Головна - За містом - «Зараз буде щось». Подкаст про те, як безболісно перейти на українську мову
…

«Зараз буде щось». Подкаст про те, як безболісно перейти на українську мову

Час прочитання: 2 хв

Чи актуально зараз переходити на українську мову? Чому українці спілкуються російською, а приклад зі Швейцарією з чотирма державними мовами недоречний? Які є лайфхаки перейті на українську та чому вони часто не діють? Чи поганий суржик та чому він схожий на героїн?

«Люк» рекомендує послухати подкаст «Зараз буде щось», щоб дізнатися відповіді на ці та багато інших цікавих питань.

«Зараз буде щось» — подкаст, який реалізується як студентський проєкт харківського осередку Української академії лідерства власними силами.

Команда проєкту: Уляна Квасниця — ведуча та звукорежисерка, Мирослава Косякова — ведуча та піарниця, Квітослава Коцаба — ведуча та редакторка.

«Цей подкаст спочатку задумувався, як подкаст про можливості для молоді, у якому ми також ділимося своїм досвідом, як студентки Української академії лідерства, — розповідають учасниці проєкту.

У нас є випуски про те, що робити після школи та про те, як бути другом людям, собі та державі.

Та війна внесла свої корективи, ми записали випуск “волонтерство 2.0” і розповіли про актуальні волонтерства зараз».

У новому епізоді подкасту дівчата говорять із ментором із комунікацій Української академії лідерства Дмитром Ковальовим про те, як перейти на українську мову в щоденному вжитку. А також діляться своїм досвідом переходу або непереходу.  

Дмитро з Харкова та розмовляє українською з 2017 року, тож на власному досвіді знає, як та навіщо це потрібно.

«Я думаю, що це актуально зараз, так само як це було актуально всі вісім років, бо це питання ідентифікації людини, — вважає Діма.  

І якщо ми хочемо, щоб нас припинили “защищать” чи щось таке на мовному ґрунті, то є сенс переходити на українську мову. Тим більше, це не є для більшості важко. Тобто це питання звички, питання прийняття».  

  • Слухайте подкаст на всіх платформах тут.

Надалі в подкастах говоритимуть про актуальні для молодих українців світоглядні питання: про переселенців, війну, заробіток в умовах нестабільності та про культуру нової епохи. 


«Люк» — це крафтове медіа про Харків і культуру. Щоб створювати новий контент і залишатися незалежними, нам доводиться докладати багато зусиль і часу. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу ptrn-1024x235.png
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу image.png
Поділитись в соц мережах
Підтримати люк