Головна - За містом - «Пиріг і Батіг», Rusiiick & Misha Substance, OTOY, The Last Dinner Party та багато іншого. Шо по релізах?
…

«Пиріг і Батіг», Rusiiick & Misha Substance, OTOY, The Last Dinner Party та багато іншого. Шо по релізах?

Час прочитання: 5 хв

Що, знову п’ятниця? Час слухати музичні новинки!

Макс Бурєнок розповідає, що цікавого з’явилося за останні сім днів у світі української та світової музики.

«Пиріг і Батіг» — «І Гріховна І Свята»

Львівський гурт доволі продуктивний: вслід за минулорічним альбомом «Зелений» музиканти готують до виходу вже новий подвійний лонгплей під назвою «Замордовані». Пісні саме з цієї програми ви могли чути на презентації нашого першого друкованого журналу «Харків, де твоє обличчя?».

В цій програмі музиканти увиразнюють українське прагнення до справедливості і любов до життя композиціями на слова українських поетів і поеток, що були закатовані радянською владою в період з 1918 по 1986 роки. «І Гріховна І Свята» — це перший сингл з майбутнього альбому.

«Дуже важливо, що саме з Григорія Чупринки і його поезії ми починаємо відкривати і показувати свій набуток по цьому матеріалу. Бо Григорій Чупринка є представником першої хвилі розстрілів в часи, коли тільки прийшла радянщина до України. Він також особливий тим, що ніколи не був прихильником нічого радянського, був впертим націоналістом, українським січовим стрільцем, за що й розстріляний 28 серпня 1921 року в київському Лук’янівському СІЗО», — пояснює Мар’ян Пирожок.

В кінематографічному кліпі від Даші Ши знялась акторка Соломія Кирилова, яка відома за роллю у фільмі «Памфір», а також всі учасники гурту.

Anton Malynovskyi — «snihurivka» (LP)

Наш шановний пан новинар та електронний музикант Антон Малиновський, що виконують ембіент та нойз-композиції, на новому альбомі розмірковують про єдність та схожість досвідів людей з невеликих містечок.

«Цей реліз про Снігурівку, місто, де я виросли. Я пам’ятаю його сірим, важким, тягучим. Буквально всі мої друзі, як і я, хотіли звідти поїхати, вони не бачили в ньому перспектив. Мені здається, це дуже типова та поширена історія. Ці міста залишають на нас відбитки, формують. Ти або стаєш його частиною, або робиш все, щоб не стати нею. Цей реліз я присвячую місту, яке було мені домом, хай і таким, з якого хотілось якомога швидше втекти. Харш-нойз на межі з дарк-ембіентом найкраще описують те, що я відчуваю до Снігурівки», — пояснюють він.

Також ця робота є для Антона дебютом на лейблі VORTEX, з чим ми їх і вітаємо!

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

«Гурт Дно» — «романтично, срака» (EP)

Хлопці випустили мініальбом (хоча, скоріше мікро) із дуже романтичними піснями — одна більше, одна менше.

Насправді, попри іронічність оформлення, пісні доволі щемливі, мінімалістичні та змістовні.

Rusiiick & Misha Substance — «Reactor» (LP)

Резиденти лейблу POLYGON об’єднали зусилля для створення спільного лонгплею, в якому зміксували свій електронний досвід із давніми захопленнями важкою музикою.

Як кажуть самі Руслан Пилипенко та Михайло Біасков: «Це наш погляд на важку сучасну музику, який ми хотіли б поширювати далі. Таким рішенням ми прагнули передати перманентний стан людства, в якому ми зараз знаходимось як на локальному, так і на міжконтинентальному рівнях. Перебуваючи на порозі третьої світової війни, кліматичних катастроф та інформаційних вибухів, кожен з нас проживає сильні внутрішні трансформації, страждає від тиску. Людство ше ніколи не було так близько до наймасштабнішої катастрофи, і про ознаки цих процесів наш альбом».

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

OTOY — «темна ч.2» (LP)

На відміну від першої частини альбому, яка вийшла в грудні, друга вже була створена та записана під час повномасштабного вторгнення. А це, звичайно, дало свій відбиток на сенсовому наповнені.

Як каже сам Вячеслав Дрофа: «Це збірка всіх станів, що супроводжували мене від моменту написання першої частини альбому і до сьогодні. Фіксація моменту, коли “антисоціальне” стає соціальним та відгукується кожному українцю».

Без гостей на платівці теж не обійшлося. Тут є спільні треки із blessbaby, Ромою Майком та C23, а також із французом Sam Inspire.

Цим подвійним альбомом Вячеслав закриває, так би мовити, певну арку своєї творчості. Нова ж розпочнеться вже влітку з виходом мініальбому «проблеми батьківства».

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

XXV кадр — «Kadr Airlines» (EP)

Віталій Кобзєв на свіжому міньйоні репрезентує свій класичний хіп-хоп стиль під мінімалістичний саунд.

Як каже виконавець, кожний з треків поетапно розкриває його ментальну трансформацію та переусвідомлення життєвих пріоритетів й власного місця у цьому світі.

І все б було ідеально, якби не тривалість композицій по півтори хвилини. Як на мене, для представника цього жанру це трохи несолідно.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

рома майк — «Пробуди мене» (feat. Ekspert)

Після минулорічної платівки із доволі розміреним звучанням Рома Майк повертається із більш агресивною читкою. Зі свого боку, Микола Макєєв тут попрацював над музикою до треку.

«Створюючи цей трек, я намагався спростувати усі біди, що відбуваються сьогодні. Я кажу собі — пробуди мене, і з прикрістю розумію, що це не сон», — додав Рома.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

adm:t — «завтра?»

Гурт продовжує створювати нові пісні на відстані, враховуючи залученість лідера гурту Андрія Дмитренка до військової справи. До створення гітарної партії знову долучився музикант «Культурного десанту» Олександр Remez, а під саму пісню адаптували вірш поета Максима Кривцова, який загинув на фронті в січні цього року.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

morgendie — «пітьма»

Кропивницький інді-поп дует Анастасії та Дмитра продовжує експериментувати із жанрами: на новому синглі музиканти відійшли від звичного для себе дрім-сінті-попу в бік більш похмурого звуку.

Love, Mary — «Поцілунки»

Цією новою піснею Марія Поліщук заявляє, що може надихатися не тільки розбитим серцем та токсичними стосунками, але й близькістю на духовному та фізичному рівнях.

«Раніше я вважала, що для того, щоб творити, я маю страждати. Розуміння того, що це так не працює і звільнення від токсичних стосунків, людей тощо, піде тільки на користь моїй творчості, прийшло зовсім нещодавно. Я безмежно радію цьому і презентую трек про кохання, в якому немає ні слова про сльози, біль і тому подібне…», — каже вона.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

«ФРН» — «Лист додому»

Калуський емо-гурт «феєрверки ранять небо» представив другий сингл з майбутнього дебютного альбому.

Пісня «Лист додому» написана на однойменний вірш Богдана Рубчака — поета з Калуша, який вимушено емігрував до США після Другої світової війни та став учасником Нью-Йоркської групи поетів. Його вірш відсилає до часів застою, розповідаючи про реакцію молодого емігранта на ці часи.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Paramore — «Burning Down The House»

Paramore бере участь у триб’ют альбомі нью-вейв гурту Talking Heads із кавером на пісню «Burning Down The House», який вийшов цього тижня. Сама ж компіляція буде презентована пізніше цього року, а почути на ній можна буде також Miley Cyrus, Lorde, The National, Teezo Touchdown, Kevin Abstract, Jean Dawson, girl in red, BADBADNOTGOOD, Blondshell, The Cavemen., Chicano Batman, Money Mark, DJ Tunez, El Mató a un Policía Motorizado, The Linda Lindas та Toro y Moi.

Загалом цей альбом відзначає нещодавнє перевидання концертного фільму Джонатана Демме «Stop Making Sense», який розповідає про чотири ночі виступів гурту під час туру 1983 року на підтримку їхнього альбому «Speaking in Tongues».

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

BADBADNOTGOOD — «Take What’s Given» (feat. Reggie)

Часто буває, що хороша музика народжується майже випадково: гурт просто зустрів біля своєї студії г’юстонського музиканта Reggie, з яким й вирішено було трохи поекспериментувати.

«Грув для пісні народився, коли під час налаштувань ми просто розважалися, поки Reggie не почав імпровізувати із текстом. Це швидко стала заразливою піснею, і ми записали її за кілька дублів. Стилістично вона надзвичайно відрізняється від усього, що ми випускали раніше, але ми так весело провели час, що пісня просто застрягла у наших головах на рік, поки ми працювали над іншими речами», — розповіли музиканти.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Bombay Bicycle Club — «Willow» (feat. Lucy Rose)

Британські інді-рокери анонсували вихід нового мініальбому «Fantasies» 23 лютого, а також поділились свіжим синглом, записаним спільно з Люсі Роуз.

Також на цій роботі варто очікувати появу Рей Морріс, Ліз Лоуренс та Матильди Манн.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

The Last Dinner Party — «Prelude to Ecstasy» (LP)

Лондонські арт-рок діви обзавелися дебютним лонгплеєм!

Насправді те, що продюсуванням альбому займався Джеймс Форд, відомий роботою з купою виконавців та гуртів, як ось Arctic Monkeys чи Florence + The Machine, відчувається від першого до останнього треку. Але він скоріше «причесав» те, що й так добре працювало.

Альбом звучить по-театральному грандіозно, поєднуючи барокко, оркестрові номери та елементи поп-музики в цілком виважених пропорціях.

Кажуть, що музика The Last Dinner Party краще працює наживо, бо згадана вище театральність відображається й в образах самих виконавиць. Але нам цього явно не світить найближчим часом, тож тішимо поки тільки слухові рецептори.

Слухайте реліз на зручному для вас стрімінговому сервісі за цим посиланням.

Макс Бурєнок, обкладинки — Катя Дрозд


Читайте також:
Усі релізи минулих тижнів

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк