Познайомитись із харківською архітектурою і подивитись на місто. З’явився віртуальний путівник Харковом
Громадська організація Urban Forms Center представила новий проєкт «Посібник з архітектури Харкова» (Kharkiv Architecture Manual), за допомогою якого можна подивитись на місто, «пройтись» віртуальними маршрутами та познайомитись із харківською архітектурою.
«Люк» розповідає деталі.
У чому ідея проєкту?
Проєкт «Посібник з архітектури Харкова» присвячений архітектурній спадщині модернізму (конструктивізму) в місті.
«Ми прагнемо сприяти знайомству широкої аудиторії у світі з матеріальною культурною спадщиною України і Харкова 1920-1930-х років, привертаючи увагу до її цінності та приналежності до ширшого феномену європейського модернізму», — зазначають автори на сторінці проєкту.
За словами розробників посібника, архітектура модернізму залишається найбільш недооціненим пластом матеріальної культури та наразі перебуває під загрозою знищення внаслідок обстрілів росіян «через слабкий охоронний статус».
Проєкт реалізує громадська організація Urban Forms Center у партнерстві з Будинком Мистецтв міста Брно та Brno Architecture Manual. Фінансову підтримку надає програма House of Europe.
Як виглядає віртуальна подорож Харковом?
Цифровий путівник «Посібник з архітектури Харкова» має зручну мапу, на якій вказані об’єкти з текстовими описами та детальною інформацією.
Тут можна знайти рідкісні архівні фотографії, професійну сучасну зйомку та 3D-моделі, які показують, якими ці об’єкти були впродовж XX століття і як виглядають зараз, під час війни.
Роботу розпочали ще до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
«Ми віримо, що вже скоро гості міста зможуть власноруч спробувати додаток, прогулюючись маршрутами, які ми підготували. А поки ми пропонуємо подивитися на місто очима місцевих архітекторів, фотографів та істориків, які документують життя будівель під час війни та переосмислюють їхню історію», — зазначили автори проєкту.
Зараз проєкт працює у бета-режимі. У застосунку можна «прогулятись» маршрутом, який веде від майдану Свободи до будівлі «Укртелекому» повз будівлі Каразінського університету, готелю «Харків», зруйнованої окупантами будівлі Харківської облдержадміністрації та місця демонтажу пам’ятника Леніну. Віртуальна подорож триває годину. Крім того, в розробці ще один маршрут — Пушкінською вулицею.
Матеріали доступні українською та англійською мовами. Завантажити застосунок можна для Android та для iOS.
Олександра Пономаренко, обкладинка — Катерина Дрозд
Читайте також:
- «Коли я приїхала, Харків здавався сірим, депресивним і “совковим”. Тепер я в нього закохана». Харків очима нехарків’ян
- В пошуках бренду Харкова, або Врятувати конструктивізм
«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.