Головна - За містом - В Україні запустили платформу для підтримки жінок, які мають власний бізнес
…

В Україні запустили платформу для підтримки жінок, які мають власний бізнес

Час прочитання: 2 хв

На початку березня цього року ініціатива з розвитку жіночого лідерства Women IN (WIN) та організація з надання гуманітарної допомоги LifeLine Ukraine запустили платформу для підтримки українського малого та середнього бізнесу, яким володіють жінки.

Платформа отримала назву WomenINTrade EUA.

«Люк» розповідає, в чому ідея проєкту і чим він корисний жінкам.

Як вирішили створити платформу для допомоги підприємицям?

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну негативно вплинуло на економічне життя і ведення бізнесу в країні. Деяким підприємствам довелось евакуюватись в інші міста та/або починати діяльність з нуля. За словами міністерки економіки Юлії Свириденко, станом на сьогодні близько 800 бізнесів переїхали у більш безпечні регіони.

«Одразу після початку війни, організація LifeLine Ukraine розпочала потік гуманітарної допомоги в Україну. В результаті, ми познайомилися з кількома жінками та сімейними бізнесами, які постраждали. Їхні ринки збуту впали майже до нуля, деякі з них були розташовані на окупованих територіях», — розповідає голова правління LifeLine Ukraine Маріус Деккер.

У співпраці з ініціативою Women IN з’явилась платформа допомоги українським підприємицям.

«Згідно з результатами дослідження “Портрет українських жінок-підприємиць” у 2022 році, 16% респонденток займаються експортною діяльністю, а кожна третя підприємиця розглядає для себе можливість виходу на зовнішні ринки в майбутньому, — зазначає засновниця Women IN Ірина Титарчук. 

Також 94% власниць бізнесу позитивно ставляться до партнерства у підприємницькій діяльності. Саме тому актуальним є питання створення платформи для об’єднання і співпраці, що надає можливість залучити якомога більше необхідних ресурсів та охопити широкий спектр соціальних та економічних завдань, подолати перешкоди та бар’єри, а також ефективно масштабувати діяльність».

В чому і як допомагає платформа?

Через платформу WomenINTrade EUA українські підприємиці співпрацюють із нідерландськими компаніями та власниками бізнесу. Вони отримують рекомендації і допомогу у сферах бізнес-наставництва, доступу до ринку, пошуку обладнання, мікрокредитів.

Платформа допомагає:

  1. Підтримати український малий і середній бізнес, яким володіють українки;
  2. Створити тривалі економічні зв’язки між нідерландськими та українськими підприємствами;
  3. Удосконалити практичні навички ведення бізнесу.

«Налагодження зв’язків з іноземними партнерами допоможе не тільки вистояти підприємствам під час війни, але й масштабуватися у повоєнний час, стати міцною ланкою вітчизняної економіки та інтегруватися у світову», — йдеться у пресрелізі платформи. 

Як зареєструватись?

Наразі на платформі зареєстровано 15 українських підприємств і 4 міжнародних партнери, ще 25 анкет від підприємиць опрацьовуються. 

Зареєструватись на платформі можна у розділі «Приєднатися до проєкту» (Join project). Треба заповнити форму, ввести свої контактні дані та додати опис свого бізнесу. 

Олександра Пономаренко, обкладинка — Катерина Дрозд


Читайте також:


«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк