Головна - За містом - Стас Корольов, meerkur, Макс Пташник, KRUTЬ та багато іншого. Шо по релізах?
…

Стас Корольов, meerkur, Макс Пташник, KRUTЬ та багато іншого. Шо по релізах?

Час прочитання: 7 хв

В такі часи тільки музика й тримає в потрібному тонусі. Розповісти про все неможливо, але ми спробуємо, з поправкою на відсутність свіжої добірки від нас минулого тижня.

«Люк» розповідає, що цікавого з’явилося за останні 14 днів у світі української музики.

meerkur — «▲» (LP)

Електронний музикант та саундпродюсер Вадим Лазарев з гурту 5 Vymir презентував новий повноформатний альбом про волю до життя та страхи, що нас оточують.

Як він сам пояснює: «Цей символ ▲ — ідея завершеності форми, формування цілісної картини з думок після прослуховування альбому. Дев’ять треків, три лінії, три вектори. Люблю приносити символи і не люблю називати лонгплеї просто фокусним синглом».

Варто відмітити спільні пісні з Grisly Faye та Ragapop (трек з останніми в моєму плейлисті надовго). Вони додали вагомої різноманітності до й так різноманітного звучання.

Може це не альбом для масового слухача, проте в ньому цікаво копирсатися та відшукувати близькі для себе сенси. А їх тут чимало.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

walakos — «When the smoke fades»

Після того, як «warнякання» остаточно оформились у повноцінний реліз, Андрій Соколов майже одразу увірвався з анонсом нового альбому свого сольного проєкту walakos. Вийде він вже у грудні, а поки можна послухати перший сингл з нього.

«Дим великого вогню заволокує сприйняття. Через нього, навіть у “чорно-білі” часи, непоміченими лишаються багато деталей і нюансів. Проте, біль відчутний і він вертає до реальності. Він лишиться з нами навіть коли дим спаде», — загадково розповідає про цей трек сам Андрій, натякаючи таким чином на загальний настрій майбутнього лонгплею.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Стас Корольов — «Банка (Indica version, Live in Kyiv 2023)»

Поки готується новий студійний лонгплей Корольова, який стане підсумком його другого артистичного сезону, Стас продовжує ділитися шматочками зафільмованого травневого київського концерту «Цифровий Утікач».

Пісня «Банка» майже єдина з тих, що перекочувала з дебютного альбому «O_x» у поточну концертну програму, але зі зміненим аранжуванням та місцями текстом. «Є речі, що не втрачають актуальності. Наприклад, потяг утікти від цього світу в теплу ванну ескапізму. Переосмислення та інтеграція породили нову версію “Банки”. Більш дорослу, але від цього ще більш сумну», — пояснює Корольов.

Цей сингл завершує концертний триптих, до якого також входять попередні записи «Який день війни» та «Де ти була + Sacred Love». Але це не останній трек, пов’язаний з київським виступом — заплановано випуск ще одного, і він матиме власну концептуальну арку. Реліз в грудні, а далі — фінішна пряма до нового альбому.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

La Horsa Bianca — «Akinesis»

Харківський психоделічний прог-рок гурт La Horsa Bianca випустив перший сингл з майбутнього альбому «Polemosophy», реліз якого заплановано на 5 січня. А на додачу до нього музиканти оприлюднили анімаційний відеокліп, повністю зроблений засновником гурту Євгеном Манком.

Ми поспілкувалися із ним про історію створення кліпу та нового альбому — читайте за цим посиланням.

saymory — «Visual Eclectic Nightmare» (LP)

Харківський музикант та співзасновник гурту Wavewalkrs продовжує досліджувати свої внутрішні стани за допомогою доволі атмосферних електронних саундтреків. Цього разу вистачило на повноцінний альбом, і він дуже пасує цій поки що незрозумілій зимі.

Leleka та Максим Березнюк — «Rizdvo» (LP)

Українсько-польсько-німецький джаз-фолк гурт на чолі з Вікторією Лелекою представив нову платівку, на якій зробив те, що вміє найкраще — осучаснив старі українські народні пісні. Цього разу до колективу доєднався флейтист Максим Бережнюк — український віртуоз та колекціонер традиційних духових інструментів. 

Якщо хтось слідкує за гуртом із самого початку, може помітити прагнення музикантів вдосконалювати звучання, залишаючи при цьому свою фірмовість. Максим чудово доповнює загальну картинку.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Tember Blanche — «Пінгвін»

Дует Олександри Ганапольської та Влада Лагоди випустив черговий хіт з головним посилом, що вірність — то є вибір.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

KRUTЬ — «Вір мені»

«Я давно не пишу пісень про любов, а якщо і пишу — то не викладаю їх та залишаю у довгому ящику. Але “Вір мені” була настільки красива, що я вирішила все ж її показати людям. Тому скажу свою улюблену фразу на тему любовних рефлексій: люди йдуть, а пісні залишаються», — розповідає бандуристка Марина Круть про свою нову пісню. А ми зі свого боку кажемо, що вона все правильно зробила.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Макс Пташник та KRUTЬ — «такі як ми» (EP)

Не відходимо далеко від пані Марини, бо разом із Максом Пташником у неї також вийшов спільний мініальбом.

Написаний він був ще до повномасштабного вторгнення, чому є підтвердження у вигляді давнього живого запису виконання пісні «Сонце». І він, і студійна версія треку разом з’явилися на цьому релізі на додачу до ще двох пісень.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Мія Рамарі — «Повний місяць»

Мія вітає всіх з першим днем календарної зими та презентує нову ліричну пісню. «І нехай сніг в серці розтане після прослуховування», — доповнює вона.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Lely45 — «Чорний лебідь» (LP)

Людмила Білоусова не змінює собі, принаймні, в плані продуктивності — це вже другий повноформатний альбом за цей рік.

А ось де вона пробує робити зміни — так це в образі. Про це каже сама виконавиця, і цим змінам присвятила всю платівку. Але що дійсно кидається в око, так це загальний настрій — він контрастує з попереднім весняним альбомом, і це прикольно.

Головна моя претензія тут, як і до нещодавнього лонгплею «Жадана і Собак», — випуск альбому, де дві третини пісень вже виходили в якості синглів, руйнує його цінність як повноцінного релізу. Або, як мінімум, радість від його виходу в світ.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

«Женя і Катя» — «Між рядками» (LP)

Із синглами та альбомом схожа ситуація й у вінницького інді-поп дуету Катерини та Євгена Мартинюків, проте вони зробили все більш грамотно.

Серед багатьох пісень останніх двох років музиканти зібрали буквально декілька та об’єднали їх із зовсім новими, схожими за настроєм та сенсами. І це спрацювало якнайкраще.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

OTOY — «темна ч.1» (LP)

Коли Вячеслав Дрофа обіцяв повернутися до більш агресивного звучання, він не казав, що також переміститься у часі.

Весь новий матеріал, перша частина якого вийшла цього тижня, був написаний ще восени 2021 року, і тільки зараз репер почав презентувати його на широкий загал, хоча й з невеликими змінами.

Тим, кому не прийшовся до душі полегшений та більш розмірений стиль цьогорічного альбому «Недовготривалі відносини», має сподобатись це повернення до коренів.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Tery — «Це про любов?»

Після багатьох гостьових номерів у піснях інших виконавців, Tery повертається за своїм новим сольним синглом. Цей трек — це ліричний аренбі про біль, розбите серце та невзаємне кохання.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

thekomakoma — «ніхто крім нас не спасе нас»

Сергій Сілаков прийшов до вас із новою короткою, але життєствердною піснею.

Кажанна — «Пазл»

TikTok-блогерка Ганна Кажан продовжує підкорювати українську поп-нішу, і робить це з неабияким хистом. Мелодії чіпкі, тексти в’їдливі, подача доволі оригінальна. І з новим її треком сталося все так само.

«Всі ми хочемо бути щасливими, але не знаємо, що саме принесе нам тотальне щастя. Людина живе у проміжку між минулим та майбутнім, — розповідає вона про нову пісню. — Одне й інше загадкове та недосяжне, тому ми весь час або згадуємо, або мріємо, і цей внутрішній діалог не закінчується ніколи. Тож усе що залишається — витримувати баланс».

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

O.Torvald — «Я повернусь»

Як виявилось, гурт вже збирався цієї осені оголосити про свій розпад на львівському концерті. Але київський концерт, що стався перед цим, та реакція публіки впевнили музикантів в хибності цього задуму. Слава богу.

Нова пісня мала стати останньою, тому й кліп до неї містить багато архівних кадрів з історії команди. Тепер це радше просто чергова контрольна точка у житті колективу.

Alice Change — «Silly Brain»

Донецька виконавиця Тетяна Коноваленко хоч і не потрапила на національний відбір «Євробачення», але конкурсну пісню з особистим підтекстом оприлюднила. В ній розповідається про те, як непросто жити з психічним розладом.

Сама Тетяна має межовий розлад особистості, про що завжди відкрито говорить. «Ми не вибирали собі таке життя і що не всі ментальні приколи можна вилікувати, але суспільство ще не зовсім дійшло до цього розуміння, легше просто назвати когось лінивим і засудити. Подібними піснями я б хотіла показати таким людям, як я, що вони не одні», — додає вона.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

drimandr — «тупо» (EP)

Сашко Злотніцький, як і обіцяв, випустив свій четвертий мініальбом. Його назвою він салютує усім ірраціональним вчинкам, на які спонукає кохання чи його відсутність.

«Сучасний провінційний ромком у бетонній капсулі, присвячений повній хронології романтичних стосунків. У кожного знайдеться для цього плейлист — сьогодні заглядаємо у його власний», — кажуть у видавництві «ПОТОП».

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Karoon — «Маракуя»

Подружжя Карунів готує до виходу мініальбом «Набір випадкових слів». Він побачить світ у грудні, а поки музиканти оприлюднили сингл про екзотичний фрукт в якості метафори розбіжностей у людських світоглядах.

Як кажуть Тарас і Валерія: «Англійці називають маракую плодом пристрасті. Проте мешканці Бразилії, звідки, власне, родом сама рослина, кажуть, що йдеться про християнський сюжет – страсті Христові, оскільки цвіт маракуї нагадує терновий вінець. Та якою б насправді не була етимологія назви цього екзотичного плоду, він здався нам цікавою метафорою».

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

«Марний» — «Напалм» (EP)

Київський гурт представив міньйон «на злобу дня, вікові сенси в новій обкладинці».

«Суміш перегруженого басу, вокалу та скріму з агресивною драм лінією, що при поєднанні дає максимально брудне звучання і постійно тримає в напрузі», — так охарактеризували свою нову роботу самі музиканти. Не збрехали.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

0%Mercury — «We Should Definitely Do This!» (LP)

Харківський маткор-гурт 0%Mercury представив платівку, яка стала для музикантів щоденником із описом навколишніх подій та переживань за останній час.

«Тривожність через неприємні та токсичні розмови та переконання оточуючих, які намагаються навʼязувати свою реальність. Страх перед ядерною загрозою, яка неодноразово нависала над всесвітом, масовані ракетні обстріли та відчуття незахищеності та розгубленості, втрата дому, втрата близьких і рідних людей, прийняття своєї самотності та постійні танці з внутрішніми демонами, — кажуть музиканти. — Через все це проходили не тільки ми. Тому, кожному, хто прослухає цей альбом, ми хочемо сказати: “Тримайся. Ми з тобою. Ми впораємось з цим. Ми обовʼязково повинні зробити це!”»

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Nekura — «Nekura» (EP)

Більше гуртів богу гуртів! Або вітаємо учасників одеських команд Septa i The Nietzsche із новим скрімо-проєктом.

Хлопці без синглів одразу увірвалися в інфопростір з дебютним однойменним міні-альбомом про болісне розставання з коханою людиною. Що цікаво, пісні написані українською, підписані англійською за першими рядками текстів, але натхненні саме японськими хоку. Назва теж взята з японської мови та означає «темне коріння».

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Макс Бурєнок, обкладинки — Катерина Дрозд


Читайте також:
Усі релізи минулих тижнів

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою.

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк