Головна - За містом - Космічний корабель, що блукає в безмежності Всесвіту. Слухайте новий концептуальний реліз Whaler
…

Космічний корабель, що блукає в безмежності Всесвіту. Слухайте новий концептуальний реліз Whaler

Час прочитання: 2 хв

Електронний музикант Whaler, учасник гурту «Сум» і хакер Тарас, з яким ми нещодавно робили інтерв’ю (і це все — одна людина), випустив EP «Mothership», до якого створив сайт, що «транслює сигнал із майбутнього».

«Люк» розповідає про концепцію альбома.

«Mothership» другий реліз харківського-львівського електронного музиканта  Whaler. Матеріал для майбутнього міні-альбому Максим збирав останні два роки. Більшу його частину написав на одному синтезаторі — Elektron Analog Four. 

«Я взяв цей синтезатор відразу після дебютного релізу, і це до тепер моя улюблена машина, — розповідає Максим. — В ньому є можливість робити довгі генеративні пасажі, з яких і виокремилися треки релізу».

«Mothership» складається з восьми треків, які об’єднані спільною космічною/футуристичною концепцією. 

«У майбутньому, де люди перемогли смерть, не залишилося місця на Землі, — розповідає автор. — Люди відправляють кораблі, що пілотуються штучним інтелектом пошуку нових планет для життя. Так, наш головний герой, корабель Mothership був відправлений у свою місію.

Виконуючи ії, корабель втратив зв’язок з Землею. Увімкнувши кризову програму, корабель повернув назад. Проте долетівши, сенсори вказали лиш на пустоту. Землі більше нема, а командний центр не відповідає. Mothership залишився один, безсмертною спробою людини перемогти власну смерть.

Ви чуєте цей штучний інтелект, він рефлексує місце, де він був зібраний, та про безмежність космосу, в якому він завис навічно. Вимушений просто блукати в його безкінечності, Mothership повільно усвідомлює себе. Здається, він ось-ось переступить межу космосу, але мовчазно продовжує рух».

Обкладинку EP створила українська артистка Юлія Гобрій.

Про безкінечний трек

Спеціально до випуски альбому Whaler створив сайт, на якому відтворюється окремий трек з EP. Генерує його алгоритм, який музикант написав власноруч. 

«Ви і зараз можете почути, де і як звучить корабель Mothership, — пояснює Максим. — Сучасні технології дозволяють транслювати сигнал із майбутнього прямо у ваш комп’ютер. Я створив генеративний плеєр, який буде доповідати про подорож Mothership. Коли б ви не зайшли послухати — відкривається новий розділ цієї історії».

Послухати реліз на всіх платформах можна тут


«Люк» — це крафтове медіа про Харків і культуру. Щоб створювати новий контент і залишатися незалежними, нам доводиться докладати багато зусиль і часу. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу ptrn-1024x235.png
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу image.png
Поділитись в соц мережах
Підтримати люк