Головна - Місто - У Харкові відбудеться ХарківПрайд. Що у програмі та як долучитися?
…

У Харкові відбудеться ХарківПрайд. Що у програмі та як долучитися?

Час прочитання: 2 хв

З 17 по 25 вересня в міському просторі Харкова відбудеться ХарківПрайд. 

«Люк» розповідає, як та навіщо проходитиме Прайд у прифронтовому місті.

ХарківПрайд — наймасштабніша ЛГБТ+ подія на сході України — цього року пройде під гаслом «Єдині як ніколи». 

Навіщо потрібен Прайд під час війни?

Мета Прайду — наголосити на цінностях українського суспільства: свободі, рівності та повазі до різноманіття. Продемонструвати світу відмінність Української демократії від тоталітарного режиму російської федерації. 

«Наразі ніхто в Україні не в безпеці. Під загрозою кожне життя, — підкреслює співорганізаторка ХарківПрайду Анна Шаригіна. Разом з тим, ми не маємо відмовлятися від прав людини. Якщо ЛГБТ+люди гідні вмирати за Україну, вони гідні й отримати права в Україні». 

А що у програмі?

ХарківПрайд розпочнеться перформансом на підтримку Європрайду, який цьогоріч намагався заборонити президент Сербії Александер Вучіч.

«Ми робимо цей перформанс на згадку про події 2019 року у Харкові, — говорить президентка ГО ХЖО «Сфера», співорганізаторка ХарківПрайд Віра Чернигіна. Тоді мер Харкова, Генадій Кернес, заявив, що ХарківПрайду не буде. Навіть погрожував організаторкам судом. Проте, пізніш відкликав це рішення під тиском представниць та представників міжнародних організацій в Україні». 

Також у просторі міста можна буде побачити акцію пам’яті ЛГБТ+ людей, загиблих від російської агресії в Україні, та перформанс на підтримку можливості взяти шлюб для гомосексуальних пар.

На завершення відбудеться марш. Це мирна хода ЛГБТ+ спільноти та людей, що підтримують рівність прав та можливостей для всіх, незалежно від їхньої сексуальної орієнтації чи гендерної ідентичності. Цього року, зважаючи на умови прифронтового міста, подія відбудеться в закритому форматі, за попередньою реєстрацією. 

Крім цього, ХарківПрайд оголосить серед ЛГБТ+ спільноти збір коштів у благодійний фонд «Харків з тобою» на користь жінок, які воюють у Харківській області.

Як долучитися?

Підписатися на сторінки Харківпрайду в Instagram і Facebook та слідкувати за анонсами.  

Які проблеми зараз є у ЛГБТ+ спільноти?

Наразі представники та представниці ЛГБТ+ спільноти не мають права:

  • забрати тіло партнера або партнерки з моргу та поховати кохану людину;
  • прийняти життєво важливе рішення за партнерку чи партнера, якщо та у непритомному стані; 
  • доглядати дитину партнерки або партнера, якщо та пішла на фронт, а також опікуватися дітьми загиблої або пораненої близької людини; 
  • і багато іншого через те, що ЛГБТ люди все ще не мають можливості взяти шлюб. 

Цей перелік не виключає повсякденної дискримінації та мови ворожнечі щодо ЛГБТ+, яка все ще існує в суспільстві.«Люк» — це крафтове медіа про Харків і культуру. Щоб створювати новий контент і залишатися незалежними, нам доводиться докладати багато зусиль і часу. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк