Головна - Місто - Дюрер та голландці в NFT. Харківський художній музей розпочав благодійний аукціон
…

Дюрер та голландці в NFT. Харківський художній музей розпочав благодійний аукціон

Час прочитання: 2 хв

NFT-колекція має назву «Мистецтво без кордонів» та включає 15 робіт із мистецьких зібрань Харківського художнього музею.

«Люк» розповідає, які роботи продають та як їх придбати.

Харківський художній музей виставить на аукціон 15 творів з колекції у межах запуску NFT-колекції «Мистецтво без кордонів» на маркетплейсі Binance NFT. 

На сайті музею повідомляється, що у NFT-колекції будуть представлені твори Альбрехта Дюрера, Георга Якоба Йоганна ван Оса, Івана Айвазовського, Сімона де Влігера та інших митців.

Аукціон проводиться з 13 по 20 жовтня на платформі Binance NFT. Усі роботи розділени на три категорії, кожна по п’ять робіт: 

  • Gold — вартістю $1000 BUSD (Binance USD);
  • Silver — вартістю $750 BUSD;
  • Bronze — вартістю $500 BUSD відповідно.

CEO Honcharov Agency Олександр Гончаров, який бере участь у проєкті, зазначає, що цифрові копії робіт були створені у двох екземплярах. Один залишиться у музею, інший продадуть на аукціоні. 

«Сьогодні ми стираємо кордони і переходимо в цифрову епоху, — каже Олександр Гончаров. — За допомогою NFT-технологій колекція Харківського художнього музею може бути виставлена у будь-якій точці реального або цифрового світу. Шедеври, які музей оберігав всю свою історію, зможуть допомогти його розвитку в такий непростий час».

Кошти, отримані з продажів, направлять на операційну діяльність для відновлення роботи музею, а також збереження робочих місць.

Що зараз з музеєм та колекцією?

Харківський художній музей постраждав від російських обстрілів.

Внаслідок ударів вибухові хвилі нанесли шкоду двом музейним будинкам, що є пам’ятками історії та архітектури (побудовані в кінці XIX — початку ХХ століть за проєктом Олексія Бекетова). З будівель випали вікна, це спричинило порушення температурно-вологісного режиму всередині. Через це чимало творів з музейної колекції зараз потребують реставрації. 

За попередніми розрахунками, вартість заміни вікон у музейних будівлях складає понад 6 млн грн, поточного ремонту покрівлі — понад 1,5 млн грн.

Допомогти музею можна тут.


Читайте також:


«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк