтавський поп-рок виконавець об’єднався з івано-франківським емо-репером та випустив трек про зневіру у людських стосунках.

Як пояснюють музиканти: «Іноді всередині нас вирують по справжньому жахливі емоції і почуття, які зрозумілі лише нам. Тож персонаж пісні задається справедливим питанням, чи залишаться з ним, коли приміряють на себе його шкуру?»

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

OMANA — «Божевільний»

Музиканти перевипустили в оновленому звучанні пісню, яка вперше вийшла ще у 2015 році, коли гурт мав назву Bohomolnyi. Що цікаво, підштовхнув їх до цього Сергій Пухов, бас-гітарист «Дітей інженерів».

«У якийсь момент Сергій почав погрожувати викрутити нам пальці (сміються). І тоді якось ми органічно вирішили, що можна перезаписати пісню наново у студії теперішнім складом», — додав гурт.

До речі, як на оригінальному записі, так і на новому можна почути на бек-вокалі голос Даніели Заюшкіної з гурту Vivienne Mort. Річ у тім, що фронтмен Олексій Богомольний у минулому також був співзасновником цього гурту теж.

Burned Time Machine — «Лімінальний» (LP)

«Лімінальність — це перехідний стан, стан невизначеності. Ти вже не тут, але ще не там», — кажуть полтавські альт-металісти про свій дебютний повноформатний концептуальний альбом.

В основі сюжету лежить історія головного героя, який потрапив у місце загублених душ під назвою Лімб. Там він блукає по різних кімнатам та по деталях збирає всі свої спогади, почуття та переживання через кохання, яке зробило його вразливим.

«Врешті решт, йому вдається відпустити найцінніше та знайти щось натомість. Щось дійсно важливе. Він знаходить спокій. В момент очищення душі, він дає волю емоціям і починає все спочатку. Таким чином, цикл життя ліричного героя», — додає гурт.

Нагадую, що в червні Burned Time Machine завітають із презентацією цього альбому до Харкова. Подробиці та посилання на квитки шукайте тут.

Maya Hawke — «Chaos Angel» (LP)

Мені подобається, що Мая відноситься до своєї музичної кар’єри досить серйозно, враховуючи її успішну акторську зайнятість. Це вже третя повноформатна платівка, на якій відчутна любов до поезії та неабиякий хист до написання пісень.

Пані Гоук описала концепцію «Chaos Angel» як ангела, посланого на Землю творити добро, але ненавмисно спричиняючого хаос і руйнування. І через цю метафору вона й пізнає себе у стосунках з іншими та внутрішнім «Я».

Мая не намагається винайти велосипед та просто робить інді-поп — тендітний, вразливий, щирий і доволі мелодійний. Формула залишається незмінною, проте зростає майстерність.

Що я можу сказати — ось така моя особиста рекомендація на сьогодні!

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Eminem — «Houdini»

Легендарний Маршалл Метерз цього літа планує випустити свій дванадцятий студійний альбом під назвою «The Death of Slim Shady (Coup De Grâce)». Але на цьому конкретні подробиці закінчуються.

А ось натяків — вдосталь. Назва альбому відсилає нас до альтер-его Маршалла під ім’ям Слім Шейді та, відповідно, до його смерті. Насправді репер вже стільки разів його «вбивав», що навіть якось не віриться, що це дійсно стане фінальною крапкою.

Також навесні вже виходив пародійний промо-ролик в дусі кримінального шоу Detroit Murder Files, а декілька тижнів тому у Detroit Free Press опублікували цілий некролог за Слімом.

Ну, й головне, сьогодні Маршалл презентував перший сингл з цього альбому — і це просто свято ностальгії. Тут і візуальний стиль, і рядки на початку пісні відсилають нас до всім відомої «Without Me». По сюжету Слім знаходить часовий портал та переміщується з 2002 року в наше сьогодення, а 51-річний Емінем не без допомоги Dr.Dre намагається його зупинити.

Не знаю, наскільки вдало таке повернення до коренів працюватиме в межах всієї платівки, але хоч якусь інтригу воно все ж викликає. Особливо на фоні останніх альбомів репера.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Leprous — «Atonement»

«Оркестрові елементи зникли, що дає більше простору для кожного окремого учасника гурту. Це новий звук. Але це все одно Leprous», — заявили норвезькі прогресив-металісти, анонсуючи свій новий альбом «Melodies of Atonement», який має вийти десь наприкінці літа.

І не збрехали! Перший сингл дає нам перше уявлення щодо змін у звучанні. Вони не критичні, але напрочуд інтригуючі.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Foster The People — «Lost In Space»

У серпні також вийде й альбом «Paradise State of Mind» американського інді-рок гурту на чолі з Марком Фостером.

Перший сингл продовжує загальний тренд на музику 80-х років (всі ніби показилися), балансуючи між диско, фанком, госпелом, джазом та «всіма цими звуками».

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Snow Patrol — «The Beginning»

А ось перший за шість років альбом «The Forest Is The Path» цього шотландсько-ірландського гурту варто очікувати 13 вересня.

Перший сингл вже у мережі, а музиканти кажуть, що вокал до нього записали за один дубль одразу після написання тексту. Просто цікавий факт.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Текст — Макс Бурєнок, обкладинка Катерина Дрозд, редактура — Олександра Пономаренко


Читайте також:
Усі релізи минулих тижнів

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою.

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк