Харківський урбаніст розробив єдину схему міського електротранспорту
Харківський активіст Матвій розробив нову схему міського транспорту, яка включає метро, трамвай та тролейбус до аеропорту. Вона дозволить пасажирам краще зорієнтуватися у транспортних маршрутах Харкова.
«Люк» розповідає детальніше
Про яку схему йде мова?
Активіст-урбаніст з Харкова Матвій (прізвище назвати він відмовився) розробив нову мапу міського рейкового транспорту. Вона суміщає схеми метрополітену та наявних трамвайних маршрутів, а також два тролейбусні маршрути, які їдуть до аеропорту.
«Дизайн та зрозумілість навігації у місті впливає на загальну зручність його відвідування. Харківська схема, у свою чергу, повертає Харків у 2000-ні роки, — пояснює Матвій на своїй Instagram-сторінці.
Взявши це у свої руки, ми вирішили розробити власну схему харківського рейкового транспорту. Ми зробили її більш інформативною, додавши рух трамвая, маршрут до аеропорту та іконки залізничного й автовокзалів з річками та транслітерацією назв».
Читайте також:
- Харків отримає з державного бюджету понад 700 мільйонів гривень на будівництво метро
- На Салтівці частково відновлять трамвайний рух. Але це не точно
Активіст наголошує, що розміщена у вагонах мапа харківського метро має застарілий дизайн, є нечитабельною та малоінформативною. Все це, на його думку, повертає Харків у минуле, оскільки транспортні схеми сучасних міст мають бути зрозумілими та читабельними, як для місцевих мешканців, так і для приїжджих.
Чому на схемі немає тролейбусів?
У роботі над новою схемою автор надихався схемами Київського, Лондонського та Львівського рейкового транспорту. Матвій вважає, що він є найбільш ефективним з-поміж інших видів громадського транспорту.
«Трамвай виграє в електробусів, тролейбусів й метро тим, що він користується виділеною смугою, вмить набирає швидкість та скидає її, а також має високу пасажиромісткість, — пояснює активіст у своєму блозі.
Метро, у свою чергу, є домінантним в більшості випадків видом транспорту, має ті ж переваги, що і трамвай, але має більшу місткість, швидкість та користування повноцінною виділенкою».
Втім, на мапі все ж можна знайти два тролейбусні маршрути (5 та 58), які йдуть до аеропорту та автовокзалу. Схема дає чітке пояснення, де находиться вокзал, а також де можна пересісти на трамвай чи метро.
Також у новій схемі поліпшено читабельність текстів і додано англійську транслітерацію станцій. Для цього використали шрифти RoadUA та Ermilov.
У хорошій якості схему можна завантажити за посиланням.
Антон Алохінссон, ілюстрації — Матвій, обкладинка — Катерина Дрозд