Головна - Місто - From Russia With Hate. Як виглядають будівлі в центрі Харкова після російського обстрілу
…

From Russia With Hate. Як виглядають будівлі в центрі Харкова після російського обстрілу

Час прочитання: 2 хв

У серії текстів From Russia With Hate ми розповідаємо про знакові будівлі Харкова, що постраждали через російську агресію.

Ввечері та вночі 30 грудня російські війська здійснили черговий обстріл міста й області ракетами та дронами. Є загиблі і поранені. Постраждали житлові будинки у центрі Харкова, а також медичні установи, дитячий садочок, кафе та готель.

«Люк» розповідає детальніше, що це були за будівлі та чому вони важливі для міста.

Що саме сталося в центрі Харкова?

Ввечері 30 грудня російська армія обстріляла Харків та Ізюмщину кількома хвилями. У центр міста влучили дві ракети «Іскандер-М», в Індустріальному районі — три ракети С-300. Через кілька годин, вночі Харківщину атакували ще й дрони-камікадзе.

Попри те, що частину дронів збили сили протиповітряної оборони, деякі з них зруйнували історичні будівлі та житлові будинки. Поранення отримали 28 людей, у селищі Борова в Ізюмському районі загинули жінка та двоє чоловіків. Їхні тіла дістали з-під завалів зруйнованих будинків.


Читайте також:


Влучання однієї з ракет зруйнувало готель Kharkiv Palace на майдані Свободи та вибило вікна у будинках довкола, зокрема, у Харківській обласній лікарні, готелі «Харків» та північному корпусі ХНУ імені В.Н. Каразіна. Ще один «Іскандер-М» пошкодив житловий будинок на вулиці Гіршмана, 14. Навколишні будівлі також залишилися без вікон.

Які пам’ятки архітектури в центрі Харкова пошкодили росіяни?

Вибухова хвиля від другої ракети, що частково зруйнувала житло на вулиці Гіршмана, вибила вікна у прилеглому кварталі. Зокрема, знову постраждав прибутковий будинок Куксіна, пошкоджений російським обстрілом ще у березні 2022 року. Міська влада лише нещодавно почала його консервувати для захисту від опадів.

Також вже вдруге постраждав дитячий садок номер 69. Він розміщується в історичній будівлі кінця ХІХ століття, яка є пам’яткою містобудування та архітектури місцевого значення. У приміщеннях відсутні майже всі вікна, частково обвалилася стеля, сильно пошкоджені павільйони та внутрішні стіни.

Через кілька годин після ракетного обстрілу росіяни направили на центр міста дрони-камікадзе. Один з них влучив у корпус Національного наукового центру «Інститут Метрології», зведений у стилі пізньорадянського модернізму. У ньому міститься найточніший у країні годинник, за яким звіряє час вітчизняна авіація та залізниця. Очільник Центру Володимир Скляров повідомив в інтерв’ю «Суспільному», що годинник зберігся та продовжує працювати.  

Ще один дрон зруйнував історичний будинок на вулиці Сумській, 43, який також є пам’яткою архітектури. Його звели у 1903 році за проєктом архітектора Михайла Ройтенберга. Краєзнавець Іван Пономаренко зазначає, що в цій еклектичній будівлі напередодні Першої світової війни знаходилося німецьке консульство. До 1916 року нею володів Степан Кисляков, а вже за більшовиків будинок перетворили на штаб 3-ї української школи агентів транспортного відділення ГПУ. Так називалося відомство державної безпеки при НКВС, що займалося охороною радянських залізниць.

Будинок в центрі Харкова, де розміщувалося німецьке консульство

Антон Алохінссон, фото та обкладинка — Катерина Переверзева

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк