Головна » The Unsleeping, Tery, SadSvit, Третя Штурмова, Linkin Park, K.Flay, Poppy. Шо по релізах?
…

The Unsleeping, Tery, SadSvit, Третя Штурмова, Linkin Park, K.Flay, Poppy. Шо по релізах?

Час прочитання: 8 хв

Сьогодні дуже хороший день, аби слухати музичні новинки.

Макс Бурєнок розповідає, що цікавого з’явилося за останні сім днів у світі української та світової музики.

The Unsleeping — «Справжній бедрум панк» (LP)

Може прозвучати голосно, але це чи не найголовніша музична подія року в українській музиці. The Unsleeping ще попередніми синглами закарбували собі місце в нашому культурному часописі, але до випуску дебютної платівки руки в них дійшли тільки зараз. І нею вони тільки закріпили свій успіх.

«14 пісень про побут, і любов, і тягарі», — як і на попередньому мініальбомі, хлопці описують свої особисті почуття та почуття українців в умовах повномасштабного вторгнення. Але тут вони вже це роблять не так прямолінійно, а сам контекст війни відійшов трошки на другий план.

Дуже довго думав, як найпростіше окреслити альбом. І це прозвучить банально, але його головна риса — це щирість. Щирість від першої до останньої ноти, помножена на загальну любов гурту поваляти дурня та зробити гітарами качове «дж-дж-дж». В умовах, коли українські музиканти по колу носяться з преславутим пост-панком та поп-роком, хлопці просто фігачать припанковану альтернативу з інді і відриваються.

Особливо хочеться відмітити структуру альбому. Так, це не особливо концептуальна робота, але те, як побудована драматургія, викликає в мене щирий захват. Всі пісні знаходяться на потрібному місці, інструментальні треки чудово виконують роль інтро та аутро, а композиції з вокалом гітаристів Назара Слободяника і Івана Смірнова та текстову вставку басиста Дмитра «Лєви» Левченка сміливо можна вважати доречними інтерлюдіями. Та хронометраж класичного лонгплею — моя особиста повага.

Гостьові номери від OTOY та Паліндрома теж цілком доречні і не виглядають кросоверами заради кросоверів.

Просто знайдіть час прослухати цей альбом повністю. Моя особиста рекомендація на сьогодні.

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

YUVI — «В’яж»

Пані Уляна Автенюк продовжує досліджувати звучання, започатковане її цьогорічним альбомом.

«Юві оголюється новими формами, кольорами. Тут про страх викриття, нерішучість в вираженні почуттів», — каже вона про свій новий сингл.

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

«Обійми дощу» — «Діти»

Після чотирьох років затищщя, прог-рок-гурт повертається із новою піснею, що досліджує наш міцний зв’язок з власним дитинством, який ми проносимо крізь все життя. А разом із піснею музиканти випустили кліп, створений на основі дитячих малюнків доньок фронтмена Володимира Агафонкіна.

Як він сам каже: «Пісня про те, наскільки важливо вміти бачити світ дитячими очима. Тому цим відео ми взяли за мету подарувати таку можливість глядачам — відкласти на повних 7 хвилин дорослі справи і поринути під нашу музику в те, як відчувають світ мої дівчата».

Цим синглом гурт оголосив про майбутній випуск альбому, над яким команда працювала останні сім років. Правда, поки без точної дати релізу.

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

Юля Юріна — «Церковка»

Пісня, яка існувала в концертному варіанті на альбомі «Ґвара», тепер отримала своє студійне втілення. І одразу з візуально привабливим кліпом!

Цього разу Юріна спробувала себе в якості режисерки, а разом із нею знялася частина її сценічної команди.

А надихалася Юля роботами Сергія Параджанова, зокрема фільмами «Колір гранату» та «Тіні забутих предків».

А ще це перший сингл з майбутнього альбому, який вийде наступного року.

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

Tery — «Як тебе знайти?» (LP)

Тарас Гудзь випустив свій третій повноформатний альбом, який присвятив коханню, в найщирішому значенні цього слова.

Як пояснює сам виконавець: «Альбом про бажання любити. Про бажання віддавати, про бажання відчувати кохання, бути потрібним, кохати та бути коханим. Під кінець платівки залишається питання “Як тебе знайти?”. Як, коли, де зʼявиться людина, яку так сильно потрібно герою? Як її знайти, а головне, чи треба взагалі її шукати?»

Насправді, Тарас просто зайвий раз підтверджує своє право займати нішу українського R’n’B. Він робить це вправно та приємно вуху. Єдине що, за настроєм цьому альбому пасував би вихід навесні, а не восени. Але то вже лірика.

І не можу не відмітити спільний трек з іловайською виконавицею Лією Ісаєвою. Гарна колаборація.

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

Околиця — «Пробач»

Анастасія Загоруйко продовжує марафон синглів новою піснею, як вона каже, у стилі sad disco.

Як вона пояснює: «В цьому треці зберігаються елементи моєї особистої історії та рефлексій щодо складної історії кохання, які є знайомими моїм слухачам, але транслюються через призму нових емоційних глибин та танцювальних ритмів.

Я хотіла передати сумні, але красиві моменти, які можна пережити через музику, танцюючи навіть з розбитим серцем».

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

Ivan Humoreska — «Невдачі»

«Прикрощі трапляються. І як би нас не запевняла мотиваційна література — іноді змінити нічого неможливо. Ні себе, ні минулого ми переінакшити не в силах. Тому залишається просто розслабитись та змиритись», — каже Іван про черговий сингл.

Нагадую, що його мініальбомом «Великі закриття» вийде вже 29 листопада.

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

Glib Radchenko — «Ipanema» (EP)

Київський сонграйтер презентував свій перший мініальбом, до якого також доклали свої руки київський саунд продюсер і мультиінструменталіст Lucas Bird, барабанщик Єгор Савін та гітарист Євген Пугачов.

Як розповідає сам Гліб: «Це три пісні, що змальовують кохання з трьох різних берегів. Туга, хіть й ейфорія — все це обрамлено класичним аранжуванням й атмосферою середини минулого сторіччя. Море, що живиться стрімкими ріками, стало об’єднуючою стихією, звідки виринають ліричні метафори та музичні рішення, і окремо — об’єктом моєї ностальгії. 

Остання пісня — це побачення, що закінчується у квартирі на півдні Європи й за яким можна підгледіти з відстані камери оператора фільму “Before sunset”».

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

SadSvit — «Цвіт магнолії» (LP)

Богдан Розвадовський на новому альбомі експериментує з більш експресивними формами. Принаймні, вони займають добру половину платівки, в той час коли інша половина — вже звична слухачу меланхолія.

«Альбом про надію, про ту, яку ми часто не помічаємо, але яка завжди присутня», — каже Богдан, і цей мрійливий вайб дійсно відчувається.

Також не дивно було побачити спільну пісню з виконавицею Do Sliz, яка є його підопічною. Насправді, вони непогано поєднуються між собою як на цьому, так і на попередніх їх кросоверах.

Але у мене дуже велике питання до загального продакшену: розумію любов Богдана до lo-fi звучання, але альбом відверто погано і неоднорідно зведений. Мені здається, вже давно настав час почати робити кроки для вирішення цієї проблеми в майбутньому.

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

Zvarych — «брехня Джоан»

Нічого незвичайного, просто новий трек Антона Зварича, в якому він вкотре віддає шану своєму улюбленому тріп-хопу під lo-fi біт. Звучить гарно.

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

Третя Штурмова — «Епоха» (LP)

Ми живемо в цікавому таймлайні, коли військова бригада випускає справжній альбом. Звичайно, що не без допомоги українських музикантів.

Платівка першопочатково задумувалась я зріз сьогодення, на якому б лунали улюблені жанри військових. Та з часом концепція змінювалась, як і список запрошених музикантів, тож весь альбом перетворився на благодійну збірку пісень, натхненних війною. При цьому виконавці малу повну творчу свободу і фактично «задонатили» свої треки, віддавши права Третій Штурмовій, аби всі кошти за дистрибуцію були направлені на її потреби. При цьому, бійці бригади брали безпосередню участь у створенні альбому та зйомці кліпів, які вийдуть пізніше.

Тут ви почуєте гурти «хейтспіч», «ПРОКЛЯТИЙ ХУЙ», PVNCH, «Два Два Дев’ять», «ДК Енергетик», Renie Cares, Zwyntar та «Пророки».

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

Cruel Blu — «Диптих» (EP)

Молодий харківський митець Тіма Швейкін, якого ви також могли знати за проєктом «Худбудинок», якось з’їздив до столиці, що надихнуло його на створення цього дрім-поп мініальбому.

«”Диптих” — концептуальний реліз про Київ. Про його контрасти. Погляд на життя в цьому місті зі сторони, крізь призму нечастих і коротких візитів до Києва, порівняння цих візитів з досвідом життя в інших містах. Реліз було створено “на колєнкє”, за 2 вечори протягом мого останнього тріпу в Київ», — каже він про реліз.

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

Chester Ivanena — «DOMB 2» (LP)

Честер Іванена, якого ви можете також знати як саундпродюсера та бас-гітариста харківського гурту Rohata Zhaba, презентував продовження свого минулорічного сольного альбому «DOMB», яке складається з двох сторін.

«Це історія одного і того ж героя, яка починається з одного і того ж місця, прямує в один і той же кінець. Різниця лише в мотивації, виборі та наявності кохання», — пояснює Честер.

Жанрове розмаїття зашкалює, як і хронометрах. Тож, щоб дослідити всю історію, знадобиться і час, і терпіння.

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

«Цвях» — «Цвяхи на ніч» (LP)

Гурт підсумовує свою десятирічну діяльність випуском добірки найкращих пісень з додатковими двома казками.

І з цієї нагоди відправляється в концертний тур містами України, в межах якого також завітає також до Харкова. Вже 12 грудня, деталі шукайте ось тут.

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

Folkulaka — «Відчиняйте (Live)»

Горор-фолк гурт представив концертну версію власної інтерпретації старовинної весільної пісні Львівщини, яка увійде до майбутнього альбому.

