Харківський художній музей виставить на аукціон 15 творів з колекції у межах запуску NFT-колекції «Мистецтво без кордонів» на маркетплейсі Binance NFT.
На сайті музею повідомляється, що у NFT-колекції будуть представлені твори Альбрехта Дюрера, Георга Якоба Йоганна ван Оса, Івана Айвазовського, Сімона де Влігера та інших митців.
Аукціон проводиться з 13 по 20 жовтня на платформі Binance NFT. Усі роботи розділени на три категорії, кожна по п’ять робіт:
- Gold — вартістю $1000 BUSD (Binance USD);
- Silver — вартістю $750 BUSD;
- Bronze — вартістю $500 BUSD відповідно.
CEO Honcharov Agency Олександр Гончаров, який бере участь у проєкті, зазначає, що цифрові копії робіт були створені у двох екземплярах. Один залишиться у музею, інший продадуть на аукціоні.
«Сьогодні ми стираємо кордони і переходимо в цифрову епоху, — каже Олександр Гончаров. — За допомогою NFT-технологій колекція Харківського художнього музею може бути виставлена у будь-якій точці реального або цифрового світу. Шедеври, які музей оберігав всю свою історію, зможуть допомогти його розвитку в такий непростий час».
Кошти, отримані з продажів, направлять на операційну діяльність для відновлення роботи музею, а також збереження робочих місць.
Що зараз з музеєм та колекцією?
Харківський художній музей постраждав від російських обстрілів.
Внаслідок ударів вибухові хвилі нанесли шкоду двом музейним будинкам, що є пам’ятками історії та архітектури (побудовані в кінці XIX — початку ХХ століть за проєктом Олексія Бекетова). З будівель випали вікна, це спричинило порушення температурно-вологісного режиму всередині. Через це чимало творів з музейної колекції зараз потребують реставрації.
За попередніми розрахунками, вартість заміни вікон у музейних будівлях складає понад 6 млн грн, поточного ремонту покрівлі — понад 1,5 млн грн.
Допомогти музею можна тут.
Читайте також:
- Що таке NFT та як у Харкові популяризують криптоарт?
- Інтерв’ю з художницею Софією Даніловою про NFT-мистецтво
- Розмову з криптоартистом Олексієм Яловегою та його дружиною Анастасією Яловегою про правила життя криптоарту та криптоартистів
«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

