Головна - Місто - У міськраді запросили харків’ян долучитися до перейменування російських топонімів. Але щось пішло не так
…

У міськраді запросили харків’ян долучитися до перейменування російських топонімів. Але щось пішло не так

Час прочитання: 2 хв

В межах дерусифікації Харківська міська рада запросила містян взяти участь в опитуванні та внести свої пропозиції зі зміни російських географічних назв.

«Люк» спробував перейти за посиланням на опитування.

Хто і що пропонує?

Харківська топонімічна група, Центр краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька, Харківська соціологічна мережа та відділ топоніміки Харківської міської ради надали пакет пропозицій з перейменування вулиць міста.

Список містить 18 російських топонімів (назв вулиць, провулків, узвозів тощо) з їх варіантами перейменувань. Кожна нова назва обґрунтована.

Наприклад, Новомосковську вулицю хочуть перейменувати на вулицю Червоної Калини в честь символу України. Декілька вулиць повернуть свої історичні назви: Середньоуральська знову стане Пушкарною, Рязанська — Ірининською.

Як долучитись до обговорення?

Харківська міськрада створила опитування щодо перейменування. 

«Участь в опитуванні можуть взяти громадяни, які зареєстровані в місті Харкові, незалежно від того, де вони перебувають зараз, або зареєстровані у місті як ВПО», — йдеться у повідомленні на сайті міськради.

Станом на 14:00 посилання на опитування не працює, але міськрада дякує усім небайдужим за участь в опитуванні.

upd. На сайті міськради з’явилось оновлене посилання на опитування.

Які ще варіанти?

На сайті міськради зазначається, що завжди можна завітати до районного центру надання адміністративних послуг, звернутися до відповідного спеціаліста і висловити своє ставлення до перейменування.

Крім того, свої пропозиції можна надіслати електронною поштою: renaming@city.kharkov.ua

Олександра Пономаренко, обкладинка — Катерина Дрозд


Читайте також:


«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк