Головна - За містом - Понад 65 спікерів і спікерок з 15 країн світу. Стартує світовий марафон із захисту прав і свобод українських жінок
…

Понад 65 спікерів і спікерок з 15 країн світу. Стартує світовий марафон із захисту прав і свобод українських жінок

Час прочитання: 3 хв

З 27 по 28 березня, цілу добу, проходитиме марафон W2U (Women to Ukraine). Конференція присвячена темі впливу війни на життя українських жінок, а також захисту жіночих прав і розширення можливостей в Україні та за кордоном. 

«Люк» розповідає деталі заходу.

Про що ця конференція?

W2U (Women to Ukraine) — цілодобова конференція-марафон, яка відбудеться 27 та 28 березня о 13:25 у кожному з часових поясів 15 країн-учасниць. Візьмуть участь більше 65 спікерів та спікерок, які розкажуть про впливу війни на жінок в Україні та за кордоном і наслідків для гендерної рівності у довгостроковій перспективі.

«Повномасштабне вторгнення стало справжнім викликом для гендерної рівності в Україні, оскільки зробило жінок найбільш вразливими до наслідків воєнної агресії, — пишуть організатори марафону W2U у пресрелізі.

Участь жінок у запобіганні та врегулюванні збройних конфліктів впливає як на перебіг таких конфліктів, так і на післявоєнну відбудову і прямо впливає на стан прав і свобод жінок в Україні».

Жінки

Жінки

Жінки

Жінки

Жінки

Ілюстрації: Women To Ukraine

Конференцію присвятили оновленню Національного плану дій 1325, який підкреслює роль жінок при вирішенні конфліктів, відновленні миру та захисті від насильства під час конфлікту. У новій версії Резолюції, яку Уряд прийняв 16 грудня 2022-го, збільшили кількість заходів із надання ефективної своєчасної допомоги постраждалим від сексуального насильства.

«Жінки та дівчата в Україні надзвичайно вразливі до насильства, пов’язаного з конфліктом, торгівлі людьми та сексуальної експлуатації. Додатковим викликом є загальна маскулінізація та зміцнення традиційних цінностей через війну. У засобах масової інформації менше жінок-експерток, жінок зазвичай показують як жертв, а не як незалежних суб’єктів, багато тем табуйовані й на них не звертають уваги, — наголошують організатори W2U.

Метою цієї конференції є підтримка, розширення прав і можливостей українських жінок завдяки залученню до дискусії міжнародних експертів».

Хто візьме участь з українських спікерок?

Серед спікерок від України: 

  • Катерина Левченко — урядова уповноважена з питань гендерної політики; 
  • Ірен Фелін — спеціальна  представниця Генерального секретаря НАТО з питань жінок, миру та безпеки; 
  • Олександра Матвійчук — правозахисниця, голова організації «Центр громадянських свобод» (ЦГС), яка у 2022-му отримала Нобелівську премію миру; 
  • Марта Чумало — заступниця директора та психологиня центру «Жіночі перспективи», лауреатка шведської Премії Улофа Пальме 2023; 
  • Катерина Черепаха — президентка правозахисної організації «Ла Страда-Україна»; 
  • Катерина Ілікчієва — доцентка, адвокатка і голова організації «Еволюція успіху»; 
  • Світлана Бабенко — доцентка, керівниця магістерської програми гендерних досліджень з подвійним дипломом Лундського університету, (Швеція) та Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка; 
  • Ксенія Букшина — представниця організаціх «Інститут конструктивної журналістики й нових медіа», та інші експертки в галузі захисту прав.

Яка програма заходу і як зареєструватись?

Повна програма конференції доступна на сайті марафону.

Зареєструватись для участі можна за тим посиланням на сайт (у правому верхньому кутку кнопка «Реєстрація на марафон», яка веде на форму). Треба ввести особисті дані, і на електронну пошту прийде підтвердження участі.

Захід реалізували завдяки фінансовій підтримці Посольства Великої Британії в Україні в рамках програми Supporting Women, Peace and Security in Ukraine.

Олександра Пономаренко, обкладинка — Катерина Дрозд


Читайте також:


«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк