Головна - Місто - «Дефіляда: Харків». Слухайте подкаст із вигаданими історіями про українських письменників і письменниць
…

«Дефіляда: Харків». Слухайте подкаст із вигаданими історіями про українських письменників і письменниць

Час прочитання: 2 хв

Літературно-художній подкаст «Дефіляда» запустив другий сезон. 

Цього разу подкаст присвячений Харкову та його культурним діячам. У фокусі — вісім епізодів, вісім особистостей, вісім різних способів говорити про важливе.  Перший епізод вже доступний для прослуховування.

«Люк» розповідає про сенси подкасту, деталі нового сезону та де його можна почути.

«Дефіляда: Харків» — це не розмовний подкаст, де диктори обговорюють літературу чи розповідають про неї, а саме художній, де про життя українських письменників і письменниць слухачі дізнаються із сюжетних псевдодокументальних історій, стилізованих під міські легенди. 

«Вигадані історії створені на основі реальної інформації про героїв і героїнь подкасту, — розповідають автори подкасту. — Епізоди різні за формою, стилем і проблематикою, бо ж не можна однаково говорити про Миколу Куліша, Майка Йогансена, Наталю Забілу чи Григорія Квітку-Основ’яненка. Ми не прагнемо розказати правду, лише дивимося на людей з підручників і музеїв з точки зору сучасності і намагаємося зрозуміти їх по-своєму».

Про що новий сезон?

Автори пропонують «пройтись» Харковом імперським і Харковом радянським, Харковом приїжджих і Харковом місцевих, Харковом інтелектуалів і Харковом молодих розбишак — українським літературним Харковом. Бо місто повне історій, варто лише прислухатись.

«У найтемніший час, у найніжнішу пору ввічливо запрошуємо всіх охочих доєднатися до нашого маленького свята, де будуть дивні оповідачі, затишні локації, жахливі спекуляції, чужі листи, підслухані розмови і загадкові зникнення», — наголошують автори.

Новий сезон подкасту відкриває епізод «Недописане». В ньому можна зустріти драматурга Миколу Куліша і патріарха українського театру Леся Курбаса, а ще Хор і Щось Лихе, яке невпинно насуває.

Де можна послухати подкаст?

Випуски подкасту доступні на всіх подкастних платформах.

Слідкувати за виходом нових серій та цікавою додатковою інформацією можна на сторінках проєкту в Facebook, Instagram та Twitter.

Подкаст «Дефіляда: Харків» створений командою спільноти Teenside ГО «безпробілів». Фінансування здійснюється зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2022 Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut.

Обкладинка — Катерина Дрозд


«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк