Rohata Zhaba, Figurat, Sad Novelist, Мія Рамарі, Eminem, Remi Wolf. Шо по релізах?
Після тижневої перерви повернулись ми, а разом із нами й добірки музичних новинок.
Макс Бурєнок розповідає, що цікавого з’явилося за останні чотирнадцять днів у світі української та світової музики.
Rohata Zhaba — «Темно-зелений хвойний кущ (з павутинкою)»
Харківські шамани продовжують вербалізувати сни містичної Жаби, що спить у хащі та бачить барвисті всесвіти. Нова пісня, за словами гурту, складається із уривчастих думок, спогадів та страхів душі, яка, ступив ногою на галявину квітів, знайшла себе під водою у обителі болотного духа.
«Ця пісня про спокій, коли більше нема куди бігти, — додають музиканти. — Радість від того, що можна зупинитись і не лякатись кожного шороху. Відчуття звільнення від тривоги, коли страшно все і одразу і ти не знаєш коли це настане. Спокій, коли страшніше вже не буде».
Мені подобається, що гурт залишається впізнаваним у своєму звучанні, але від пісні до пісні намагається вплести в нього якісь нові для себе елементи. А історія появи саме такої назви у цього синглу — окремий прикол (але я його вам не розповім).
Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.
adm:t — «метаморфосінь» (feat. Tember Blanche)
Андрій Дмитренко представив другу пісню на вірш поета Максима Кривцова, який загинув на фронті в січні цього року. Та цього разу у створені композиції взяли участь також Олександра Ганапольська та Влад Лагода з гурту Tember Blanche.
До речі, сам Кривцов встиг почути демоверсії обох цих пісень adm:t на свою поезію.
Дуже гарний трек. Ось прям беріть і слухайте, не вагайтесь. Ба більше, разом із оригіналом музиканти представили ще й акустичну його версію.
Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.
Figurat — «Vse Odno» (LP)
Дмитро Алєксєєнко після низки синглів нарешті випустив свій дебютний альбом. На ньому він за допомогою щирих, обережних, сором’язливих, а подекуди абстрактних текстів говорить на теми прийняття себе та складнощі із цим пов’язані. І все це під доволі ритмічні аранжування.
Як коментує свою роботу сам музикант: «Є проблеми про які не говорять, а є люди які про це співають пісні. Мені трохи ніяково, моментами я крінжую від цього альбому, однак чомусь все одно викладаю це в інтернет, бо шось в цьому є — напевно як доказ того, що я живий, шо шось таки відчуваю, або дозволяю собі відчувати».
Звучить дійсно цікаво і перспективно, хоча мені й не всюди сподобався вибір вокальних прийомів. І дещо засмучує довжина пісень. Але альбом точно вартий вашої уваги.
Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.
Shmiska — «Місто»
Рената Товстенко повертається зі свіжим синглом та анонсом майбутнього мініальбому — поки що без назви і точної дати виходу.
Нова пісня — про і для жінок, які виїхали за кордон через війну чи мігрували з інших причин і рідко повертаються додому. Тут виконавиця висвітлює власний досвід переселенства до Парижу через російську агресію.
«Я написала її тоді, коли вперше приїхала в рідний Чернігів за два роки після повномасштабного вторгнення і зрозуміла, що це місто більше не моє, в ньому немає місця для мене та моїх мрій, — пояснює Рената. — Лишились лише спогади і з ними залишилась я на тому ж місці тоді ж, що й була тут востаннє. Ніби мене вирізали з іншого журналу та вклеїли в газету. Ця пісня про самотність і про те, як воно — відчувати себе зайвим. Я впевнена, що багато наших людей, що були вимушені покинути дім, розділять зі мною ці емоції».
Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.
Sad Novelist — «жовта маршрутка» (feat. Мія Рамарі)
Від Сумного Новеліста давно нічого не було, і ось разом із Мією він випускає свій перший за цей рік трек. І якщо для нього самого це звичний мікс інді, хіп-хопу та електроніки, то пані Рамарі показує себе в такому звучанні із доволі несподіваної сторони. Цікава вийшла колаборація.
Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.
typeled — «більше ніж здається»
Пилип Дьяченко презентував пісню про те, що насправді означає дім. Вийшов музично легкий трек, від якого насправді можна й розридатися при відповідному настрої.
Слухайте Пилипа. Він завжди файний.
Ingret — «Неймовірно тонка»
«Цією піснею я ментально закінчила стосунки, які тривали до війни. Не було останніх листів чи дзвінків, я просто вирішила написати пісню і таким чином для себе завершити цю сповідь. Поставивши чесну крапку і на цей раз не олівцем, я відкрила нову і прекрасну главу своєї історії, де почалися нові пісні, які ви почуєте у наступних релізах та альбомі, який вийде восени», — розповідає Інгрет Костенко про свій новий сингл і, таким чином, анонсуючи майбутню платівку.
Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.
«Фівер°» — «В долонях у літа» та «Pray4 U»
Харківський гурт Артема Воробйова випустив за останні два тижні аж дві пісні: фанкову «В долонях у літа» та «Pray4 U» — несподіваний трек з регі-мотивами за участі «Хору одиноких сердець Сержанта Пеппера» (ХОССП) на беквокалі.
«Ми присвячуємо його усім захисникам та захисницям України, всім, хто продовжує йти своїм шляхом попри всі негаразди, всім, хто обирає світло й свободу, тобто всім вам!», — кажуть музиканти.
BaWN — «Після нас»
Микола Карпюк оприлюднив нову пісню свого пост-панк проєкту. Будьте обережні, бо ви можете вхопити добрячу порцію екзистенційної кризи.
Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.
temstime — «бруд»
18-річний Артем Шойжолов вже встиг випустити чотири пісні (одна із яких спільно із Love, Mary), а зараз готується презентувати свій перший альбом. Лідсинглом виконавець обрав композицію про внутрішню боротьбу та опір брудному світу, в якому все і всі намагаються знівечити особистість і зробити тебе частиною хаосу.
«Нарешті я дійшов до тієї стадії сприйняття себе, коли можу сказати: зараз ніщо не здатне перебудувати мене на свій лад, — каже музикант. — “Не будуй мене, не кажи мені ні слова, бо нас всесвіт бʼє, я не почуваюсь вдома” — ці слова про стан, в якому людина прагне відстояти свою особистість, перебуваючи під тиском суспільних очікувань».
Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.
Oi FUSK — «антиутопія»
Донецький репер Оі Фусик не боїться зазирати на територію інших жанрів та продовжує експериментувати із формою. Цього разу він створив тягучу пісню з нотками психоделік-року, розмірковуючи щодо кохання як поняття.
«Спокон віків люди шукали кохання в будь якій формі, і відпустити є однією з основних. Ми використовуємо один одного, щоб наповнити порожні сосуди, що тільки тоненькою плівкою минулих стосунків вкриті зсередини, але це природньо. Як риби чистильщики роблять стоматологічні процедури китам, так і ми безпристрасно споживацьки знімаємо наліт минулого та рухаємось далі», — пояснює музикант.
Ну а що, не тільки ж Паліндрому бути співаючим репером на актуальній українській сцені.
Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.
«ЯК СПРАВИ?» — «Вмикай»
Кам’янець-подільський проєкт музиканта Павла Верцинського, який поєднує EDM та UK Punk з хіп-хопом, отримав трек про сьогоднішні українські реалії, коли багато людей в той чи інший спосіб покидає країну.
«У треці є відсилання до культового фільму “Trainspotting”, роздуми про одинокість, близьких та друзів, які виїхали з країни, та ставлення місцевого населення до українців», — додає Павло.
Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.
REDENGY — «стрес»
Третій сингл з майбутнього дебютного альбому «По той бік усмішки» бахмутської альтрок виконавиці Ангеліни Полькіної є підтримкою для тих людей, хто вигорів від роботи, боротьби з буденністю та проблемами.
«Зараз у всіх фоновий стрес, так чи інакше. Втома, вигорання, нескінченна тривога всередині, війна. Я стресую кожен день і мені хочеться втекти кудись в ліс, щоб ніхто не чіпав. Складні часи, тож я рефлексую в своїй творчості дуже відверто», — каже музикантка.
Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.
éllia — «Мабуть, все буде добре»
Нова пісня цього емокор гурту описує внутрішній конфлікт, який багато хто з нас переживає — між надією на краще майбутнє і болючим усвідомленням реальності.
Зі слів вокаліста Влада Усенка: «Це один з перших треків, який ми почали грати разом. На репетиції хлопці просто грали цей трек, а я підставляв вокальну «рибу». Один з варіантів виявився настільки вдалим, що ми вирішили залишити саме його. Іронічно, що цей трек вийшов останнім з циклу синглів гурту. Це чудовий трек для того, щоб показати гурт éllia людям, які чують нас вперше».
А ще музиканти повідомляють, що зупиняються із випуском поодиноких пісень та концентрують свою увагу на першому мініальбомі, який обіцяють випустити в кінці року.
Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.
Childish Gambino — «Lithonia»
Дональд Гловер розпочав еру свого останнього альбому під ім’ям Childish Gambino. Про такі наміри він повідомив вже доволі давно, тож очікування цієї кульмінації навіть дещо затягнулося.
Платівка «Bando Stone & The New World» вийде вже 19 липня, а також вона буде за сумісництвом збіркою саундтреків до однойменного фільму, режисером і виконавцем головної ролі якого став сам Гловер.
Заголовний сингл, який вийшов минулого тижня, несподівано виявився драматичною рок-піснею. Я навіть відчув в ньому легкі нотки Queen.
Мені пісня сподобалась. Але чого очікувати від майбутнього альбому загалом — сказати складно. Як і те, чи буде він пов’язаний із ліричним героєм попередніх лонгплеїв Дональда. Ось скоро і дізнаємось.
Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.
Eminem — «The Death of Slim Shady (Coup De Grâce)» (LP)
Чи вбив остаточно Маршалл Метерз своє альтер-его Сліма Шейді, як повідомляє назва нового альбому? Сумніваюся. Але ця концептуальна подорож, принаймні на перший погляд, вдалася.
Справжнє повернення до коренів, де буквально кожен біт просякнутий духом ранніх робіт. Купа відсилок до старих пісень, сиквел культового треку 25-річної давнини «Guilty Conscience», багаторазові діалоги між самим Емінемом й Слімом та навіть поява персонажа Кена Кеніффа в одномі зі скітів.
Але попри це, мені все одно не вистачило наявності очевидних хітів. Як концептуальна платівка, яку треба обов’язково прослухати від початку до кінця, ця робота працює справно. Та відокремити щось конкретне складно, принаймні мені.
Гостьових номерів теж достатньо (але зізнаюся, майже нікого з цих реперів я не чув раніше): White Gold, Sly Pyper, JID, Dem Jointz, Sly Pyper, Ez Mil, Big Sean, BabyTron та Jelly Roll. Традиційно на альбомі є хоча б одна пісня разом зі Скайлар Грей — чергова щемлива присвята доньці Емінема з відсилками на попередні щемливі присвяти доньці. Але головна загадка для мене — як давно Маршал помирився із Bizarre з рідного гурту D12? Бо почути його наприкінці треці «Antichrist» я аж ніяк не очікував.
Загалом, слухайте. Як мінімум вийшло цікаво.
Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.
Kendrick Lamar — «Not Like Us»
Я не дуже слідкував за конфліктом Кендріка Ламара та репера Дрейка, в межах якого народилось серія дисів. Але очевидно, що переможцем став саме Кендрік, і цим кліпом він поставив свою жирнющу триумфальну крапку.
Сам трек вийшов ще 4 травня, але обрані візуальні образи та «великодки», так би мовити, остаточно підкріпили сказане. Більш детально про це вже й на Вікіпедії прочитати можна.
Та й безвідносно конфлікту — це знято просто красиво.
Nilüfer Yanya — «Call It Love»
А ось і третіій сингл Нілюфер Янья з її прийдешнього альбому «My Method Actor», що вийде 13 вересня.
На відміну від двох попередніх гучних пісень, ця відрізняється спокійним мотивом та використанням акустичної гітари в якості основного інструменту. Приємний контраст.
«Потрібна певна хоробрість, щоб повністю довіряти своїм інстинктам, — сказала вона. — Йдеться про те, щоб дозволити своєму покликанню вести вас кудись. Нехай це й поглине вас та знищить».
Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.
Snow Patrol — «This Is The Sound Of Your Voice»
Того ж самого дня варто очікувати і перший за шість років альбом «The Forest Is The Path» від Snow Patrol. Другий сингл вже у мережі.
Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.
Remi Wolf — «Big Ideas» (LP)
Після прослуховування нового альбому Ремі Вульф у мене тільки одне питання — чому вона має так мало прослуховувань? Бо це без перебільшення один із найцікавіших поп-альбомів цього року.
Ну, відносно мало, якщо порівнювати із іншими колегами по цеху. Ремі майстерно змішує фанк та соул 70-х і 80-х разом із фольклорними та психоделічними мотивами у такій пропорції, що вся платівка звучить еклектично, але цілісно.
Просто беріть та слухайте, не баріться.
Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.
Cigarettes After Sex — «X’s» (LP)
Новий альбом цього американського дрімпоп гурту… нормальний. Він звучить приємно, продовжуючи загальний напрямок попередніх платівок, лише трохи змінивши при цьому звучання. А загалом це все той же ностальгійний дрім-поп, натхненний минулим сторіччям, з тягучим та дещо монотонним вокалом.
Тобто, жодних одкровень — ви або маєте відповідний настрій і вам це подобається, або ж ні.
Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.