«Тільки солов’їною». Харків’янка створила блог-платформу для поширення українських текстів
Харківська розробниця і блогерка Анна Часовська створила платформу «Друкарня» для написання та поширення довгочитів — довгих авторських публікацій українською мовою.
З 15 квітня платформа працює у продакшн версії — кожен охочий може зареєструватись і опублікувати свій допис. До цього сайт працював у тестовому режимі.
«Люк» розповідає, в чому особливості цього стартапу і як працювали над його запуском.
Що таке «Друкарня» і яка місія проєкту?
«Друкарня» — блог-платформа, розроблена таким чином, аби поширювати українські тексти і підтримувати українських авторів.
Алгоритми платформи розпізнають мову публікацій, тому на «Друкарні» неможливо опублікувати допис російською.
«Наша місія — популяризація українського контенту і його відокремлення від російського, — йдеться на Facebook-сторінці проєкту.
Проблема, яку ми вирішуємо — відсутність україномовного простору, де можна зручно запостити лонгрід на будь-яку тему».
Як працює платформа і що планують додати?
«Друкарня» активно розвивається і вже пройшла тестовий період. Наразі платформа працює в продакшн версії і доступна для усіх охочих.
На платформі вже працює редактор тексту, який дозволяє швидко відформатувати написане, додати фото, відео та інший контент.
Відсутня попередня модерація, тому опублікувати допис можна на будь-яку тему, яка не порушує правила платформи та чинного законодавства України. Алгоритми не пропускають тільки російськомовний текст або нісенітницю (коли користувач вводить різні символи в редактор і намагається це опублікувати як готову статтю).
«Друкарня» має індивідуальну стрічку рекомендацій, а публікації ранжуватимуться у пошуку Google.
У майбутньому, проєкт обіцяє монетизувати тексти авторів, додати статистику по дописам, сповіщення, формат невеликих дописів та створити мобільний застосунок з можливістю читати тексти навіть при відсутності інтернету.
Як з’явилась ідея стартапу?
Засновниця «Друкарні» — харків’янка Анна Часовська. У своєму TikTok блозі вона розповідає про нові стартапи, і у вересні 2022-го вирішила представити свій.
«Уявіть, що ви дізнались, усвідомили, або обурились якоюсь інформацією настільки, що вам захотілось поділитись своїми думками на зацікавлену аудиторію. 2 місяці тому [у серпні 2022 року, — «Люк»] в мене виникло саме таке бажання, — розповідає Анна.
Я скористалась пошуком Google, щоб знайти платформу, де люди пишуть лонгріди саме українською мовою і була дуже здивована: зручної, сучасної, а головне української платформи просто немає. Подібні ресурси або англомовні, де українців дуже мало, або російські, куди б я точно не хотіла писати.
Так і виникла ідея створити “Друкарню”, якою буде користуватись саме українська спільнота, писати українською мовою, де не буде обмежень за категоріями та головне — буде стрічка з лонгрідами, на теми цікаві читачу».
Як долучитись до платформи?
Автором може стати будь-який користувач. Для цього не потрібно відправляти свій матеріал на пошту і чекати відповіді від модератора.
Необхідно зареєструватись (ввести електронну пошту, пароль, нік та ім’я), написати і опублікувати довгочит.
Згідно статистиці з Telegram-каналу «Друкарні», до платформи вже долучились 2538 авторів.
Олександра Пономаренко, обкладинка — Катерина Дрозд
Читайте також: