Головна - Місто - Терехов хоче зробити з будівлі обладмінстрації щось на кшталт Рейхстагу
…

Терехов хоче зробити з будівлі обладмінстрації щось на кшталт Рейхстагу

Час прочитання: 2 хв

Харківська міськрада в колаборації з архітектором Норманом Фостером розглядають варіант реконструкції Будинку рад за прикладом будівлі Рейхстагу в Берліні.

Харківський міський голова Ігор Терехов дав велике інтерв’ю виданню Страна.ua (20 серпня минулого року РНБО запровадила санкції проти головного редактора видання Ігоря Гужви та афілійованих з ним юридичних осіб), в якому поділився своїм баченням майбутньої долі Будинку рад.

«Есть одна идея, которую я обсуждал с Норманом Фостером. Чтобы оставить фасадную часть [здания ХОГА] в том виде, в котором она находится сегодня. А все остальное оформить в современном стиле», — зазначив Терехов.

Зданія ХОДА після влучання російської ракети. Фото: Дмитро Кузубов

У якості приклада міський голова навів реконструкцію історичної будівлі Рейхстагу в Берліні (побудована в 1884-1894 роках), яку Фостер реалізував у 1999 році, добудувавши до неї скляний купол.  

«Фостер в свое время реконструировал здание Рейхстага в Берлине, и внешне ему удалось сохранить здание в историческом виде, даже все надписи солдат оставил на стенах, — розповів він. — Сегодня это достопримечательность. А внутри — это современное здание, не имеющее ничего общего с временами Гитлера. Хотим нечто подобное сделать и со зданием обладминистрации».

Купол Рейхстагу. Фото: wikimedia.org

Також в інтерв’ю Терехов пообіцяв «зберегти сьогоднішню архітектуру міста» та врахувати «вимоги до висотності у центральній частині міста».

Що передувало?

  • 1 березня в Будинок рад влучила російська ракета «Калібр», завдавши йому значних пошкоджень. Внаслідок атаки загинуло 29 людей.
  • Голова Харківської військової обладміністрації Олег Синєгубов заявив, що Будинок рад не підлягає відновленню, пославшись на висновок неназваних експертів.
  • Архітекторки у коментарі “Люку” зазначили, що «“аварійне” не дорівнює “відновленню не підлягає”», а будівлю ХОДА можна врятувати.
  • «Люк» у межах спільного проєкту з dveryki «Яким має бути Харків після перемоги?» випустив великий матеріал, в якому зібрав думки харківських архітекторів та активістів стосовно співпраці міськради з Норманом Фостером.

«Люк» — це крафтове медіа про Харків і культуру. Щоб створювати новий контент і залишатися незалежними, нам доводиться докладати багато зусиль і часу. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу ptrn-1024x235.png
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу image.png
Поділитись в соц мережах
Підтримати люк