«Департамент у справах інформації не розпоряджається такою інформацією». Як ми намагалися отримати відповідь від міськради про відбудову Харкова і що з цього вийшло
Нещодавно в інтерв’ю «Українській правді» харківський міський голова Ігор Терехов пообіцяв Харкову нові «фішки».
«Люк» разом з dveryki створює серію матеріалів про повоєнне відновлення Харкова, тому ми вирішили звернутися до міськради за коментарем щодо «фішок» і майбутньої відбудови міста.
23 вересня ми надіслали офіційний запит до департаменту у справах інформації та зв’язків з громадськістю Харківської міськради з проханням відповісти на 12 питань про відбудову Харкова. Зокрема, про те:
- На якому етапі зараз співпраця Харківської міськради з архітектурним бюро Нормана Фостера? Чи просунулися у формуванні нового генплану?
- Чи є вже плани щодо відновлення зруйнованих історичних будівель, пам’яток архітектури та містобудування?
- Чи будуть організовуватися фокус-групи, проводитися соціологічні опитування серед місцевих мешканців при забудові та реконструкції конкретних районів Харкова для з’язування їхніх потреб та уподобань?
- Як формуватиметься нова політика щодо безпеки міста? Чи з’являться нові укриття, бомбосховища тощо?
Відповідь прийшла більш ніж за два тижні від юридичного департаменту міськради. На двох аркушах автори листа пояснили, що не можуть надати інформацію, «оскільки виконавчі органи Харківської міської ради не володіють документами, в яких міститься запитувана інформація, та законом на них не покладений обов’язок володіти такими документами, утворення запитуваних документів не є можливим, оскільки не відповідає критеріям “відображеності та задокументованості”, передбаченими чинним законодавством у сфері доступу до публічної інформації».
Ми звернулися за роз’ясненням та коментарем до директора департаменту у справах інформації та зв’язків з громадськістю Юрія Сидоренка. Вийти з ним на зв’язок вдалося з другого разу, наше повідомлення в соцмережі він залишив без відповіді, проте погодився на телефонну розмову.
Сідоренко відповів, що про співпрацю з Норманом Фостером у міськраді нам ніхто не може надати більше інформації:
«Всі ваші питання так чи інакше пов’язані зі співпрацею з бюро Фостера. А департамент у справах інформації не розпоряджається такою інформацією, у нас її просто немає. Якщо хочете дізнатися про питання безпеки, зверніться до іншого департаменту. Наприклад, по співпраці по взаємодії з правоохоронними органами та цивільного захисту».
Про співпрацю з Норманом Фостером, за словами Сідоренка, і редакція «Люка», і харків’яни зможуть дізнатися, «коли міськрада самостійно повідомить подробиці. Зараз там немає ніякої чіткості і готових рішень».
Що говорять у Фостера?
У квітні Ігор Терехов заявив, що у відбудові Харкова братиме участь бюро британського архітектора Нормана Фостера. Ми детально розпитали харківських архітекторів та активістів щодо цієї співпраці.
З травня «Люк» намагається зв’язатися з бюро Фостера для коментаря щодо майбутньої взаємодії з Харківською міськрадою.
Раніше ми отримали прохання звернутися повторно у кінці червня, бо «швидше за все у цей час вже будуть визначені комітет експертів та план дій». Після другого звернення у липні ми отримали відповідь, що «досі зарано обговорювати проєкт [відбудови Харкова] у деталях», а тому варто звернутися повторно у кінці вересня.
Ми знову просили про коментар у жовтні, проте цього разу не отримали жодної відповіді.
Софія Панасюк, обкладинка — Катерина Дрозд
«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.