Її підгрунтя — традиційні весільні проводини, обрядовий супровід нареченої (княгині) до жениха (князя). У варіанті гурту трек нагадує скоріш моторошну містерію із перегукуваннями потойбічних сил.

Alex Yarmak — «you will never go back (as you are)» (EP)

Український музикант та саундпродюсер Алекс Ярмак зібрав пару попередніх синглів, додав до них трі нові композиції та оформив це у вигляді нового мініальбому. Що цікаво, тепер поряд із драйвовими треками сусідствують розмірені фортепіанні номери, що гарно працюють на контрасті.

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

Linkin Park — «From Zero» (LP)

Несподівано, але Linkin Park випустили цілком хороший новий альбом! І це враховуючи, що його головною проблемою є… слухач.

Так, найбільшого спротиву платівка отримує саме від фанатів, що ніяк не можуть прийняти нову реальність, в якій Честера Беннінгтона вже сім років як немає в живих. Через це страждає як і нова вокалістка Емілі Армстронг, так і сама музика, створена за її участю.

А музика тут доволі різноманітна — Linkin Park в цьому плані не зраджує собі. Попри назву альбому, яка є одночасно відсилкою на першу ім’я гурту Xero і на новий початок після трагічної довгої паузи, ви почуєте тут дуже багато знайомих вашим вухам речей. Майк Шинода з компанією вирішили не винаходити велосипеда, а взяти найцікавіше зі свого двадцятирічного музичного досвіду та змішати це в різних пропорціях із новими звуками та мелодіями — з поправкою на особистість Емілі.

Ну, тобто, в «The Emptiness Machine» мені чуються відголоски альбому «The Hunting Party», «Heavy Is The Crown» має щось середнє між «Meteora» та «Minutes To Midnight», а вайби «IGYEIH» тяжіють до «A Thousands Suns». Тим часом «Two Faced», який музиканти випустили із шикарним кліпом за день до релізу платівки, шанувальники вже проголосили сиквелом пісні «One Step Closer». Та поза цим, альбом в цілому має багато нових музичних рішень, які не дозволяють весь реліз назвати пародією на себе в минулому. Місцями ці рішення дуже навіть несподівані.

На платівці є як і агресивні номери на кшталт «Casualty» і згаданої вище «Heavy Is the Crown», так і цілком легкі пісні, як ось «Overflow» та «Over Each Other». І тут варто віддати належне пані Армстронг за її вокальний діапазон. Так само за вокал мені хочеться похвалити і Майка, який став почувати себе в співі ще впевненіше, а головне — робити це різноманітніше. І, що найголовніше, вдвох вони чудово доповнюють одне одного. Особливо це можна почути на фінальному треці «Good Things Go», просто увімкніть його і зрозумієте.

Емілі не заміна Честеру. Її й не запрошували для цього. Її запрошували робити нову музику разом, залишаючись при цьому собою — хлопцям потрібен був не кавер-виконавець, а напарник. Та знайшли напарницю! Коли все це усвідомлюєш, оцінювати альбом стає дещо простіше.

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

Poppy — «Negative Spaces» (LP)

Не менш різноманітним вийшов і альбом пані Поппі. Я вмикав його без особливого особистого бекграунду, і був приємно вражений. Настільки, що навіть мельком пройшовся по парі попередніх платівок, аби зрозуміти для себе деякі моменти.

Це справжній поліцейський розворот на місці: таку люту суміш поп-музики із сучасним металкором вона до цього ще не робила. При прослуховуванні відчуваєш себе на американських гірках — ось ти слухаєш легкий трек, потім за ним слідує відверта м’ясорубка, потім все вищесказане разом, потім хвилинка сінтіпопу, потім якийсь денс-метал, потім… Коротше, які б не були мотиви Поппі, це дуже цікавий музичний розвиток як виконавиці.

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

K.Flay — «I’m Making Friends with the Silence» (EP)

Як я вже казав в день виходу першого подвійного синглу з цього мініальбому, таке звучання дуже пасує цим минулорічним пісням.

Можливо справа в тому, що Крістін Флаерті витиснула максимум з електро-попу, який стабільно звучить на останніх її трьох лонгплеях. А в цьому приджазованому інді вона звучить цілком органічно.

Але я це кажу з поправкою на те, що якби новий мініальбом мав більший хронометрах, це йому дуже би зашкодило. Для Крістен такий звук є експериментом, тож і якоїсь титанічної роботи над аранжуваннями не проводилось. Але я дуже сподіваюсь, що в майбутньому цей напрямок отримає свій розвиток.

А сам мініальбом явно затримається в моєму плейлисті.

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

Текст та обкладинка — Макс Бурєнок, редактура — Олександра Пономаренко


Читайте також:
Усі релізи минулих тижнів


«Люк» — це незалежне онлайн-медіа про Харків, яке висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Ви можете робити свій щомісячний внесок у розвиток харківського медіа або зробити разовий донат на будь-яку суму. Дякуємо❤️

Разовий платіж
Місячна підписка
100 грн
250 грн
500 грн
Своя сума

Скасувати підписку можна написавши нам на пошту: lyuk.media@gmail.com

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк