Головна - Місто - США і Туреччина візьмуть участі у відновленні Харкова, а у Фостера просять дочекатися вересня
…

США і Туреччина візьмуть участі у відновленні Харкова, а у Фостера просять дочекатися вересня

Час прочитання: 2 хв

У відновленні Харкова після війни готові взяти участь США, Туреччина та Албанія.

Тим часом у бюро Нормана Фостера на запит «Люка» відповіли, що поки не готові оприлюднити конкретної інформації про майбутню відбудову міста.

На міжнародній конференції у швейцарському місті Лугано, де був представлений план відновлення України, йшлося й про відбудову Харкова.

Таку інформацію в ефірі національного телемарафону в середу, 6 липня, озвучив міський голова Ігор Терехов.

«Я дуже радий, що США та Туреччина братимуть участь у відновленні Харкова. Це підтримка міста Харкова та всієї України, — зазначив Терехов. 

Ми сьогодні працюємо над створенням нового Генерального плану міста і обов’язково відбудуємо всі райони. Харків стане ідеальним містом майбутнього, і ми націлені на те, щоб зробити це у максимально стислий термін. 

Звичайно, нам потрібна фінансова підтримка США як держави із серйозною економікою та Туреччини, будівельні технології якої знайдуть тут відмінне застосування».

Також, за словами Терехова, з відновленням Харкова допоможе Албанія. Депутати міської ради Тирани ухвалили рішення про реконструкцію однієї з харківських шкіл як допомогу місту-побратиму. 

«Зараз команда міської ради опрацьовує концепцію створення Координаційної ради міст-партнерів для максимально ефективного використання інструменту міжмуніципального співробітництва», — йдеться на сайті Харківської міськради. 

А що там у Фостера?

4 квітня Ігор Терехов, виступаючи онлайн на форумі мерів ООН у Женеві, звернувся до британського архітектора Нормана Фостера із проханням допомогти у відбудові міста. Архітектор погодився

«Люк» докладно розповідав, хто такий Норман Фостер та що про співпрацю Харківської міськради з ним думають харківські архітектори та активісти. 

На початку травня ми також звернулися у бюро Нормана Фостера з проханням дати коментар щодо співробітництва з Харківською міськрадою, збереження історичної спадщини та бачення майбутньої архітектури Харкова.

У відповідь на наш запит у бюро Фостера відповіли, що зараз займаються формуванням комітету експертів, «щоб визначитися з візією майбутнього генплану Харкова, який має стати точкою відліку, щоб рухатися далі». Також порекомендували звернутися до них знов наприкінці червня, бо «швидше за все у цей час вже будуть визначені комітет експертів та план дій».

На початку липня «Люк» знову звернувся за коментарем до бюро Фостера. У відповідь нам зазначили, що «досі зарано обговорювати проєкт [відбудови Харкова] у деталях» та порадили повернутися з цим питанням у вересні.


«Люк» — це крафтове медіа про Харків і культуру. Щоб створювати новий контент і залишатися незалежними, нам доводиться докладати багато зусиль і часу. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу ptrn-1024x235.png
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу image.png
Поділитись в соц мережах
Підтримати люк