Головна - Місто - Нова будівля ХОДА: що хотів сказати автор концепту та як відреагували соцмережі?
…

Нова будівля ХОДА: що хотів сказати автор концепту та як відреагували соцмережі?

Час прочитання: 3 хв

Весь тиждень у соцмережах активно обговорюють концепт відновлення будівлі ХОДА.

«Люк» поспілкувався з автором концепту Дмитром Кузнецовим про ідею, яку він вкладав у проєкт, а також зібрав реакції у соцмережах.

Про що проєкт?

Архітектор і дизайнер Дмитро Кузнецов представив власний концепт нової будівлі для ХОДА. Своє рішення він представив з великими скляними вікнами і прозорим переходом, який ніби об’єднує дві частини будівлі.

За словами автора, це була його власна ініціатива, яку він опублікував ще у травні цього року — трохи більше, ніж за два місяці після того, як у Будинок рад поцілила російська ракета.

«Ідея проєкту, якщо не вдаватися до деталей архітектури, — показати, як може виглядати сучасна Україна, — пояснює Кузнецов. — Показати те, що нас не зламає війна, що ми відбудуємо все набагато краще. Це не реставрація, але ідея колон та верхніх горизонтальних ліній — карнизів — залишається, як у старому варіанті. Будівля ХОДА може бути як відреставрована, так і повністю нова. Це вирішувати тільки місцевим жителям»

Автор проєкту не вважає своє бачення єдиним правильним, проте готовий продовжити переосмислення міських просторів.

«Не бачу нічого складного у переосмисленні цілого ансамблю (площі Свободи — “Люк”), якщо цього захочуть самі мешканці міста. Але судячи з коментів, багато хто хоче залишити все як є», — бідкається архітектор. 

Раніше основними проєктами Кузнецова були дизайни інтер’єрів, фасади будівель. На своїй сторінці і сайті архітектор викладає концепти проєктів, які поки що не вдалося втілити. 

Як відреагували харків’яни?

Робота Дмитра викликала резонанс у соцмережах після публікації цього тижня у kharkovgo — хоча від часу, коли він представив її на особистій сторінці, пройшло близько п’ять місяців. 

Дехто з коментаторів закладає в неї сенси, про які сам автор не говорить, наприклад, що це може заберегти відчуття розбомбленої будівлі:

Інші одразу намагаються приміряти на будівлю харківські реалії недотримання дизайн-коду:

Один з коментарів, який зустрічається найчастіше — порівняння зі скляною будівлею Харківського історичного музею, яку часто піддають критиці:

Також люди ставлять зрозумілі питання доцільності такого втілення, якщо споруда може повторно постраждати від російських ракет:

А хтось просто прямолінійно говорить про своє ставлення до проєкту:

Що було раніше?

1 березня російські війська випустили по площі Свободи дві ракети «Калібр». Перша ракета спричинила вибух біля будівлі ХОДА, друга поцілила безпосередньо в неї. Внаслідок атаки Будинок рад отримав значних пошкоджень, загинуло 29 людей.

У червні очільник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов заявляв, що після російських ударів 1 березня будівля не підлягає відновленню за висновком експертів. Проте архітектори й експерти вважають, що її цілком можна реставрувати. 

Міський голова Харкова Ігор Терехов вважає, що з будівлі ХОДА можна зробити щось на кшталт Рейхстагу.

Софія Панасюк, візуал — Катерина Дрозд


«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк