Головна - Місто - У міськраді передумали перейменовувати школу №11 на честь Дідіка. Але втрутився Жадан
…

У міськраді передумали перейменовувати школу №11 на честь Дідіка. Але втрутився Жадан

Час прочитання: 2 хв

22 лютого в Харківській міськраді передумали перейменовувати школу №11 на честь Данила Дідіка, підлітка, який загинув під час Маршу Єдності 2015 року. 

Доручення на перейменування дав міський голова Ігор Терехов ще місяць тому, але члени комісії виступили проти.

Згодом у ситуацію втрутилися письменник Сергій Жадан і депутат міськради, військовий ЗСУ Ігор Черняк. Після їх телефонних дзвінків Терехову стало відомо, що перейменування таки відбудеться.

«Люк» розповідає, в чому суть протистояння.

З чого все почалось?

15-річного Данила Дідіка смертельно поранили під час ходи у Харкові сім років тому, 22 лютого 2015 року. Його іменем хотіли назвати школу №11, в якій навчався хлопець. 

У лютому 2018 року на сайті міськради з’явилася відповідна петиція. Вона набрала необхідні 5000 підписів лише за тиждень, і тодішній міський голова Геннадій Кернес мусив її розглянути. Він пообіцяв винести пропозицію на громадське обговорення, але школу так і не перейменували. 

Що відбувається зараз?

У січні 2023-го теперішній міський голова Ігор Терехов дав доручення секретарю міськради Олександру Новаку та голові департаменту освіти Ользі Деменко підготувати проєкт рішення про перейменування школи №11 на честь Данила Дідіка.

Однак через місяць, на засіданні топонімічної комісії, Ольга Деменко зазначила, що присвоєння імен закладам освіти «є радянською традицією», тому цього потрібно позбутися та вшановувати героїв інакше. 

Наприклад, як альтернатива — зробити в школах музеї, меморіальні кімнати або меморіальні дошки. Таким чином, на її думку, Харків позбудеться «тоталітарної звички присвоювати імена».

Таке рішення обурило письменника Сергія Жадана і депутата Ігоря Черняка. Вони написали на своїх сторінках у Facebook, що планують зателефонувати Ігорю Терехову і вирішити це питання. Наразі ці дописи вже недоступні.

Вдень 23 лютого міський голова Харкова написав у Facebook: «Як і обіцяв — школа імені Дані Дідіка у Харкові буде. Прошу всіх депутатів міської ради підтримати це рішення на найближчій сесії»

Аналогічне підтвердили Жадан і Черняк.

Олександра Пономаренко, обкладинка — Катерина Дрозд


«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк