Головна - Місто - «Охоронець вдарив мене кулаком, а решта додали ногами», або «Нормальні харків’яни в такі історії не потрапляють»
…

«Охоронець вдарив мене кулаком, а решта додали ногами», або «Нормальні харків’яни в такі історії не потрапляють»

Час прочитання: 5 хв

Після новорічних свят, 9 січня, в соцмережах з’явилась інформація про побиття охоронцями міського саду імені Шевченка 23-річного громадянина Ізраїлю Бориса Фурсова. Цю інформацію поширив сам Борис.

Хлопець стверджує, що наприкінці минулого року хотів спуститися в фонтан із замерзлою водою, щоб зробити фото, але зустрів протидію охоронців парку. За словами Бориса, його силоміць затягнули до «кімнати охорони» й нанесли тілесні ушкодження.

«Люк» спробував розібратися в ситуації та встановити, що насправді сталося в саду Шевченка.

Борис Фурсов вже кілька років мешкає в Ізраїлі, проте часто відвідує Україну, зокрема Харків, у якому виріс та закінчив університет. 

29 грудня 2020 року Борис під’їхав на машині до сада Шевченка зі сторони каскаду. Невдовзі піднявся до «фонтану з мавпами», який, за даними з системи публічних закупівель ProZorro, коштував місту 51,5 млн грн.

Замерзлий фонтан зацікавив хлопця «застиглим буянням води і граніту», тому він вирішив спуститися у фонтан, зробити знімок й вибратися з іншого боку. Тим більше, що всередині фонатну він побачив дитячі сліди по снігу на поверхні льоду. 

Борис не встиг зробити фото, його майже одразу покликав охоронець, наказавши вилазити з фонтану. Хлопець одразу виліз і попросив вибачення. Охоронці почали вимагати документи Бориса, ігноруючи прохання викликати поліцію.

«Якби охоронці діяли за законом, то затримали б мене до приїзду поліціянтів, які потім виписали б мені штраф, — розповідає Борис. — Я б з задоволенням його сплатив, адже дотримуюсь правил. Я не показую документи раптовим людям, показав би тільки поліції».

«Куртка на мені порвалася, а штани забруднилися в багнюці»

Борис продовжував цікавитись, на яких підставах у нього вимагають документи. Адже хлопець обізнаний, що минулого року студенти ХПІ вже заявляли про те, що їх побили охоронці саду Шевченка.

За словами Бориса, охоронець швидко показав посвідчення і він не встиг зчитати з нього прізвища і посади. Натомість запропонував пройти з ним до так званої охоронної кімнати. Друге прохання Бориса викликати поліцію тепер вже двоє охоронців знову проігнорували.      

Охоронці викликали начальника зміни, який прийшов у супроводі ще трьох співробітників і знову почав наполягати піти «розібратися». 

Після категоричної відмови і спроби сфотографувати посвідчення начальника зміни, охоронці оточили хлопця, після чого, за його словами, схопили і силою потягли до приміщення охорони. 

«Я впав на землю, і охоронець вдарив мене по ребрах два або три рази кулаком, а решта додали ногами, — стверджує Борис. — Куртка на мені порвалася, а штани забруднилися в багнюці, по якій мене тягли».

Прийшовши до тями, хлопець викликав поліцію. Втім, після приїзду поліціянтів охоронці зникли.

«Коли приїхала поліція, охоронці, які безпосередньо брали участь у моєму побитті, кудись щезли, — розповідає Борис. — Мабуть, зрозуміли, що вони більше не головна влада у парку».

Хлопець стверджує, що незабаром на місце подій приїхав його батько, який викликав йому швидку, та адвокат, який допоміг скласти заяву у поліцію. Медики дали йому заспокійливе.

Наступного дня Борис зробив судово-медичну експертизу, яка показала, що йому нанесли легкі тілесні ушкодження, які «утворились від травматичної дії тупих предметів». 

Фото: Борис Фурсов

«Дов****би і дебіли в такі історії потрапляють»

Охороною саду Шевченка займається фірма «Антирейдер ГО “Ветеран”». Саме їх минулого року звинувачували в насильстві студенти ХПІ. Проте тоді охоронці відхрестилися від причетності до побиття. 

Фірма була заснована в 2016 році. За даними Харківського антикорупційного центру, співвласником є Олег Черкашин, а його дружина займає посаду директора. Номер компанії нескладно знайти у відкритих джерелах

«Люк» звернувся за коментарем стосовно інциденту у саді Шевченка, про який розповів Борис, зателефонувавши за вказаним номером. За даними наших джерел, він належить Олегу Черкашину.

«А вы уверены, что он [инцидент] случился?», — відповів чоловік на тому кінці проводу. — А я вам могу сказать, что я вчера в космос с вами летал и справку на принтере напечатаю».

Попри це, Черкашин, який декілька разів відхрещувався як від свого ім’я, так і від того, що працює у фірмі «Антирейдер ГО “Ветеран”», визнав, що якась «історія» все ж мала місце, хоча і не повідомив її подробиці.

«Еще раз говорю: нормальные харьковчане ни в какие истории не попадают. Долбоебы и дебилы всегда попадают в истории и потом кричат, что они, блядь, где-то пострадали», — зазначив він.

Співрозмовник також звинуватив «лібералів та журналістів» у залякуванні поліції та порадив йти працювати в слідче управління.

«У нас уже нет полиции благодаря журнашлюхам и порношлюхам, которые постоянно раздувают какашки и занимаются говнометанием, — запевнив він. 

У нас уже полиция боится заниматься задержанием реальных преступников благодаря таким либералам и журналистам.

Идите в следствие работать. Я вижу от вас будет больше толка в следственном управлении».

Повний запис розмови «Люк» з «Антирейдер ГО “Ветеран”»

«Міська рада повинна відібрати “ліцензію на насилля”»

В Ізраїлі, за словами Бориса, у більшості фонтанів можна купатися спекотними днями. У європейських країнах, які відвідував хлопець, він не бачив охорони. 

«В європейських парках люди можуть вживати алкоголь або курити марихуану у певних зонах, при чому не заважати іншим відвідувачам. У разі нападу на громадянина, одразу викликається поліція, — стверджує він. 

У Харкові ж у центральних парках, для охоронних фірм повинен проводитися чесний тендер, а міська рада повинна відібрати «ліцензію на насилля» у фірми “Антирейдер”». 

Борис у фонтані в Ізраїлі

У поліції не відповіли, чи зареєстрували справу за фактом інциденту в саду Шевченка та порадили писати запит.

«Вам краще направити запит, і слідство відповість, чи можемо ми надавати таку інформацію, — зазначила у коменатарі «Люку» начальниця відділу комунікації ГУНП у Харківській області Олена Баранник.

Справа стосується персони, це вже особисті дані. Слідчий не надасть номер справи. Пишіть заяву, пояснюйте чому, цікавитесь. Навряд чи це може бути так просто».

Хлопець звернувся до депутатки Харківської міської ради з проханням посприяти у вирішенні питання стосовно вчинення проти нього злочину, передбаченого ч.1 ст.125 (Умисне легке тілесне ушкодження) та ч.1 ст.146 (Насильницьке зникнення) Кримінального кодексу України. 

У заяві депутатка зауважила, що «Антирейдер ГО “Ветеран”» вже не вперше фігурує у подібних історіях, проте жодного разу винні особи не були притягнуті до відповідальності. 

Борис боїться, що через від’їзд до Ізраїлю не зможе провести слідчий експеримент і довести справу до суду. 

«Мабуть, домогтися справедливого судового розгляду, для людини що працює та не має 2-3 вільних місяці [для участі у судових засіданнях], неможливо», — каже хлопець.

«Який сенс у гарних парках, якщо тебе в них б’ють?»

У неділю, 17 січня, студентство Харкова планує зібратися на мітинг «Охране — отмена 3.0» біля фонтану з мавпами у саду ім. Шевченка. 

Вимогами організаторів, як і на минулих акціях, залишаються притягнення до відповідальності виконавців побиття та розірвання міською радою договору про співпрацю із охоронним агентством «Антирейдер ГО “Ветеран”». 

Зараз Борис дуже хоче знайти свідків інциденту, щоб виграти справу в суді.


P.S. Розмова із охоронним агентством «Антирейдер ГО “Ветеран”» надихнула нас на створення треку


«Люк» — це крафтове медіа про Харків і культуру. Щоб створювати новий контент і залишатися незалежними, нам доводиться докладати багато зусиль і часу. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою. 

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу ptrn-1024x235.png

Олена Каракуца, обкладинка Катерина Переверзева

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк